Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Nightwish !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος LilithOnTop, στις 12 Ιανουαρίου 2008.

  1. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Οσο ζω μαθαινω !

    Ως παλιοροκου, ξερω μονο classical rock, Doors,Queen,Black Sabbath, Blue Oyster Cult, F Zappa k.lp

    Ενα ευχαριστω στον capeaway που μου εμαθε τους Nightwish !  ))

    Αληθεια, μηπως πρεπει να κανουμε ενα γκαλοπ να δουμε τι μουσικη ακουνε τα μελη???
     
  2. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Nightwish !

    Παρακαλω!!!   Η χαρα ειναι ολη δικη μου!!!

    Θα ειναι εδω στις 3 Μαρτιου, ημερα Σαββατο, στο Fencing.

    Να μαζευτουμε και να παμε!!!
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2008
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

  4. royal

    royal Regular Member

    Απάντηση: Nightwish !

    Υπάρχει και site ελληνικό, το nightwish.gr και το nightwish.com που είναι και στα Αγγλικά
     
  5. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Nightwish !

    Θα είναι με την καινούρια τραγουδίστρια; Απ' όσο ξέρω το τελευταίο CD τους ήταν instrumental.
     
  6. royal

    royal Regular Member

    Απάντηση: Nightwish !

    απο όσο ξέρω ναι!!
    Η παλιά τους, άκουσα ότι είχε έρθει πριν απο λίγο καιρό στην Ελλάδα!
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Έτσι έμαθα, η Tarja έδωσε μια συναυλία, αλλά μόνο Αθήνα...
     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Nightwish !

    Νομιζω πως ηδη κυκλοφορει single με την καινουρια τραγουδιστρια, κατι εχω ακουσει. Δε μου φανηκε τοσο δυνατη οσο η Tarja. Η συνεχεια θα δειξει τι αποδοχη θα εχει.

    Λες να ερθουν για να παιξουν insturmental μονο? Δε νομιζω... Σιγουρα θα θελουν να διαφημισουν την καινουρια.  


    Ναι, πρεπει να εγινε στα μεσα του Δεκεμβριου. Δεν το πληροφορηθηκα εγκαιρα για να παω, και απο την τσατιλα μου προσπαθω να το ξεχασω.  
     
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Γκρρρ... ήρθε η Tarja και δεν το ανακοινώσαν τα χαμένα; τς τς τς... τέλος πάντων, άντε να δούμε μήπως κατέβουμε Αθήνα για τη συναυλία...
     
  10. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Nightwish....ότι πιο όμορφο σε metal έχω ακούσει,με ρυθμό, με πλήκτρα (τα καλύτερα μου) με την καταπληκτική Tarja που αποτελεί όμως παρελθόν από τους Nightwish (αλήθεια γιατί?Είχα ακούσει ότι δεν τήρησε κάποια συμφωνία στα πλαίσια του γκρουπ).Αν και τα ακούσματα μου εδώ και κάτι χρόνια έχουν στραφεί προς την Dance και την House μουσική,εντούιτοις πάντοτε ένα διάλλειμα με Nightwish επιβάλλεται!
     
  11. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Nightwish !

    Γνωρισε εναν απο την Αργεντινη, ο οποιος απ' οτι καταλαβα εσπειρε εριδες μετεξυ αυτης και του υπολοιπου συγκροτηματος. Αυτα που βγηκαν στη δημοσιοτητα ηταν καποιες ανοιχτες επιστολες και απο τις 2 πλευρες. Πρεπει να διασωζονται ακομη στο δικτυο.

    Το ζητημα ειναι τελικα οτι απο αυτη την ιστορια χασαμε ολοι: και οι Nightwish αυτη την ανεπαναληπτη φωνη, και η Tarja την προβολη που της εδινε το συγκροτημα, και ολοι εμεις που βιωσαμε ενα τελος εποχης για το αγαπημενο μας συγκροτημα.
     
  12. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Για να σας βάλω να ψαχτείτε λιγακι..

    Οι "For My Pain" είναι Goth Metal (όχι δεν τρελαίνομαι απαραίτητα) project σχήμα, στο οποίο παίζει πλήκτρα ο Tuomas Holopainen, το κεφάλι δηλαδή των Nightwish, όσο η Tarja ειναι η φωνή.

    Ακούστε τι βγήκε από αυτό το σχήμα, είναι διασκευή από Φινλανδικό κομμάτι και ίσως ότι καλύτερο έχουν παίξει




    Και όχι, δεν μου αρέσει η καινούργια τραγουδίστρια των Nightwish, βγάλανε ήδη ένα δίσκο και δεν αξίζει πολλά, καμία σχέση με Tarja. Ούτε ο προσωπικός δίσκος της Tarja μου αρέσει. Είναι σαν κάποιος να της έγραψε κομμάτια για να θάψει την φωνή της.

    Μου φαίνεται θα προχωρήσω και εγώ και θα ακούω Epica από εδώ και πέρα

    Στίχοι

    Κύκνειο Άσμα

    Ξανά βλέπεις τα παιδιά να χορεύουν στην αυλή
    κάτω από το παράθυρό σου παίζουν παιχνίδια
    Κι όμως μένεις στη θέση σου, μένεις στη θέση σου

    Πετάς κάτω από τα χρόνια
    Αυτές οι αναμνήσεις σε νικούν μέρα με τη μέρα
    Το κύκνειο άσμα ψάχνει ξανα τραγουδιστή, ψάχνει ξανά τραγουδιστή

    Αυτές οι στιγμές από τη γέννηση ως την αιωνιότητα, καθρεφτίζονται στα βλέφαρα σου
    Κάνουν άλλους να πιστέψουν στο θεό, άλους στο σατανά, ή οτιδηποτε ενδιάμεσα
    αλλά όχι στον κόσμο που ζούμε

    Μια φορά την βρήκες
    εκείνη την αγάπη που άξιζε μισό αιώνα
    ήταν εύκολο να είσαι ευτυχισμένη, να είσαι ευτυχισμένη

    Τι κάνεις τώρα με τις αισθήσεις σου;
    τώρα που τα πουλιά πετάξαν από τη φωλιά
    Μόνο κίτρινες φωτογραφίς παραμένουν, που κοιτάς ξανά, και ξανά

    Μπορεί να μην χρειάζεσαι τον οίκτο μου, μπορεί να μην πάρει τον πόνο μακρυά
    Αυτός ο πόνος γράφει αυτό το τραγούδι, αυτός ο πόνος δεν πιάνει κανέναν
    αυτός ο πόνος αγκαλιάζει

    Βλέπω την μάσκα σου του πόνου, την αφήνεις να αναπνέει για 5 χρόνια
    Το κύκνειο άσμα σε κάνει να δακρύζεις τότε, σε έκανε να κλαίς

    Θα ήθελες να είσαι όπως ήταν εκείνη την ημέρα, που ήσουν ντυμένη με το άσπρο νυφικό
    Έχει μείνει πίσω στα πόδια του χρόνου όπως και εσυ

    (solo)

    Θα ήθελα να προσπαθήσω να μείνω στον αφρό
    όταν το ποτάμι ξεχειλίζει πάνω από τις όχθες, πάνω από τις όχθες

    Αυτές οι γυναίκες στα σουπερμάρκετ με τα καροτσάκια και οι άντρες στα γνωστά τους τα μπαρ
    πιθανά ονειρεύονται συντριβάνια νεότητας, μάλλον μαλακώνει τον πόνο, ότι νά'ναι

    Ξανά μια στιγμή πριν το θάνατο, ο πόνος ποτέ δεν υποχωρεί
    αυτός ο πόνος φτιάχνει αυτό το τραγούδι, με πιάνει
    δεν πιάνει κανέναν, αυτός ο πόνος δεν πιάνει κανέναν
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014