Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Δημόσιο BDSM»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Μαϊου 2008.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Δημόσιο BDSM

     
  2. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Εδώ το forum καίγεται και ανοίγεις νέα νήματα Χάινριχ? Αρχίζουν να ακούγονται προσβλητικά πλέον πράγματα. Και οι μεν και οι δε έχουν καταθέσει απόψεις. Ίσως εννοείς ότι έμειναν αναπάντητες κάποιες αιχμές μεταξύ των μελών. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχώς οξύνονται τα πνεύματα. Κολλήσαμε πια στους όρους και στο τι είναι δημόσιο, τι ιδιωτικό, τι έχει κάτι από τα δύο, τι κανένα από τα δύο. Ο καθένας ας κάνει ότι γουστάρει στην τελική μιας και γνωρίζει ότι είναι απόλυτα υπεύθυνος για τις πράξεις του και τις συνέπειες αυτών.
     
  3. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Δεκτό το αίτημα Χάινριχ. Στο thread σου μπορούν να συνεχιστούν οι επιμέρους συζητήσεις, υπό την προϋπόθεση πως δεν θα καταλήξουν (έτι μια φορά) σε διαμάχες επί προσωπικού, μετατρέποντάς το σε αρένα.
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Λ. Στράϊκ, πίστεψέ με η αντίδρασή μου έχει να κάνει με θέμα αρχής και δεν υπάρχει τίποτε προσωπικό για σένα ή τον Ηλία.
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Νομίζω πως το “split” δεν έχει και πολύ νόημα – απλώς διακόπτει τη ροή της συζήτησης. Θα πρότεινα να ξανανοίξει το αρχικό νήμα.

    Και τελικά ποιος διαχειρίζεται το φόρουμ? Οι διαχειριστές του ή ο κάθε ένας που ανεβάζει τους τόνους κατά βούληση και εμμέσως προκαλεί κλειδώματα. Ας δεχθούμε πως υπάρχουν θερμόαιμοι μεταξύ μας κι ας μην πολυδίνουμε σημασία.

    Σημειώνω, προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης, ότι είμαι και κατά των διαγραφών μελών και ποινών όταν ανεβαίνουν οι τόνοι στα πλαίσια μιας διαφωνίας που κατά μεγάλο ποσοστό στηρίζεται σε επιχειρήματα και ξεφεύγει και καμιά βαριά κουβέντα.

    Θα επανέλθω προς σχολιασμό του σχολιασμού του προηγούμενου ποστ μου αλλά θέλω να αποφύγω το auto merge.
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συμφωνώ απόλθτα. Ας κάνει ο καθένας αυτό που τον ευχαριστεί. Αυτό, όμως, σημαίνει ότι δεν χωρούν προσβολές για όσους εκτέθηκαν από κάποια μέλη.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Δεν είναι απλά μία βαριά κουβέντα Όμορφε. Είναι ένας καυγάς που κρατάει εδώ και καιρό. Και επεκτείνεται εκτός πια φόρουμ. Διάβασα και ξαναδιάβασα τα ποστ των διαφόρων αντίστοιχων νημάτων. Δεν βλέπω καμιά δημιουργική διάθεση επίλυσης των διαφορών. Ένα πόλεμο βλέπω και τίποτε άλλο. Τώρα αν την βρίσκετε με αυτό, καλώς έχει. Δεν θέλω να συμμετέχω σε αυτό το πανηγύρι αλληλοεξόντωσης. Θέτω τον εαυτό μου σε κατάσταση αποχής.

    Καλή συνέχεια...
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Συγκρούονται απόψεις, κάποτε με σφοδρότητα.
    Όπως όμως είναι γνωστό από αρχαιοτάτων χρόνων, για κάθε θέμα υπάρχουν δύο απόψεις:
    Η δική μου και η λανθασμένη.*



    * Παράφραση, δηλαδή προϊόν λογοκλοπής.
     
  9. Εχει δικιο ο GE Ενηλικες ειμαστε ολοι. Δεν θα παθουμε τιποτα
    αν ανταλαξουμε και κανα δυο μπινελικια  
    Να μην κλειδωνουν τα νηματα. Ας αφησουμε το φορουμ
    να εξελισετε
     
  10. Eri

    Eri

    Τα σαλονικιωτικα μπινελικια (τους μεζεδες δλδ)???????Αν ειναι ετσι καουντ μι ιν........
     
  11. Αυτα κουρκουμπινια δεν τα λενε? Δεν ξερω μπορει να κανω λαθος
    Ειμαστε μακρια. αφου να σκεφτεις οταν λεμε σουβλακι εδω και σουβλακι εκει
    δεν εννοουμε το ιδιο πραγμα. Στη σαλονικα ελεγα σουβλακι και νευριαζα οταν
    εβλεπα τον σουβλατζη να μου ετοιμαζει αλλα κι αλλα  
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: «Δημόσιο BDSM»

    Κορνήλιε, δεν με αγαπάς πιά;