Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Θα σε γαμήσω!»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 1 Φεβρουαρίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εγώ βροντοφωνάζω την άποψη μου, γιατί είμαι σε ένα χώρο που με αντιπροσωπεύει και στον οποίο δικαιωματικά ανήκω, ασπάζομαι και αγαπάω, και μπαίνω εδωμέσα για να ανταλλάξω απόψεις με ομοειδεάτες μου.

    Εσύ τι κάνεις εδώ? Ποια είναι η θέση σου εδώ? Να βροντοφωνάζεις πόσο εκτός μας βρίσκεις και πως όσοι δεν είμαστε εδώ για το πήδηγμα και μόνο είμαστε άρρωστοι?
    Αντιλαμβάνομαι πως μέσα στο δικό σου μυαλό, αυτό είναι το μοναδικό με το οποίο αξίζει κανείς να ασχολείται και δεν είναι κακό! Σε ποιόν δεν αρέσει ένα καλό πήδηγμα!? Αλλά είμαστε κι εμείς οι καημένοι που έχουμε και 5 άλλα ενδιαφέροντα, και φτιάξαμε ένα χώρο να τα μοιραζόμαστε! Γιατί προσπαθείς να τον φέρεις στα δικά σου μέτρα φωνάζοντας συνεχώς τις άσχετες μ΄ αυτόν απόψεις σου?

    Ειλικρινά μπορείς να μου πεις τι κάνεις εσύ εδώ? Είσαι σε ένα χώρο που βροντοφωνάζεις πως δεν κατανοείς και δεν σε αντιπροσωπεύει! Γιατί είσαι εδώ? Γιατί να είμαστε εμείς του χώρου αναγκασμένοι να ακούμε τα όποια βροντοφωνάγματα σου και τις όποιες απόψεις σου που δεν κάνουν τίποτα άλλο από το να θίγουν τον τρόπο ζωής μας και το ποιοι είμαστε και πέραν τούτου δεν προσφέρουν τίποτα μα τίποτα το θετικό?

    Δεν λέω κι άλλοι το κάνουν, αλλά αν μη τι άλλο έχουν κι ένα χάρισμα λόγου που σε κάνει να μειδιάς διαβάζοντας τους!

    Ειλικρινά μπορείς να μου δώσεις ένα καλό λόγο που βρίσκεσαι εδώ? Τι είναι αυτό που σε κάνει να θές να είσαι εδώ δεν μπορώ να καταλάβω και ειλικρινά έχω προβληματιστεί!

    Αν και υποπτεύομαι πως ένας απ΄τους λόγους είναι αυτός που έγραψε H Smart_Art_Lady.
    Οπότε κι εγώ καθαρά από ενδιαφέρον, και με μεγάλη δόση humour σε ρωτάω ευθέως, μπας και καταλάβω...
    Τι κάνεις εδώ?  
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Εγώ
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Εμείς τι φταίμε και γιατί μας αναγκάζετε να τρώμε στη μάπα τις προσβολές?

    Κι εσύ αλήθεια τι κάνεις εδώ? Ποιός είναι ο λόγος αλήθεια που είσαι εδώ πέρα από την προσπάθεια με απίστευτα όμορφο λόγο, δεν λέω, να προσβάλεις να κατηγορήσεις, και να διαβρώσεις μέσα από τη δική σου οπτική γωνία ότι δεν χωράει σ΄ αυτή?

    Θα είμαι ειλικρινής όπως εξάλλου πάντα, σκέφτηκα να αποχωρίσω απ΄το φόρουμ επειδή έχουν φτάσει στα όρια τους οι αντοχές μου να βρίσκομαι σ΄ ένα χώρο που υπονομεύεται μεθοδικά και σταδιακά από τέτοια άτομα. Κάποιοι έχουν τη δικαιολογία της βλακείας , κάποιοι όμως δεν την έχουν καν αυτή, οπότε σε μένα μόνο μια άλλη λέξη μου έρχεται στο μυαλό γι΄αυτό που κάνουν. Κακοβουλία
    Με συγκρατεί το γεγονός πως αυτό μάλλον προσπαθείτε να επιτύχετε και αρνιέμαι να σας κάνω τη χάρη, αλλά αρνιέμαι να τα τρώω όλα σιωπηλά. Απλά δεν κατανοώ το λόγο αυτής σας της επιθυμίας.
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Αν έκανα κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη και υπόσχομαι να μην επαναληφθεί .
    Πίστεψε με δεν είχα καμία πρόθεση .
    Παρακαλώ επίσης να μου υποδειχτεί αν είναι εφικτό τα σημεία που προσέβαλα εσένα ή άλλον ώστε να επανορθώσω.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Για παράδειγμα, όλο αυτό το thread θίγει τίς Κυρίαρχες με την BDSM έννοια.

    Ένα σημείο, μία τελεία δηλαδή, που παίρνει πιά τις διαστάσεις της παλιάς Πλατείας Συντάγματος  
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: RE: RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Λυπούμαι βαθύτατα που ένας προβληματισμός ίσως άστοχος ως προσβλητικός εκλήφθει .
    Φαντάζομαι το να απολογηθώ για τους προβληματισμούς μου πλέων δεν έχει νόημα .
    Θα αφήσω λοιπόν το χώρο για άλλους προβληματισμούς ή θέσεις λιγότερο προσβλητικούς , πιο ευφάνταστους και λιγότερο χοτροκομμένους .

    Πολιτικός δεν είμαι να το παίζω θεός δήθεν άτενκτος και δήθεν καλός. Δεν είμαι μεγάλος σε κάτι να φοβάμαι τι έχω να χάσω και τι να κερδίσω.
    Κουβέντα νόμιζα κάνουμε και ως τέτοια την αντιμετώπιζα.

    «Ημουνα λάθος». Αυτό οφείλω να πω και το λέω .
    Γεια σας
     
  7. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Προφανώς αγνοείς αγαπητή μου το έτερο ρητό, 'μαλί μπαμπάκι, ψωλή φαρμάκι'!

    Θα σημειώσω δε, με ικαναποίηση, πως η επιστήμη που διακονώ σε άγαστη συνεργασία με την επίσης ευγενή επιστήμη της ιατρικής δεν απέχουν πολύ από την επίτευξη επικουρικών μέσων που θα επιτρέπουν πριαπικές στύσεις μέχρι τα βαθειά γεράματα. Άλλη μια επιβεβαίωση πως γαμάμε πρωτίστως εγκεφαλικά.  
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Εγώ ξέρω και την άλλη παροιμία:έμαθε η γριά στο μέλι και ξεκωλώθηκε!

    Κολλάει????
     
  9. oscarwil

    oscarwil Guest

    Αν ο Τσιρίμπασης έλεγε: "κούνα μάγκα τον κεφτέ σου, να φχαριστηθεί ο τζες σου" τι θα έπρεπε να πράξει το θρασύ, ευρύκωλο μαγκάκι;
    Εξαρτάται, φυσικά, και από την ηλικία του αγέρωχου, πορδόβροντου Τσιρίμπαση.
    Σας βεβαιώνει ο μπλαμπλάς, κατά τη φίλη μου - για τον οποίο, λόγω γήρανσης, ισχύουν εναλλάξ και τα δύο γνωμικά, "άσπρα μαλιά στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην ψωλή" & "μαλί μπαμπάκι, ψωλή φαρμάκι" - ότι θα αποφάσιζε ο κεφτές και όχι ο μαγκίτης τζες.
    Δήμιος, Βασανιστής, Κυρίαρχος είναι, στο τέλος της γραφής, ο κεφτές ή η πηγάδα, απόκοντα και το καβλίδιον. Σ' αυτά γλιστράς και πνίγεσαι - ή πιάνεις το σκοινί /πουλί, να ξετρουπώσει η κεφαλή σου, ν' ανασάνεις. Το ψωλάκι κάνει για τριχιά, σε παρόμοιες κοσμοϊστορικές υποθέσεις.
    Υ.Γ. "κεφτές": ο κλανιάς, στην καθαρεύουσα "ποπός".

    Με τιμή, Καυλοπυρίμαχος, ο εν αποδρομή...


    --------------------------------------------------------------------------------
     
  10. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    rolfo, αυτό που μάλλον θέλεις να πεις είναι: να θίξω/αμφισβητήσω/μειώσω την υπόστασή σου.
    Και φυσικά συνιστά παραδοχή της εκτίμησής μου για τρόπον τινά απειλή αφού θεωρείς πως θίχτηκες.
    Στην ερώτησή σου απαντώ (ώστε να μην τεθεί αργότερα) πως δε θα δώσω την παραμικρή σημασία.

    oscarwil, παντελώς ανερμάτιστο το σχόλιο σου περί αρσενοκοίτη Τσιρίμπαση και κίναιδου πιτσιρίκου.
    (apropos, μου θύμησε και το περίφημο 'όλη μέρα παληκάρι και το βράδυ μαξιλάρι')
    Παραβλέπεις ( εσκεμμένα; ) πως ο κυρίαρχος παίρνει αυτό που ρέγεται δίχως να αιτηθεί άδεια. Νέμεται δίχως να ανιμένει έγκριση. Στην, όχι σπάνια, περίπτωση δε που το αντικείμενο του πόθου συνιστά παγίδα, αναγνωρίζει την κατάσταση και όντας κυρίαρχος (επαναλαμβάνω: πρώτα του εαυτού του) ελέγχει το πάθος του και δεν παρασύρεται.
    Έχω δίκιο στην εκτίμησή μου περί νιχελισμού ή τείνεις να απαξιώσεις ότι δεν προκρίνεις και επικαλείσαι ως άλλοθι τον αυτοσαρκασμό;
     
  11. llazouli

    llazouli Contributor

    Φίλε rolfo, αν και δεν απευθύνθηκες σε μένα προσωπικά σκέφτομαι ότι, αν χρησιμοποιώντας πονηρό τέχνασμα μού αποδείκνυες πως η εν λόγω βανίλα, ουχί περί βανίλιας πρόκειται αλλά περί κολοκύθας, για ποιο λόγο να το φέρω βαρέως;
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν γεννήθηκα, όπως και κανείς άλλος με την οποιαδήποτε σφραγίδα στο μέτωπο ώστε να με κυνηγάει ως ερινύα εις τους αιώνας των αιώνων, οπότε μάλλον χάρη θα σου χρωστούσα για τη διεύρυνση των οριζόντων.
    Σ' ένα ανοιχτό φόρουμ όπως αυτό κανείς δεν μπορεί να ακυρώσει κανένα και πιστεύω ότι όλα θα πήγαιναν κατ'ευχήν αν δεν παίρναμε τον εαυτό μας τόσο πολύ στα σοβαρά, με περισσότερο αυτοσαρκασμό και λιγότερη επικριτική διάθεση.
    Αφιερώνω εξαιρετικά το παρακάτω ποίημα στον φίλτατο Χάινριχ, ο οποίος με το παρόν θέμα τάραξε πάλι τα λιμνάζοντα νερά και προκάλεσε κρούσεις και παρακρούσεις εξαιρετικά ενδιαφέρουσες.
    ''Όσοι εδοκιμάσατε
    τι είναι το γαμήσι
    δεν καρτερείτε η Μούσα μου
    να σας το παραστήσει.
    Και όσοι να δοκιμάσετε
    αυτό δεν ευτυχήσ'τε
    με λόγια - τι να σας ειπώ;-
    δεν θα το εννοή'στε.
    Αγνώστου Επτανησίου: ''Ψωλιάς''
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Σύντεκνε θαρρώ πως την αδικείς μια ολιά την αγαπητή μας Ευα.
    Αν ήτανε από τα μέρη μας θα κάτεχε πως :
    Αν είναι ο τράγος δυνατός μάντρα δεν τονε στένει
    Μα είναι και τράγοι μοκλαστοί ειν’ και μουνουχισμένοι