Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Πουτάνες στα κρεβάτια σας »

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Απριλίου 2006.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Πουτάνες στα κρεβάτια σας
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    όλες οι γυναικες ειναι πουτανες μεχρι αποδειξεως του εναντιον
    Maley
     
  3. xaxa

    xaxa Guest

    ΧφΚ humor κάνεις ε...?Αλλά για χάρη του thread ας κάνουμε κουβέντα.Λοιπόν εμένα μου έχουν τύχει 2 οπότε μάλλον υπάρχουν

    Για το "Μήπως ο φόβος του χαρακτηρισμού ως « πουτάνα » λειτουργεί ως τροχοπέδη στην έκφραση της σεξουαλικότητας της γυναίκας" Ας απαντήσουν οι γυναίκες του forum για το πως αντιλαμβάνοντε την "έκφραση της σε3ουαλικότητας".Προσωπικά το να πηδιέται κάποια όπου βρε8εί και όπου στα8εί με τον πρώτο τυχόντα (έτσι εγώ αντιλαμβάνομαι τον όρο πουτάνα) δε το 8εωρώ έκφραση σε3ουαλικότητας, αλλά έκφραση ηλι8ιότητας.

    Επίσης για το "Σε ποιον μιλάνε οι πουτάνες και εκμυστηρεύονται την άβυσσο της ψυχής τους;".Μάλλον σε καμία φίλη πουτάνα.
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Και με τις άλλες, Χάινριχ_φον_Κλάιστ;;;;;;
    Αυτές τις επί χρήμασι εκδιδόμενες;;;;;;;
    Κι όχι τις "φτηνές", τις "λαϊκές", της Οδού Φυλής κι άλλων αντίστοιχων οδών...
    Λέω για τις άλλες...
    αυτές που γαμάνε την ψυχούλα του πελάτη-σκλάβου, του πελάτη-δουλικού...
    για να βγάλουν το ενοίκιο, να μεγαλώσουν τα παιδάκια τους, να πάνε ένα σινεμά βρε αδερφέ...
    μ αυτές τι γίνεται...?????
    Α.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εύστοχο Heinich.

    Εν αναμονή. Για μια λέξη που επιδέχεται τοσες διαφορετικές ερμηνίες όσες και η λέξη "μαλάκας".

    Το "καθήκον" σε καλεί αγαπητέ Oscar  
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Η πορνεία είναι μια υπηρεσία μεγάλης σπουδαιότητας για τη διατήρηση του κοινωνικού ιστού, αλλά δε θα ασχοληθούμε μ’ αυτή.

    Οι άνθρωποι «εκπαιδεύονται» στην ενοχικότητα του έρωτα. Το γεγονός ότι δε γίνεται να διώξουμε τη μάνα μας και να πηδηχτούμε με τον πατέρα μας (όπως θα ‘θελαν τα κοριτσάκια) ή να σκοτώσουμε τον πατέρα μας και να πηδήξουμε τη μάνα μας, (όπως θα ’θελαν οι Doors και τα άλλα αγοράκια) είναι ο θεμέλιος λίθος την ενοχής (αλλά και της αυτοσυγκράτησης που είναι απαραίτητη σε μια κοινωνία). Αυτά είναι σχηματικά, αλλά δεν παύουν να είναι θεμελιώδη. Παραλλαγές και διαφοροποιήσεις υπάρχουν σε κάθε οικογένεια. Εκεί πάνω χτίζεται το σύστημα αξιών και ηθικής που γνωρίζουμε και ζούμε.

    Σ’ αυτό το πλαίσιο, ποια γυναίκα θεωρείται «πουτάνα»?. Εκείνη που πηδιέται, και ιδίως εκείνη που το ευχαριστιέται (ακόμα κι αν πηδιέται με τον νόμιμο σύντροφο της).

    Η ίδια η γυναίκα κουβαλάει κάποια ενοχή της ευχαρίστησης και στο βάθος, νιώθει λιγο ως πολύ "πουτάνα". Αλλά ακόμα κι αν η ίδια είναι τυχερή ή έχει καταφέρει να απενοχοποιηθεί, θα έρθουν οι άλλοι ενοχικοί (οι "μαλάκες" κατ’ αναλογία και κατά MasterJP) που θα τη θεωρήσουν πουτάνα.

    Αφού λοιπόν υπάρχουν ενοχικές ερωτικές σχέσεις οι μόνες γυναίκες που δεν είναι πουτάνες (είτε στο μυαλό τους είτε στα ματια των άλλων) είναι οι νευρωτικά ανέραστες.

    Αυτά είναι τα κακά νέα. Υπάρχουν και καλά. Η ενοχικότητα του έρωτα δρα ενισχυτικά στην ερωτική ένταση. Η ίδια η ενοχικότητα είναι πηγή απόλαυσης. Ο εξευτελισμός (humiliation) που τόσο μας αρέσει εδώ μέσα, από κει αντλεί την ουσία του.

    Το θέμα είναι να απενοχοποιηθούμε αρκετά ώστε να απολαύσουμε τις ενοχές μας.

    ΥΓ. Και πως να το κάνουμε όταν μηρυκάζουμε ασταμάτητα τα ίδια στερεότυπα?
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: «Πουτάνες στα κρεβάτια σας »

    Μηπως τις θεωρείς ηλιθίες γιατί ο πρώτος τυχόντας δεν ήσουν εσύ αλλά κάποιος άλλος?
     
  8. xaxa

    xaxa Guest

    RE: RE: RE: «Πουτάνες στα κρεβάτια σας »

    Για άλλη μια φορά οι πεφωτισμένοι του BDSM δίνουν μα8ήματα ειρωνείας.Ευχαριστώ δε 8α πάρω.
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Ευχαριστω για το "πεφωτισμένος", αν μ' αυτό εννοείς οτι εκφράζω συγκροτημένες άποψεις.

    Οσο για το σχόλιό μου, ειρωνικό ή όχι, εκφράζει μια θέση και μια πραγματικότητα.

    Οταν ο "πρώτος τυχών" ειναι ο εαυτός μας τότε και κολακευόμαστε και "θαυμάζουμε την απελευθέρωση και την τόλμη της". Οταν όμως τη βλεπουμε να φεύγει με το φιλο μας λέμε "βρε την πουτάνα..".

    Και γιατί είναι ηλίθια μια υπερσεξουαλική γυναίκα που θέλει να ζει έτσι?

    Και τι ακριβώς σημαίνει perv? Για να μη θεωρηθεί ειρωνικό θα γίνει συγκεκριμένο. Πως συμβαδίζει το looking for ... all kind of perversions με τη θέση πως μια γυναίκα που απλώς πηδιέται οταν γουστάρει και με όποιον γουστάρει είναι ηλίθια?

    Δεν αντιδικώ γιατί δεν εχω τιποτε να μοιράσω. Απλώς εκφράζω για μια ακόμα φορά μια βασική μου θέση. Πως BDSM και συντηρητικά ερωτικά στερεότυπα δε μπορεί να συμβαδίζουν.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: «Πουτάνες στα κρεβάτια σας »

    "Και γιατί είναι ηλίθια μια υπερσεξουαλική γυναίκα που θέλει να ζει έτσι?"
    Και εγω για τον ιδιο λογο αναρωτιεμαι KyriosG γιατι να ειναι ηλιθια?

    ....Mια γυναίκα perv που αρέσκεται να ζει έτσι την ονομάζουν "πουτάνα".
    Τι να πούμε για αυτούς τους αρσενικούς που τις λενε πουτάνες
    και αν δεν τους λενε έτσι στο ζητάνε να τις πεις η το φαντασιώνονται ότι ειναι...
    Δεν το κρίνω αρνητικά για μένα αυτή η λέξη λειτουργεί ηχώντας ναζιάρικα στ' αυτιά μου...
    είτε πρόκειται για θηλυκές, είτε πρόκειται για αρσενικές ακόρεστες υπάρξεις.

    Πουτάνες του κόσμου αυτού...ενωθείτε!
    Και...."μη μου λετε ότι είσαστε παρθένες αφού δουλεύετε σε μπουρδέλο"

    Αχ...η μέση μου 
     
  11. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Πιστευω πως ακομα και στη σημερινη, πολιτισμενη κατα τ'αλλα, εποχη ειναι αισθητος ο διαχωρισμος αντρα-γυναικας ως προς τη σεξουαλικη τους συμπεριφορα.Οι γονεις μας μας γαλουχιζουν με αποψεις του τυπου "Εισαι αντρας και πρεπει να 'πηδ..ς' οσες περισσοτερες μπορεις" και "Καλα!Εσυ κοριτσι πραγμα και μενεις εξω απ'το σπιτι μετα τις 12?Τι θα πει ο κοσμος?Πουτανα θα σ'ανεβαζουν,πορνη θα σε κατεβαζουν!"

    Ετσι δημιουργειτε στα κοριτσια ,απο τα πρωτα κιολας χρονια της ζωης τους, το ταμπου τις σεξουαλικοτητας!Φοβουνται ετσι να 'αφεθουν' κατα τη διαρκεια του sex,ωστε να μη χαρακτηριστουν πουτανες!Πραγμα γελοιο ,κατα τη γνωμη μου, γιατι οσο 'χρειαζετε' τo sex ενας αντρας,τοσο το 'χρειαζετε' και μια γυναικα.Γιατι λοιπον εναν υπερσεξουαλικο αντρα τον θαυμαζουμε και τον χειροκροτουμε, ενα μια υπερσεξουαλικη γυναικα την ονομαζουμε πουτανα και τη 'ριχνουμε στον Κεάδα'???
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: «Πουτάνες στα κρεβάτια σας »

    Η θεά του κέρατου Ήρα έμαθε ότι ο τσαχπινογαργαλιάρης Δίας έκανε ένα εξώγαμο με μια ξανθιά μουνάρα στη Θήβα και όχι μόνο αυτό αλλά έκανε το μπασταρδάκι και θεό ! Από τη ζήλια της έγινε λιώμα και ορκίστηκε εκδίκηση.

    Μεταμορφώθηκε σε φιλενάδα της ξανθιάς γκόμενας του Δία, που ήτανε και πριγκίπισσα και την έβαλε να ζητήσει απ' τον σαβουρογάμη Δία πως θα κάνει ό,τι του ζητήσει.
    Όπως είναι γνωστό σέρνει καράβι... Ο Δίας ορκίστηκε, «ό,τι μου ζητήσεις μαναράκι μου ». Και η ξανθιά τού ζήτησε να κάνει μαζί της έρωτα, όχι με την ανθρώπινη μορφή του αλλά όπως πηδάνε οι θεοί ( έτσι την είχε δασκαλέψει η Ήρα ).

    Γνωρίζετε τώρα τι σημαίνει θεϊκός έρωτας και μάλιστα με πηδήκουλα τον Δία;
    Κεραυνούς , αστραπές , βροντές , κακό δεν άντεξε η ξανθιά και πέθανε .
    «Τι μου κάνεις μάνα μου;». «Σε κατακεραυνώνω μωρό μου»!

    Μετά το θάνατο της ξανθιάς που εδώ που τα λέμε ήτανε μουνί με «εφτά καπάκια», η κερατού Ηρα πήγε και βρήκε τη γνωστή κακογαμημένη σκύλα, αυτό το τσόλι, την μπουρούχα την μπαχατέλα την Εριδα.
    Αυτή την καριόλα έριξε το μήλο στο γλέντι και άρχισε ο Τρωικός Πόλεμος με το γνωστό πατιρντί για 10 χρόνια .

    Γιατί τα γράφω όλα αυτά μα γιατί οι αρχαίοι ημών πρόγονοι που ως γνωστών είχαν δίκιο σε όλα χαρακτήρισαν πουτάνα την ξανθιά πριγκίπισσα και όχι την καριολάιν Ήρα .

    Νομίζω έσφαλαν εσείς τι λέτε ;