Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άκου πιτσιρίκο «Ο βασιλιάς είναι γυμνός»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 30 Μαϊου 2006.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Κι επειδή να είναι δύσκολο να τεθεί φίμωτρο υπο τις σημερινές συνθήκες, ας θέσουμε τα πιπίνια υπο την προστασία μας.
     
  2. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Η λύση που έδωσα στο πρόβλημα είναι απλή: έχω 5 χρόνια να αγγίξω γυναίκα κάτω των 30, και σκοπεύω να το συνεχίσω ως τα δικά μου 60.

     

    Dream
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    πολυ σοφά τα λόγια του Χάινριχ, πολύ ευαίσθητα και γεμάτα γνώση της ευθύνης που ο καθένας μας φέρει.
    Οσοι μπορούν να αντιληφθούν την ευθύνη τους και να την κουμαντάρουν σωστά ειναι οι "Ανθρωποι" και οφείλουν να κανουν πράγματι αυτό που μπορούν για να περισώστουν...ότι μπορούν.

    Δυστυχώς η καταδίκη τους -αυτών που νιώθουν το βαθμό της ευθύνης που φέρουν - είναι να βασανίζονται απο τέτοιου είδους ερωτηματικά και σκέψεις. Ο κόσμος μας δεν είναι αγγελικά πλασμένος και players και συναισθηματικά ανάπηροι και ΄κακόβουλοι και άρρωστοι κυκλοφορούν γύρω.

    Με τα λύπης μου Χάινριχ θα σου πω αυτο που συχνά αναγκάζομαι να επαναλαμβάνω και στον Κύριό μου  

    "Δεν γίνεται αγαπημένε μου , να ισιώσεις όλα τα στραβά του κόσμου τούτου. Εσύ κανεις αυτό που πρέπει και κατι παραπάνω ίσως... "
    απο κει και μετα..καθεις το δρόμο του τον διαλλέγει μεσα απο τις ανάγκες του, τα βιώματά του , την παιδεία του και την ψυχολογία του.

    Είναι σκληρό και ίσως για τους επαναστάτες που θέλουν τον κοσμο καλύτερο πραγματικά , ειναι και στενάχωρο και αδύνατο να το αντιληφθούν ότι that's the way it goes!!

    Το λιθαράκι σας Κύριοι..και Κυριές (εκτος bdsm γι'αυτο μονο τα κεφαλαια) το λιθαράκι σας είναι αρκετό!!!   < a big friendly hug >
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ

    Καθένας περπατά το δρόμο που του αρέσει, ή ακόμη πιο ρεαλιστικά, που του αξίζει.
    Έχεις δει στις κολώνες και στους τοίχους κάτι υποψήφιες φάτσες που όσο περνά ο καιρός τόσο πληθαίνουν;
    Καμιά συμβουλή πως θα σωθούμε από αυτούς, μήπως έχεις;
    A.
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Στα σοβαρά Χάινριχ...

    Με έκανες να αναπολήσω την εποχή που πίστευα ότι μπορεί κανείς με τα λόγια να δείξει στον άλλο πώς να μην κάνει το λάθος, στον άλλον που μεγάλωσε μουρμουρίζοντας ασυνείδητα (και ορθώς) Βασίλη-ζούμε-για-να-σ΄-ακούμε, "Ασε με να κάνω λάθος".

    Κοιτώ εκείνη την περίοδό μου, και με βλέπω να στέκομαι με ένα πόδι σε κάθε μία από δύο βάρκες, της βλακείας και της ψυχοφθοράς. Δεν άργησα πολύ να (εκ)πέσω.

    Ως προς την καρδιά του μηνύματός σου, ας είμαι σουρεαλιστής: ο βασιλιάς οφείλει να είναι γυμνός, αν θέλει να είναι βασιλιάς πολλών υπηκόων (subjects) και ρήμα πολλών υποκειμένων (subjects). Για να μπορεί να επ-ενδυθεί από τον καθένα με τα ρούχα που επιθυμεί να του βάλει.

    Χειρότερο κρίνω πως ο βασιλιάς σχεδόν ποτέ δεν είναι γυμνός. Κι ακόμη χειρότερο, πως τα ρούχα του είναι δηλητηριασμένα και κολλημένα πάνω του με τέτοιον τρόπο που για να βγούν, βγάζουν μαζί και το δέρμα του, με συνέπειες που γνωρίζουμε από το ομηρικό έπος...

    Dream
     
  6. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member



    Με ολο το σεβασμο,αλλα και να θελετε να αγγιξετε τοτε γυναικα κατω των 30 δεν θα θελει εκεινη πιθανοτατα..
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Λυπούμαι, αλλά για λόγους που γνωρίζετε αγαπητή, πλην όμως αιδημόνως αποφεύγετε να αναλογιστείτε, τότε ακριβώς είναι που εκείνη θα θέλει.
    Και δη μετά μανίας.
     
  8. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Θα 'χετε ακούσει τη φράση "η επιστήμη κάνει θαύματα.." Φανταστείτε τί μπορεί να γίνεται μετά από 20 χρόνια...

    Π.χ. οι εικοσάχρονες να επιθυμούν έναν ντυμένο βασιλιά!

    Dream
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    Στα δεκαεφτά μου ένας σάτυρος μου είπε πως θα με περιμένει μέχρι τα 60 του;
    Πλησιάζει ο καιρός, Dolmance. Λες να καταληφθώ από μανία και να τρέχω να τον βρω;
    Θα ζητήσω από τον Χάινριχ να με αλυσοδέσει.

    Αστάρτη


    Υ.Γ. Είναι δυνατόν ο σάτυρος να ξέχασε πως και εγώ μεγαλώνω;
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest


    Λίγα πράγματα έχουν την δύναμη να με κάνουν να νοιώσω περίεργα . Όπως ότι μπορεί να μοιάζω στον πατέρα μου που δεν μ΄ άφηνε να κάνω «λάθος»

    Με έκανες να νοιώσω συντηρητικός , κλονίστηκα ! Μπορεί να ξεσπάσει ο συντηρητικός αγαπητέ μου DreamMaster ; Δεν νομίζω .
    Είναι σφιγμένος κι έχει έναν φόβο να πει τα πράγματα με το όνομα που οι άλλοι δεν τα λένε . Ξέσπασμα ήταν . Τίμιο αντρίκιο .

    Πες μου ειλικρινά δεν σου την δίνει αυτός ο ασφυκτικός BDSM καθωσπρεπισμός;

    Δεν σου την δίνει που πολλοί σκέφτονται « ο... κόσμος ( λάιφτσάιλερς ) τι θα πει αν δει τι γράφουμε εδώ μέσα ;».

    Λέω πως Απεκτήσαμε ένα παιδαγωγικό - εκπαιδευτικό χαρακτήρα που μας ταιριάζει.

    Δεν χρειάζεται να ταλαιπωρείσαι επί χρόνια σε διάφορες χώρες με διάφορες σχέσεις για να μπορείς να είσαι ένας αξιόλογος μάστερ .

    Τώρα μπορείς να κάτσεις αναπαυτικά στον καναπέ σου και να μάθεις απ' το rpg πώς να εκπαιδεύεις σκλάβες στο αρτζέντουμ .

    Τι κάθομαι και μιλάω ρε Ντρήμ λέω να πιάσω άλλα νήματα με κόμπους .

    Υ.Γ. Χάρηκα που σε ξαναδιάβασα .

    Υ.Γ2. Πράγματι πονάνε οι σάρκες που ξεκολάνε με τα ρούχα του βασιλιά
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Ο σάτυρος έχει ένα όπλο, Astarty. Τη μνήμη.
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2006
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αντί να ασχολείστε με τα ενδύματα του Βασιλέως, τώρα που "πλησιάζετε" τα εξήντα δεν αγοράζετε ένα κότερο;
    Θα πάψετε να ασχολείστε με ευτελή ερωτήματα και δεκάδες μπιντιεσεμοθηλέων, πάσης τάσεως, θα προσέρχονται να λάβουν την ευλογία σας.

    Υ.Γ. Το σκάφος, χρωματικώς, να είναι argentum. Μπορείτε να το ονομάσετε Γκοριάς, για να παραπέμπει στη Γραβιά και το Gorean.