Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άκου πιτσιρίκο «Ο βασιλιάς είναι γυμνός»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 30 Μαϊου 2006.

  1. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Σκέφτομαι να ασπασθώ κάποια εκ των mainstream θρησκειών, μάλλον το deal των μουλάδων προσφέρει καλό πακέτο για φαλλοκράτες κυρίαρχους σαν την αφεντιά μου. Θα πετάξω ένα σουνούτεμα στο φτερό κι έχω καβάτζα μια δεκαρέ απάρθενα ουρί στους ορισμούς μου. Ούτε ντοάδες δε θα χρειαστεί (ελλείψη χρόνου) να κάμω μια που 'χω εκφράσει πολλάκις την απέχθεια μου για όσους γονατίζουν.

    Προλαβαίνω Master_Spiler ή με πρόλαβε η ώρα της κρίσης;
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Ανάλογα τα «κανονάκια» που έχει στο rpg.
    Κανονάκια τωρα τα λένε ζωές τα λένε θα σε γελάσω . Θυμάσε στο πακμαν που βάζαμε δεκάρικα και είχε τρία , κάπως έτσι τωρα δεν ξέρω πόσα έχει στο αρτζέντουμ.

    Να σε δω σκλαβα στο αρτζέντουμ και πίστεψε με θα βάλω κολάρο μα τον Αϊ Λάινερ .
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Ήρθε η ώρα της Κρίσης!
    Σου αγόρασα το κολάρο και τηλεφώνησα στον Αϊ Λάϊνερ.
    Δεν μπόρεσα ακόμα να του μιλήσω, είχε στην άλλη γραμμή Τον Μαυροβασίλη.
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Ου να μου χαθήτε και οι δυό σας κοτζάμ μαντράχαλοι.
    Βρήκατε μικιό το κοπέλι και το παίζετε . Μα δα ρθει θελει καιρός και θα τα πλερώσετε όλα γερομπισμπίκιδες .

    Καληνύχτα
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Ένα έχω να πω (ή μάλλον 4) παίδες και ακούστε με

    Γραφικά: 95 (αναλόγως την κορμοστασιά των ηρώων)

    Ήχος: Από 0 (αν φορεί φίμωτρο) έως 99 (αν μιλάμε για θεϊκή φωνούλα)

    Δράση: 85 (σε single player), 95 (σε multiplayer)

    Σενάριο: 101 (εδώ σκίζουμε)

    Αστάρτη
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αχ τα παιδάκια μου βρήκαν παιχνίδι και είπαν να παίξουν...

    Dolmance όποια στιγμή θέλεις θα σε αναμένει το κολλάρον σου  

    Χάινριχ ετοιμάσου, σου έρχεται  

    Μαυροβασίλη δε νομίζω να μαλώσουμε εμείς αγαπητέ, άλλωστε δεν είπες ποτέ κάτι για να με εξοργήσεις όπως ορισμένοι άλλοι...
     
  7. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Master Spiler,

    Εψαξα αρκετά στο ποστ σου #35 για να βρω κάποια γωνία ωφέλιμης ανάγνωσης, κάποιο λόγο για τον οποίο το ανάρτησες στο συγκεκριμένο νήμα όπου συζητείται αν κινδυνεύουν οι νεότεροι από τον αποθαυμασμό κούφιων λαμπτήρων και αν μπορούμε / οφείλουμε να τους περισώσουμε. Δύσκολο...

    Απελθέτω από με (και την καλή σου) η ιδέα ότι στον αλλοπαρμένο νεαρό του παραδείγματός μου ανεγνώρισες το πρόσωπο σου!

    Θα έχεις παρατηρήσει ότι στα παραδείγματα το ειδικό χρησιμοποιείται για να φωτίσει το γενικό. Σε ότι με αφορά, το παράδειγμα μου θα μπορούσε να είναι με έναν νεαρό που πλησιάζει την 19χρονη και επιχειρεί να την "σκλαβώσει", με τη μέθη τού ότι μέτρησε την τσουτσού του, την βρήκε 17, δυό πόντους πάνω από τους συμμαθητές του, και αυτοχρίστηκε "τόπης".

    Δεν έγραφα, ούτε γω, ούτε κανείς άλλος νομίζω, για το Γκορ σε αυτό το νήμα. Θα γράψουμε, αν θέλουμε, εκεί που πρέπει.

    Για να μην βγάλω όμως εντελώς άχρηστο το ποστ σου, να σημειώσω στον απρόσεκτο αναγνώστη, ότι η βάση του επιχειρήματός σου είναι ακριβώς η ίδια με του Χάινριχ: "Δεν ξέρετε τί είναι το Γκορ, γι αυτό βλέπετε το βασιλιά γυμνό" (!) Μας εγκαλείς δηλαδή για ελλειματικό "γνωστικό πλαίσιο", όπως ακριβώς κάνει και ο Χάινριχ.

    Το περιμένω κάτι τέτοιο από αρτηριοσκληρωτικούς 40-παρά-κάτηδες σαν τον Χάινριχ και την αφεντομουτσουνάδα μου, αλλά όχι από άτομα με την ηλικία που δηλώνεις. Εμείς, "δικαιούμαστε" μια ευλάβεια απέναντι στους αυτο-μύθους του παρελθόντος μας. Εσύ όχι. Πάντως, δεν σε οικτίρω που δεν είσαι ανευλαβής. Αλλά που είσαι αβλαβής.

    Εδώ, υπερέβης τα εσκατωμένα... Σου προτείνω να σύρεις πρώτος τον χορό της πτυέλου, και να αναχθείς σε Master Spitter, ειδικότερα δε, με την εξής τεχνική. Γύρε το σβέρκο σου πίσω, ώστε το κεφάλι να κάνει σχεδόν ορθή γωνία, με το πρόσωπο προς τον ουρανό. Φτύσε τώρα, προς τα πάνω, με όλη σου τη δύναμη, μια ή και παραπάνω φορές αν χρειαστεί. Αν μείνεις ακίνητος για λίγη ώρα, ενδεχομένως να συνέλθεις ή τουλάχιστον να "ξεπλύνεις" το ατόπημα.

    Dream

    ΥΓ.
    Συγκρατήσου... Και μεις διαβάσαμε Ιούλιο Βερν μικροί, αλλά δεν ρισκάραμε και τη ζωή μας για το Φιλέα Φονγκ!
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Dream χωρίς να θέλω να σε θίξω πιθανώς να σε πήρε η μπάλα και σένα, αλλά με το Argentum και το Gor έχω όσο να'ναι ένα μικρό κόλημα... όποιοσδήποτε γράφει κάτι το οποίο είναι ασαφές ή αφήνει υπονοούμενα για εμένα του επιτίθεμαι άγρια... έχουμε στην τελική και μια τιμή βρε αδερφέ να υπερασπιστούμε!
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    θα τοποθετηθω εκ διαμετρου αντιθετα απο τα περισσοτερα που διαβασα ως τωρα... Κυριως δε με το θεμα του τοπικ απο τον Χαινριχ ....
    Το πρωτο πραγμα που βλεπω στην συμπεριφορα των νεοτερων ειναι τα δικα μου(μας) λαθη που αφησα πισω .. σαν ατομο , σαν γεννια , σαν μελος μιας κοινωνιας ...
    Εσεις και εγω και ολοι εμεις ... αρκεστηκαμε στην βιοποριστικη εξασφαλιση .. και αυτο μας αφαιρεσε το δικαιωμα κριτικης , σε συμπεριφορες που μελει να δικαιωθουν ή οχι , μονο απο την ιστορια .
    Σημερα τα παιδια των 20 ανοιγουν νεα μονοπατια στο αγνωστο καθοριζοντας ΕΚΕΙΝΑ τους ορους που θα βαδισουν σε αυτα ... αυτο να το θυμαστε διοτι ειμαστε οι τελευταιοι που πορευθηκαμε με τους κανονες των αλλων .
    Κανεις δεν μπορει να ξερει ποιο οφελος ανταλασεται σε μια επικοινωνια . Κανεις δεν μπορει να ξερει για ποιο λογο οι χρηστες ντυνονται με καποιο ρολο πισω απο την γουεμπ καμ ..
    Οσο για την εμπειρια.... ειναι μια πολυ σχετικη εννοια , διοτι αν κατορθωσεις να ξεφυγεις απο την ορολογια και να μπεις στην ουσια , τοτε μια εκπαιδευση μεσω μοντεμ απο "απειρο" 20αρη , μπορει να ειναι ποιο ενδιαφερουσα απο την θαυμαστη εμπειρια που πολλοι θαρουμε οτι εχουμε .
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πώς καταφέραμε να τη βγάλουμε καθαρή.
    Είμασταν μια γενιά σε σλόου περάσαμε την σεξουαλική μας ωριμότητα αργά όχι με 3,4 GHz
    Και στο αμάξι δεν βάζαμε ζώνες , τώρα βάζουν όλοι άσε που δεν είχαμε αερόσακους.
    Κάναμε ταξίδια πολύωρα στο DCW , 3 γκόμενες 3 αγοράκια μα ποτέ δεν πάθαμε «σύνδρομο των γονάτων».
    Τα φάρμακα που παίρναμε δεν είχαν πώματα ασφαλείας.
    Μαρσάραμε το μηχανάκι χωρίς κράνος .
    Τα παιχνίδια μας ήταν βίαια αλλά κανείς δεν σκέφτηκε να φωνάξει ειδικούς παιδοψυχολόγους .
    Στα ποδήλατα δεν είχαμε φρένα , το πόδι στο λάστιχο βάζαμε και αν σταματούσε αν όχι οι κολώνες ναν καλά
    Τρέχανε τα πόδια μας και τα κεφάλια αίμα μα κανείς δεν έτρεχε στα κανάλια να τιμωρήσει τους υπευθύνους.
    Το ιώδιο και τα ράμματα ήταν σαν το itunes τώρα . Ήταν κάτι συνηθισμένο
    Πίναμε όλοι από το ίδιο μπουκάλι μα κανείς μας δεν έπαθε τίποτα .
    Πίναμε νερό κατευθείαν από τη βρύση, όχι εμφιαλωμένο, και κάποιοι έβαζαν τα χείλη τους πάνω στη βρύση.
    Κάναμε διακοπές τρεις μήνες τα καλοκαίρια και περνούσαμε ατέλειωτες ώρες στην παραλία χωρίς αντιηλιακή κρέμα με δείκτη προστασίας 30
    Ρίχναμε τις γκόμενες για να τις πηδήξουμε και όχι να τους πούμε lol brb κλπ

    Σήμερα όλα αυτά και άλλα τόσα σε μια κοινωνία που προστατεύει τα μέλη της με νόμους με ευαισθησίες , με στοργή , αγάπη , τεχνολογία , που δεν έχει «αντισώματα» σε νέους που μεγάλωσαν προστατευμένοι οφείλουμε να πούμε την αλήθεια .
    Οι «βασιλιάδες» είναι τσίτσιδοι . Γιατί έτσι γεννήθηκαν .
    Όταν γεννιέσαι ντυμένος δεν χρειάζεται να βγάλεις τα ρούχα.
     
    Last edited by a moderator: 6 Ιουνίου 2006
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Να αγιάσει το στόμα σου, Χάϊνριχ φίλε αγαπημένε!
    Θα επανέλθω δριμύς, αφού βάνω τις βεντούζες μου, να μου πέσει το εμπύρετο που μου προκαλούν πλαστικοποιημένες αφεντικίνες - κανίς/γκριφόν (βλ. παραπλησίως τις ημίαιμες σκυλίτσες που καβαλούν τους σερβιτόρους).
    Αλλά τί νογάνε τα μαμόθρεφτα;
    Αυτά αγοράζουν δονητή και νομίζουν πως είναι ηλεκτρονικό γουδοχέρι.
    Ή φορούν ψευδοζαρτιέρες και πιστεύουν πως χάριν αυτών περπατούν αντί να μπουσουλάνε σε ΚΑΠΗ Νεότητος.
     
    Last edited: 7 Ιουνίου 2006
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Βλέπω πως το "γι αυτούς που γεννήθηκαν πριν το 1985" δεν ήρθε μόνον σε εμένα αγαπητέ Heinrich <s>