Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Enthralling kernel G, στις 6 Αυγούστου 2020.

  1. Tania

    Tania Seeking friendship

    Συγνώμη, σε σχέση με την ερώτηση της @elfcat μπορείτε να μου εξηγήσετε τα συμπεράσματά Σας. Δεν αντιλήφθηκα τον συλλογισμό. Ευχαριστώ.
     
  2. Tania

    Tania Seeking friendship

    Γιατί η αγωνία είναι ο μοχλός της προόδου και της εξέλιξης. BDSM σχέση χωρίς αγωνία μπορεί να υπάρξει;
     
  3. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ας μου επιτραπεί να προσθέσω, τόσο ώς συμπλήρωση όσο και ως απάντηση... και ουδέποτε με a la carte menu.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αυτό ακριβώς είναι το θέμα .
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να συμπληρώσω με τη σειρά μου, αυτοδίδακτους πιανίστες και βιολιτζήδες θα βρεις σε γαμους ή πανηγύρια, αλλά ποτέ σε αίθουσα κονσέρτου. Γιατί, άραγε...
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Αγωνία από αγωνία διαφέρουν. Άλλο έχω αγωνία για τη σχέση μου, άλλο θέλω απτά παράδειγματα, από άτομα εκτός της σχέσης αυτής, για να ζήσω την καθημερινότητά μου.

    Ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του μέσα στο δίπολο. Θέλει επικοινωνία, κατ'εμέ, και κουβέντα μεταξύ των δύο μελών.

    Εσείς θέλετε να σας δώσουμε το bdsm manual για να ζήσετε την υποταγή, αυτή την εντύπωση μου δίνετε αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

    Προσωπικά δεν πιστεύω ότι η αγωνία είναι καλός οδηγός για οποιαδήποτε σχέση.
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α,χα!!
    Εννοείς, δηλαδή, όπως όλες οι ανθρώπινες σχέσεις; Ισχύει παντού;
       
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  9. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εχουν χυθει βαρελια ψηφιακης μελανης γι αυτο το bdsm manual και οτι οποιος αποκλινει απο αυτο δεν κανει bdsm, και σας φαινεται περιεργο που ζηταει κατι τετοιο?
     
  10. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Μία φορά μόνο είχα μπλέξει με έναν, όλο τηλέφωνο σπίτι του ήθελε να πάρει ο μαμάκιας και μόλις πήγε σπιτάκι του... ghosting...

    Πολύ κωλόπαιδο λέμε!

     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αυτό το manual υπάρχει στη φαντασίωση αυτών που λένε ότι δεν υπάρχει manual. Βιτσια!
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Κάποτε ήξερα μια "ηθοποιό", προσπαθούσα μάταια επί βδομάδες να την καταφέρω να βγάλει συναισθήματα όπως έρωτας και σιχαμάρα επί σκηνής. Προσπαθούσα να της ανασύρω αναμνήσεις και βιώματα, δικά της σημεία αναφοράς. Πάντα το αποτέλεσμα ήταν χλιαρό.

    Ένας πιο έμπειρος από εμένα τη ρώτησε τι σιχαίνεται, του απάντησε "τις αγκινάρες". Της είπε για τον έρωτα να σκεφτεί ότι τρώει σοκολάτα. Εκείνη ενθουσιασμένη, πίστεψε ότι το βρήκε και έδωσε το είναι της στη σκηνή. Το αποτέλεσμα ήταν πάλι χλιαρό αλλά δεν είχα την καρδιά να της το χαλάσω.

    Τότε λοιπόν κατάλαβα ότι όταν έχεις στο μυαλό αγκινάρες, αγκινάρες παίρνεις. Το ότι κάτι μοιάζει να λειτουργεί, δεν σημαίνει ότι το αποτέλεσμα ξεπερνά την αγκινάρα.