Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγάπη είναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 22 Αυγούστου 2015.

  1. Πραγματική και ανιδιοτελής αγάπη είναι αυτή του παιδιού προς τον γονιό και αντιστρροφα...
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Κατά κανόνα ίσως, όχι πάντα όμως... και θα το εστιάσω μέχρι κάποια ηλικία...
    Αν μιλήσουμε για ανιδιοτέλεια και πάλι σηκώνει συζήτηση ίσως τα ζώα είναι πιο κοντά στην συνάρτηση που αναφέρεις..
     
  3. Δεν θα διαφωνήσω εν μέρη σε αυτό που λες.... Κατά κανόνα επίσης όχι πάντα.... Εξαιρέσεις υπάρχουν παντού... Εγώ μιλώ για υγιή μυαλά!!!
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Ωωω! Ναι μόνο που ... αλλά συμφωνούμε  
     
  5. Ναι συμφωνούμε επί της ουσίας!!!   
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2019
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αγαπητέ @Glass,

    Προσλαμβάνεις και αντιλαμβάνεσαι τη σχέση παιδιού-γονέα και αντίστροφα ως "πραγματικά ανιδιοτελή"?
    Με δεδομένη την καταφατική σου απάντηση στο ερώτημα αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω ποια στοιχεία στην αλληλεπίδραση γονέα-παιδιού ενισχύουν κι επιρρώνουν τη θέση σου αυτή?
     
  7. Καλησπερα σας.... Ευχαριστώ για την ερώτηση!
    Με όλο το σεβασμό έχω προσωπική άποψη. Μιλώντας για υγιή μυαλά από την όποια εμπειρία έχω στη μέχρι τώρα ζωή μου (και από τον κοινωνικό μου κύκλο) τα στοιχεία που έχω συλλέξει επιβεβαιωνουν την θέση που πήρα επί του θέματος.... Εξηγώ παραπάνω στο σχόλιο μου ότι φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις... Π.χ.
    Ποσες φορές ακούσαμε ένα σκυλί να σκοτώνει ένα μικρό παιδί ή ένας γονιός να σκοτώνει το παιδί του και αντίστροφα....
    Θεωρω ότι όσο αφορά τους ανθρώπους που πραττουν ένα τέτοιο έγκλημα θα συμφωνήσουμε ότι είναι άρρωστα μυαλα!!!
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2019
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Βρήκατε την πλέον ιδιοτελή σχέση (both ways) να φέρετε ως παράδειγμα  
    Μη στηρίζεστε στα λόγια των ανθρώπων εύκολα, συχνά ου γαρ οιδασι τι αναπνέουν καν  
     
  9. Στηρίζομαι σε αυτά που έχω ζήσει και έχω δει... Σεβαστή η άποψή σας άλλωστε ο κάθε άνθρωπος σύμφωνα με τα βιώματα του χτίζει χαρακτήρα και απόψεις 
    Δεν θα μπορούσα να τοποθετηθώ σε κάτι που μάλλον ξέρω ή νομίζω ότι υπάρχει...
    Ευχαριστώ...
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σύμφωνα με την αντίληψη του, θα αντιπροτείνω.
    Σεβαστή σε κάθε περίπτωση η μη επιθυμία αλλαγής αυτής, βέβαια  
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ουτε καν πλησιαζει προς αυτην την κατευθυνση
     
  12. Με όλο τον σεβασμό δεν έχει να κάνει με αντίληψη αλλά με πραγματικά γεγονότα.... Όπως και να χει σέβομαι την άποψη σας φυσικά όπως προείπα...
    Είναι καθαρά η άποψή μου βάσει πραγματικών γεγονότων.... Αν έχετε διαφορετική θα χαρώ να την τεκμηριώσετε και να την διαβασω