Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγαπημένες εικόνες/φωτό...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος perfect_number, στις 22 Φεβρουαρίου 2007.

Tags:
  1. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Γεια σας,παιδες..θα ηθελα πολυ να δω οτιδηποτε σε εικονα που σας εχει αγγιξει ή σας εχει κανει να γελασετε ή απλα σας αρεσει...(κατι σε μη BDSM αν εχετε την ευχαριστηση  )
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Φωτο Isnogood ... οσα ξερει ο νοικοκυρης (και αισθανεται) .. δεν τα ξερει ο κοσμος ολος ......
    1) Ερεσσος Λεσβου ,3 χιλιομετρα αμμουδιας και στην μεση η ζωη σε ολους τους ρυθμους πανω σε ξυλινα μπαλκονια με θεα το Αιγαιο ... Στο μερος τουτο , χρονια πριν , η Σαπφω εγραφε τα ποιηματα της ....
    2) Οι ακτες της Λεσβου μετα την πολυωρη εκδρομη στην Σαμμο-Ικαρια δεν θα μπορουσαν να μας καλωσορισουν με καλυτερο τροπο ... η ομορφια δεν τελειωνει ποτε ...
    3) Ορεινη Λεσβος , στο δασος με τις καστανιες , ο χειμωνας αναζητησε τις καλλιτεχνικες του ορμες και μας χαρισε το σπανιο αυτο θεαμα ..

    View attachment 1732 View attachment 1733 View attachment 1734
     
  7. female

    female Contributor



    Υπέροχες, SadalMelik, ιδίως οι 2 τελευταίες του Kudelka είναι από τις αγαπημένες...

    Αμέτρητες οι αγαπημένες εικόνες και φωτογραφίες, αμέτρητοι αγαπημένοι εικαστικοί όλων των εποχών και μέσων, αλλά αυτοσυγκρατούμαι και διαλέγω σχεδόν τυχαία.

    Ο Δον Κιχώτης από τον Gustave Dore, χαρακτικό.
    Πορτραίτο νέου από τον Boticelli.
    Λεπτομέρεια από τον εκπληκτικό εσταυρωμένο του Grunewald.
    "Master" της εποχής του πάμπτωχου Hals.
    Εντυπωσιακός Ιρανός καλλιτέχνης (Sirak Milkonian).
    Παραμυθένια λεπτομέρεια από τρίπτυχο του Van Der Weyden.
    Αχ, αυτός ο De Kooning... Gotham News, 1955.
    Γιάννης Σπυρόπουλος - Κάθε λεπτομέρεια των έργων του είναι ένα έργο από μόνο του.
    Anselm Kiefer - Υλικά πάνω σε φωτογραφία.

     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καλε μαθετε να μιλατε με τα δικα σας αισθηματα ... γιατι αφηνετε τους αλλους να μιλουν για εσας ? ..... ενταξει ... ολοι εχουμε στο σπιτι το ανθολογιο των μεγαλων φωτογραφων ..... η δικης σας στιγμη αξιζει χιλιους φωτογραφους ... το απλο φωτογραφικο χαρτι , στα χερια μας , κλεβει ενα στιγμιοτυπο απο τον χρονο και το γεμιζει με τα αισθηματα μας ... αναλογιζεστε ποσο πολυτιμο μπορει να ειναι αυτο ? ..... οχι ? .... θα σας εξηγησω ....
    εχετε δυο μοναδικες φωτο στο σπιτι σας .. μια οπου οι γονεις σας σας κρατουν αγγαλια και ειστε μολις 1 μηνα βρεφος και μια την καλυτερη του πχ kudelka ..... ποια απο τις δυο θα δινατε αμα σας επεβαλαν να διαλεξετε ....? 
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2007
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Kudelka φυσικά.
     
  10. female

    female Contributor



    Μπορεί να είμαι εκτός συρμού, φίλτατε isnogood, αλλά με αυτές τις εικόνες ζω, και με πάρα πολλές άλλες ανάλογες. (Φυσικά υπάρχουν πολλοί ανάλογοι δημιουργοί που δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου.) Τέτοιες (και άλλες) εικόνες βάζω στο desktop μου, στο μυαλό και στην καρδιά μου από παιδί, και σαν αυτές που έβαλε ο SadalMelik (αν και όχι τέτοια γυμνά). Τέτοιες εικόνες αναπολώ και ζηλεύω. Δεν με νοιάζει το όνομα του δημιουργού, με νοιάζει που τη βρίσκω μ' αυτές. Μία από τις αυτοπροσωπογραφίες του Van Gogh ήταν, στην εφηβεία μου, εσωτερική περιγραφή μου, εκείνη την εποχή, ίσως περισσότερο από μια δικιά μου φωτογραφία, και βρισκόταν μέσα μου διαρκώς. Αν θέλεις, μπορείς να το θεωρείς βίτσιο, ανωμαλία, perversion, αλλά έτσι είμαι. Εικαστικά περιθωριακή εκ του φυσικού μου.

    Εικόνες φτιαγμένες ή τραβηγμένες από μας τους ίδιους; Προσωπικές φωτογραφίες από το παρελθόν μας; Μα δεν είναι όντως αυτό το θέμα του νήματος. Γιατί δεν το ανοίγεις εσύ, αν το θέλεις;

     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2007
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    " Γεια σας,παιδες..θα ηθελα πολυ να δω οτιδηποτε σε εικονα που σας εχει αγγιξει ή σας εχει κανει να γελασετε ή απλα σας αρεσει...(κατι σε μη BDSM αν εχετε την ευχαριστηση ) " .......

    συμφωνα με το θεμα του perfect number οπως το οριζει , ολοι ειμαστε μεσα ......
    το οτι θα μου αρεσε περισσοτερο να γνωρισω ΕΣΑΣ και οχι καποιον αλλο που εχει δημοσιευσει το εργο του αυτο ειναι ενα αλλο θεμα .....
    Ζητω συγνωμη για το "κοινωνικη εμφανιση τις καλλιτεχνικης κουλτουρας" .... ηταν αδικο και δημιουργημενο απο την κακη μου πλευρα .. το αποσυρω ..... 
     
  12. female

    female Contributor



    Πολύ όμορφη σκέψη να θέλεις να γνωρίσεις τους ανθρώπους. Σε μια συνάντηση βλέπεις τα πρόσωπα, τις σωματοδομές, κάποιες κινήσεις, ακούς τον τόνο της φωνής, το περιεχόμενο των λόγων. Ίσως και γι' αυτό διοργανώνονται.

    Ο εσωτερικός μου εαυτός βρίσκεται κατά πολύ και μέσα σ' αυτά που αγαπώ να βλέπω ή στη μουσική που ακούω. Αν κοιτάξεις τις εικόνες θα δεις κι ένα κομμάτι μου. Παρομοίως, πιστεύω, και για τους υπόλοιπους.