Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Αλλαγή" επαγγέλματος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος dimfetishman, στις 23 Φεβρουαρίου 2023.

  1. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Τι επάγγελμα θα μπορούσατε/σας άρεζε να κάνετε, αν δεν κάνατε αυτό που ακολουθήσατε στη ζωή σας;

    Δεν μας ενδιαφέρει τι κάνετε σήμερα (εάν θέλετε, το λέτε). Μας ενδιαφέρει τι (άλλο) θα μπορούσατε ευχαρίστως να κάνετε, αν γυρίζατε τον κόσμο ανάποδα και το χρόνο πίσω. Τι σας εκφράζει.

    Προσοχή!! Δεν θέλουμε μία μονολεκτική, "ξερή" απάντηση. Αιτιολογήστε τη σκέψη σας, εμπλουτίστε την. Μη φοβάστε. Φόβο θα πρέπει να νιώθετε μόνο αν είστε σύντομοι και βαριεστημένοι σε όσα γράψετε.

    Και για να κάνω την αρχή θα πω
    1) Ψυχολόγος
    2 ) Ραδιόφωνο

    Ξέρω, πρέπει να τα αναλύσω  

    Ψυχολόγος λοιπόν γιατί μου αρέσει να ακούω την άλλη πλευρά, να καθοδηγώ την κουβέντα και να έρχονται στο προσκήνιο όλες οι πιθανές και απίθανες πτυχές του ανθρώπου που έχω μπροστά μου. Μέχρι το "κουβάρι" να γίνει νήμα και να το πιάσουμε για να το φέρουμε στα μέτρα μας.

    Επίσης μου αρέσει πολύ το ραδιόφωνο. Η επαφή με τον κόσμο, η επικοινωνία. Και φυσικά η μουσική. Με "ταξιδεύει" και το κοινό μπορεί να το κάνει όλο αυτό ακόμη πιο όμορφο, πιο ζωντανό. Η τηλεόραση δεν μου αρέσει, δεν μου "λέει" κάτι. Το ραδιόφωνο όμως το θεωρώ μαγικό. Πίσω από ένα μικρόφωνο με μια κονσόλα και καλή μουσική όλα γίνονται ιδιαίτερα. Ένα εξαιρετικό κατ'εμέ μέσο έκφρασης, ενημέρωσης, διασκέδασης και επικοινωνίας.

    Υ.Γ. Μην αρχίσετε όλες και όλοι να λέτε ότι θα θέλατε να γίνετε γιατροί για να πιάνετε πουλάκια, βυζάκια και τα σχετικά   
     
    Last edited: 23 Φεβρουαρίου 2023
  2. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Χμμμ….
    Μόνο δύο πράγματα θα μπορούσα να κάνω με ψυχή και πάθος:

    Το ένα είναι διακοσμήτρια εσωτερικών/χωρών. Υλικά, υφές και χρώματα, projects ανακαίνισης όχι με συμβατική ματιά, αλλά με σύγχρονες εναλλακτικές και τεχνοτροπίες.
    Τρελαίνομαι επίσης για παλιά αρχοντικά κτίσματα, με ιστορία που αναβλύζει από κάθε σημείο τους.

    Ωστόσο όνειρο θα ήταν επαγγελματίας χορεύτρια…
    Χορεύω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Όταν είμαι χαρούμενη, όταν είμαι θλιμμένη, όταν είμαι στην τσίτα. Χορεύω στο σπίτι, στον δρόμο, στο σούπερ μάρκετ.
    Οπουδήποτε ακούσω κάτι που με ξεσηκώνει. Από αργεντινικο μέχρι χασαποσέρβικο. Ατέλειωτες οι ώρες που χαζεύω στο διαδίκτυο επαγγελματίες χορευτές, χορογραφίες, στυλ. Αρκετοί αγαπημένοι, τους παρακολουθώ πάντα.
    Πάντα θαύμαζα και πάντα ζήλευα τους επαγγελματίες σε αυτό, τους θεωρώ ευτυχείς που μπορούν να χορεύουν την ψυχή τους.

    Προς το παρόν, δουλεύω αυτό. Με χάρη θαλασσσιας φώκιας προς ώρας… 

    Απολαύστε..

     
  3. αν μπορούσα να φερω το χρόνο πισω θα σπούδαζα μετεωρολόγος. μαζι με τα γυναικεία πόδια το αλλο μου μεγάλο πάθος είναι ο καιρος που το εχω και αυτό από μικρό παιδι ως τώρα φυσικά.. δυστηχώς οταν επρεπε να διαβαζω είχα πέσει με μανία στο ραδιοφωνο είχα τρελα με τους ραδιοφωνικούς σταθμούς και ετσι αυτο με αποροφησε πολύ στις πιό κρισιμες τάξεις β και γ λυκείου. το εβγαλα το λυκειο βέβαια αλλα δεν σπουδασα περαιτέρω.δεν εχω μετανιώσει βεβαια γιατι το ραδιοφωνο μου αφησε τεραστιες γνωσεις και εμπειρία ζωης. ισως αν ηξερα τελικά το μελλον μου να σπουδαζα μόνο υπολογιστες.αυτο που στις πιό δυσκολες μου στιγμές με ανεβάζει είναι ο καιρός τρελαίνομαι δέ οταν χιονίζει.
    μπράβο ωραίο θεματακι.
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2023