Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αν μ'ακους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος river of silence, στις 24 Ιουλίου 2016.

  1. Sir_Rod

    Sir_Rod Regular Member

    Φαση 1. Δυστυχια
    Φαση 2.Ενδοσκοπηση και εκφραση μεσω δημιουργιας
    Φαση 3.Απεχθεια.Αρχιζεις να την σιχαινεσαι.
    Φαση 4.Αποτυχημενη (ες) προσπαθεια(ες) να γιατρεψεις τον ερωτα με ερωτα.
    Φαση 5.Πληρης απογνωση και σιγουρια πως θα πεθανεις μονος.Στην ιδια φαση ξαναερωτευεσαι
    Φαση 7. (Η 6 δεν μας αφορα στην παρουσα) Τα θυμασαι και γελας (χαμογελας)


    Λογικα εισαι στη φαση 2. Η ποιηση σου με συγκινησε
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Αυτό εξυπακούεται, είναι φυσιολογικό άλλωστε, στη ζωή πρέπει να γευόμαστε όλα τα συναισθήματα για να ωριμάσουμε  
     
  3. pistols

    pistols Regular Member

  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που έγινε " κομμάτια " για κάποια συναισθηματική σφαλιάρα.
    Και να έψαχνες εδώ γυναίκα, είναι γούστο και καπέλο σου ( καθώς και ο τρόπος που θα επέλεγες, για να φτάσεις στο σκοπό σου ), δεν χρειάζεται να επεξηγείς.
    Τεσπα, οι γυναίκες και οι άντρες του " real " κόσμου, είναι εκείνοι/ες που δίνουν " ζωή " στα avatar του εδώ. Άρα μιλάμε για την ίδια ουσία αλλά με διαφορετικό περιτύλιγμα.
    Ως προς το αν έχουν βιώσει πολλοί/ες μια ή περισσότερες καταστάσεις το ίδιο βαθιές ή πολύπλοκες με την πρώην δική σου.
    Με κάθε συμπάθιο, δεν το γνωρίζεις. Αλλά είναι κι αυτό φυσιολογικό στο " παιχνίδι " της εξιδανίκευσης. Όταν βγεις απ' την λούμπα και ανατρέξεις στις τωρινές σου σκέψεις και λόγια. Στην καλύτερη θα γελάσεις με τον εαυτό σου, στην χειρότερη θα σε σκυλοβρίσεις, στην χείριστη θα έχεις ξεχάσει τα πάντα, θα ξανακάνεις τα ίδια λάθη και πιθανότατα θα ξαναβρεθείς να " ματώνεις ", ν' αναπολείς και να γίνεσαι χάλια.

    Σου έγραψα γι' άλλη μια φορά βασιζόμενος στα μηδενικά στοιχεία που παρέθεσες - που και περισσότερα να ήταν, θα ήταν μια μονόπλευρη αφήγηση -.
    Δίχως να θέλω να σε " πικράνω ", απ' αυτά που διάβασα μου φάνηκε σαν μια απ' τις χιλιάδες " ξεχωριστές " σχέσεις που λήγουν καθημερινά.
    Με τα " ξεχωριστά " τους κατάλοιπα, τον " ξεχωριστό " πληγωμένο εγωισμό εκείνου/ης που αναγκάστηκε, να υποστεί την απόφαση του/της άλλου/ης. Τα " ξεχωριστά " σαν κι εμένα κανείς/καμία, θα το " μετανιώσει " κλπ κλπ.
    Τόσο " ξεχωριστά " όλα που κάποιοι/ες από μας δεν ξέχασαν, ότι ένα ή περισσότερα σχεδόν πανομοιότυπα φιλμάκια τα έχουμε ξαναδεί ( απ' την μια μεριά ή απ' την άλλη ).
    Και όσο και να μην μας ακουμπούν ( γιατί γνωρίζουμε πια, ότι είναι περαστικά σαν την στάλα στην βροχή ), τουλάχιστον δεν το παίζουμε μάγκες σε κείνους/ες, που τα βλέπουν τώρα. Ή που δεν έχουν βαρεθεί ακόμη, να επισκέπτονται διασταυρώσεις ανάμεσα σε χάρτινα νεκροταφεία και πλαστικούς πλανόδιους θιάσους.

    Ενιγουέϊ, ότι σε βοηθάει, για να τ' αφήσεις όσο πιο γρήγορα πίσω σου... 
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  5. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Την αγαπη εκτος απο το να την επιθυμεις, πρεπει να μπορεις και να την αντεξεις.

    Ειναι αγνη σαν την υποταγη, χωρις να κυριαρχει το εγω.

    Τα υπολοιπα ειναι κουραφεξαλα, αξιζουν μονο σ´ εκεινους που φοβουνται.
     
  6. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    φεύγει άραγε ποτέ αυτό το συναίσθημα? πότε? πως? γιατί να μην μπορώ να ερωτευτω ξανά έτσι? έχω βγει με ενα σορό γυναίκες απο τότε.. όλες με την δική τους ομορφιά.. όλες υπέροχες και μοναδικές.. μα, καμιά δεν ερωτευτηκα.. ουφφφφ...

     
  7. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

  8. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Η αληθεια φιλε ειναι οτι ο χρονος δε θα γιατρψει τις πληγες σου, καμμια γυναικα..Μονο σου θα τις δεσεις θα τις περιποιηθεις εσυ θα τις γιατρεψεις..και θα επουλωθουν οταν εσυ θα το αποφασισεις..και οταν γινει αυτο θα εισαι ετοθμος να ξαναερωτευτεις..μεχρι τοτε ζηαε τον πονο σου ειναι κομματι σου..μην του επιτρεψεις ομως να σε γονατισει..Οσες απαντησεις ψαχνεις δοθηκαν μεσαστη σχεση σας ισως να ηταν ενα βλεμα μια χειρονομια καποια λογια που τοτε ισως φανταζαν ασημαντα..ομως καμμια απαντηση δεν εχει σημασια στο τελος..παρα μονο μια αληθεια:Οταν τελειωνει μια σχεση σημαινει οτι καποιος απο τους δυο δεν τη θελησε τοσο πολυ καποιος απο τους δυο η και οι δυο. Σημαινει οτι καποιος απο τους δυο δεν ηταν ειλικρινεις και ειπε περισσοτερα απο αυταπου μπορουσε να στηριξει, απο αυτα που ηθελε..καπου καποιος η και οι δυο ειπαν καποιο μικρο ψεμματακι απο αυτα που οταν τα λεμε αμεσως απανταμε στον ευατο μας: " Ωχ αδερφε δε βαριεσαι λογια ειναι ολοι τα λενε σιγα το σπουδαιο". Αν δεν εισαι λοιπον εσυ αυτος τοτε ολα καλα.. Το μονο που εχει σημασια ειναι να δεις ταλαθη για να τα αποφυγεις στο μελλον..
    Αυτη ειναι η γνωμη μου οι σκεψεις που βοηθησαν εμενα..ελπιζω λοιπον και εσενα..
    Καλη συνεχεια..
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

  10. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....


    Κάνε την έκρηξη σου αδερφέ......αλλά μετά προχώρα....
     
  11. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    να εξηγηθώ ξανά, ελπίζω για τελευταία φορά.. δεν ψάχνω γυναίκα.. έλεος ποια.. 2 χρόνια που ο λογαριασμός αυτός φαίνονταν ανενεργός έμπαινε φίλος μου και έστελνε διάφορα μηνύματα σε πολλούς και διάφορους εδώ μέσα.. ο μαλάκας έστελνε σε greeklish κάτι που εγώ δεν κάνω ποτεεεε, ακόμα και σε άντρες.. γιαυτό και τόσο καιρό δεν έγραφε ποτέ σε φόρουμ.. δεν έχω ιδέα σε πόσους έχει στείλει μηνύματα, το καταλαβαίνετε και από τον τρόπο που γράφει.. θα διαγράψω αυτόν τον λογαριασμό.. βαρέθηκα να δίνω εξηγήσεις.. δεν είμαι gay, ούτε σκλάβος για όσους μου στέλνουν συνέχεια μηνύματα.. ουφφφφ... τέλος, θα τον διαγράφω.. ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας, το εκτιμώ πραγματικά.. καλή συνέχεια σε όλους..
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όταν τελειώνει μια σχέση, τελειώνει και γιατί ο ένας απ' τους δυο κουράστηκε για χ, ψ, ω λόγους. Δεν "παίζει" σώνει και καλά η έλευση κάποιου άλλου/ης στη ζωή του/της.
    Και όταν τελειώνει, game over, δίνει όσες εξηγήσεις θέλει, αν το θέλει.
    Πάει μπροστά, όταν κρίνει ότι θα ήταν ο καιρός, γιατί η ζωή του/της ανήκει και καλά κάνει. Κρατάει ή σβήνει αναμνήσεις, γιατί είναι δικαίωμα του/της. Στο τέλος και να μην ενδιαφέρεται για το "δράμα" του/της άλλου/ης, γούστο και καπέλο του/της ( δεν κρατήθηκα, απ' το να μην βάλω εισαγωγικά στο δράμα ).
    Αφού δεν είναι σπάνιο φαινόμενο, ο/η "παρατημένος/η", να εκμεταλλεύεται την κατανόηση που δείχνει ( ή την στοργή που νιώθει ) ο/η αποχωρήσας. Και να τον/την φτάνει στο αμήν.
    Δεν νομίζω ότι κάποιος/α κάνει/μένει σε μια σχέση ούτε από οίκτο, ούτε από υποχρέωση, αλλά επειδή κάτι η όποια σχέση του/της δίνει και για όσο τον/την καλύπτει.
    Αν όταν κάποιος/α λήγει μια σχέση, γίνεται ακαριαία ψεύτης/ρα και όλα όσα είχε πει ( ίσως και είχε κάνει ), μεταμορφώνονται από άμαξα σε κολοκύθα, πάω πάσο.
    Είναι άσχημο πράγμα η προσκόλληση και δεν έχει καμία σχέση ούτε με τους έρωτες, ούτε με τις αγάπες.

    Το "πένθος" είναι φυσιολογικό αλλά μέχρι ενός σημείου, περ' από κείνο, το "σκάλωμα" είναι συνειδητή επιλογή και οι συνέπειες του αποκλειστικά και μόνο δικές μας.

    Τεσπα, πρωινή διάθεση για μπουρδολογία.
    Καλό καφέ, καλή συνέχεια της μέρας, γενικά ευχές σε όλους/ες. Ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από κανέναν/καμία μας.
    Έτσι το έγραψα κι αυτό το τελευταίο, για την "κουλτούρα". Αφού κάποιοι/ες το ξέραν ήδη και δεν περίμεναν εμένα, για να το επαναλάβω.
    Ενώ σε κάποιους/ες άλλους/ες δεν θ' αρέσει καν σαν ιδέα και θα συνεχίσουν να την γράφουν στα παράπια τους.  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016