Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αν μ'ακους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος river of silence, στις 24 Ιουλίου 2016.

  1. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου Tenebra_Silente.. δεν διευκρίνισα οτι χωρίσαμε μετα απο 10 χρόνια λόγο τον γονιών τις.. ακόμα και τώρα μετά απο 2 χρόνια μου στέλνει μηνύματα οτι μ αγαπά αλλά δεν μπορεί να είναι μαζί μου.. μας έκαναν μεγάλο πόλεμο.. μέχρι που όταν πήγε στο νοσοκομείο ο πατέρας της, η μάνα της της έλεγε οτι αν πεθάνει ο μπαμπάς της θα φταίει αυτή.. βλέπετε εγω δεν είμαι "δημόσιο" πρόσωπο όπως όλοι στην οικογένεια τις.. δεν χωρίσαμε γιατί δεν υπήρχε αγάπη.. αλλά επειδή δεν αντέχαμε άλλο αυτόν τον πόλεμο.. οοολα αυτά με κρατάν πίσω τόσο καιρό..
    -ειλικρινά, ευχαριστώ όλους για τον χρόνο που μου αφιερώσατε.. ψάχνω ήδη να βρω πως θα διαγράψω το προφίλ.. δυστυχώς δεν μ αφήνει να κάνω αλλο προφίλ το site με το ίδιο e-mail και δεν πρόκειται να κάνω αλλο e-mail για νέο profil.. αν καποιος ξέρει πως μπορώ να το διαγράψω θα το εκτιμούσα πολύ..
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @dokimastis μην μ' ευχαριστείς. Δεν ζήτησες εσύ ούτε τον χρόνο, ούτε τα λόγια μου, εγώ θέλησα να τ' αφήσω.
    Ως προς τον πόλεμο, την αγάπη και την χρόνια σχέση - κι εγώ στο παρελθόν είχα ζήσει κάτι παρόμοιο. Και άπειροι/ες άλλοι/ες έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο. Βλέπεις? Μάλλον τίποτε δεν είναι τόσο ξεχωριστό, όσο πιστεύουμε -. Εμείς τους είχαμε γράψει - όχι δίχως "ζόρια" -, αλλά ήρθε η στιγμή, που χωρίσαμε. Όχι επειδή τ' όποιο συναίσθημα μας ήταν κάλπικο ( πόσο μάλλον εξ αρχής ).
    Αλλά επειδή απλούστατα η σχέση μας δεν ήταν πια, εκείνη που θέλαμε. Το σκεφτήκαμε αρκετά ο καθένας με τον εαυτό του και απ' το να σέρνουμε κάτι που έμοιαζε - αλλά πια δεν ήταν -, χωρίσαμε. Όνειρα, σχέδια στον "κουβά"? Πάρα πολλά.
    Αλλά δεν θα είχε νόημα, να το συνεχίζαμε.
    Χάρηκα εγώ ή εκείνη? Όχι. Έγινα χάλια? Ναι κι ας είχα πει τέλος εγώ. Εκείνη? Το ίδιο χάλια, μπορεί και περισσότερο.
    Πάνε 3 χρόνια και κάτι από τότε, για μένα είναι πια ένα όνομα και κάποιεε σκόρπιες αναμνήσεις. Ο κύκλος μας ήταν εκείνος, έκλεισε, από καιρό δεν είχε καμία αξία να τον αναμοχλεύω.
    Ότι ήταν να πάρω, το πήρα, ότι ήταν να δώσω, το έδωσα.

    Υ.Γ.

    Αν θέλεις να διαγραφείς, στείλε πμ σ' έναν απ' τους δυο admins ( τα δυο προφίλ της "ομάδας" που τα nick τους είναι με πορτοκαλί χρώμα )  
     
  3. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    ok ευχαριστώ.. ναι θέλω να τον διαγράψω για τον λόγο που εξήγησα νωρίτερα κουράστηκα να μου στέλνουν διάφοροι/ες μηνύματα και να πρέπει να εξηγώ στον καθένα τι έχει συμβεί..

    είναι λογικό να έχουν ζήσει πολλοί κάτι παρόμοιο με το δικό μου.. αν θυμάμαι καλά είπα οτι πολλοί δεν έχουν ζήσει κάτι παρόμοιο.. και είναι πραγματικότητα.. πόσοι απο δω έζησαν έστω κάτι παρόμοιο? λίγοι.. μετρημένοι στα δάχτυλα.. και κανενός η γνώμη δεν μου είναι αδιάφορη.. όλες τις διάβασα με ιδιαίτερη προσοχή.. απλά κάποιες δεν την συμμερίζομαι..
     
  4. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

  5. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    μπορεις να κλείσεις τα προσωπικα μηνύματα...αν επιλεξεις να ξεκινουν συζητηση μαζι σου μονο οσοι ακολουθεις...εκεί επιλεγεις εσυ ποιους θες...ή κανεναν  
     
  6. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    θα το δοκιμάσω! ευχαριστώ sweet_release !
     
  7. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    τπτ   θα το βρεις στις"επιλογες απορρητου"
     
  8. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    ok, το βρήκα! ευχαριστώ πολύ!
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να μην συμμερίζεσαι γνώμες, είναι λογικότατο. Κανείς δεν θα στην "πει", γιατί διαφωνείς.
    Να ζητήσεις διαγραφή, επειδή κουράστηκες να εξηγείς, για μένα είναι κουτό, για μένα.
    Μπορείς πάντα, να μην απαντάς στα πμ που δεν θέλεις ή να μπλοκάρεις, εκείνους/ες που θεωρείς ενοχλητικούς/ες.
    Πόσοι/ες από δω έζησαν κάτι παρόμοιο με σένα, θα το μάθεις μονάχα αν πάρεις σβάρνα τους πάντες, τους ρωτήσεις και σου απαντήσουν.
    Αν σε βοηθάει, να νιώθεις "μάρτυρας", καλά κάνεις ( γιατί σε μένα αυτή την εντύπωση δίνεις με τα γραφόμενα σου. Δεν σε κατακρίνω, ειλικρινά δεν θα κέρδιζα τίποτε, να το κάνω. Γούστο και καπέλο σου είναι, αν βέβαια θα ήταν ).

    Έγραψες κάτι, έβαλες ένα μικρότερο ή μεγαλύτερο κομμάτι σου ( αυτό το ξέρεις μονάχα εσύ ) σε "κοινή θέα".
    Καλώς ή κακώς, θα σου πουν και γνώμες που δεν θα σ' αρέσουν. Θα σου γράψουν και πράγματα που για σένα - και ίσως όχι μόνο για σένα -, θα είναι μαλθακίες.
    Έτσι λειτουργεί το "παιχνίδι". Σκέψου μονάχα ότι δεν έχεις ν' αποδείξεις τίποτε σε κανέναν εδώ μέσα. Εκτός κι αν έχεις υποχρέωση σε κάποιον/α ( κι αυτό το ξέρεις μονάχα εσύ ).

    Με λίγα λόγια, φύγεις-μείνεις δεν θα σκοτιστεί κανείς/καμία πέρα από σένα ( κι αν σκοτιστείς ). Κι αυτό μάλλον ισχύει για όλους/ες μας και όχι μόνο εδώ.
    Εγώ πιστεύω ότι το ουδείς αναντικατάστατος, δεν είναι μπούρδα σαν γνωμικό, τουναντίον.
    Και δεν στο γράφω μόνο αναφορικά με την σκέψη σου να διαγραφείς από εδώ.  

    Anyway, στο "έχτισα" το νήμα και σου ζητώ συγμώμη, αν σε μπούχτισα.

    * Παραλίγο να το ξεχάσω, το ουδείς αναντικατάστατος ισχύει και για μας αναφορικά με τους όποιους άλλους.
    Αν και το θεωρώ αυτονόητο, είπα να το υπογραμμίσω.

    Υ.Γ.

    Αφαίρεσα και ξαναπαρέθεσα αυτή μου την παρέμβαση, γιατί πρόσθεσα κάποια πράγματα.  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2016
  10. river of silence

    river of silence Σσσσσσ...!

    Μην προσπαθείς να με βγάλεις από την καρδιά σου.. Μόνο το χρόνο σου θα χαλάσεις.. Αφού με άφησες να μπω δεν πρόκειται να βγω ποτέ.. Μόνο από το μυαλό σου μπορείς να με βγάλεις.. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα έρχονται στιγμές που θα με σκέφτεσαι...

     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μάλλον αυτό ήθελες να βάλεις αλλά δεν θυμώσουν τον τίτλο

     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Να βάλω κι εγώ ένα βιντεακι, τραγουδάκι.....εντός θέματος πάντα.