Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 11 Φεβρουαρίου 2008.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    όλα στο κόσμο περιστρέφοντε γύρω από εμένα αυτό είναι σίγουρο ,το θέμα είναι εγώ πως αντιδρώ σε αυτές τις κινίσεις

    μην αγχώνεσε δεν σε παρεξηγώ   εσένα ο κόσμος δεν περιστρέφετε γύρω από εσένα ;
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    με ολες τις δυνατες υπογραμμίσεις..
    εντυπωσιακο..
    με προβληματιζεις με την τοση βεβαιοτητα..
     
  3. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Kαι βέβαια αξίζει. Είναι σα να ρωτάς αν αξίζει να ζεις. Αν αξίζει να ερωτεύεσαι, αν αξίζει να δίνεσαι. Και βέβαια αξίζει. Είναι η φύση μας.

    Και η μία στιγμή που θα περάσεις κάτω από ένα τεράστιο χοντρό κίτρινο φεγγάρι μέσα σε μια αγκαλιά που θα αναστατώνει όλο το ενδοκρινικό σου σύστημα, φτάνει για να σε αποζημιώσει για όλες τις φορές που θα φας τα μούτρα σου.

    Live long and prosper.
     
  4. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Δε νομίζω να κατάλαβες τι ακριβώς ήθελα να πω.......
    Όχι αν περιστρέφονται γύρω από σένα, αλλά γύρω από την υποτακτική attitude με την οποία περιβάλλεις τον εαυτό σου. 'Ασε κιόλας που, με τη λογική της "ταμπέλας", είναι Η απόλυτη αντίφαση στην υποτακτικότητά σου να περιστρέφονται όλα στον κόσμο γύρω από εσένα. Εκτός κι αν έχω αντιληφθεί κάτι λάθος...............
    Όσο για μένα, \ΝΑ/ κι αν περιστρέφεται \ΝΑ/ κι αν δε περιστρέφεται. Perv είμαι, ελληνιστί Διεστρ, η περιστροφή ή μη του κόσμου γύρω από μένα δεν έχει να μου πει κάτι...  
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    Μπααα...
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    χμμμ

    εγώ για εμένα μίλαγα πέρα από τη ταμπέλα που εξυπηρετεί την όποια επικοινωνία σε αυτό το forum .
    για το καθένα μας αν είμασταν λίγο διαφορετικοί ο κόσμος θα ήταν διαφορετικός για εμάς ,αν είμουν τυφλός θα ήταν ανούσια όσα λένε για τα χρώματα ,δεν θα υπήρχαν χρώματα.

    το έχω ξαναπεί την υποτακτικότητα μου την εκλαμβάνω ερωτικά και σε σχέση με μία γυναίκα στο υπόλοιπο κομάτι του κόσμου το οποίο είναι και μεγάλο και μακάρι να ήταν μόνο η γυναίκα είμαι σχεδόν το ακριβώς αντίθετο .

    ουφ γράφω πολλά και δεν μου ταιριάζει .  
     
  7. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Mea culpa να πω που δεν κατάλαβα ότι το νήμα αναφέρεται αποκλειστικά σε ερωτικές σχέσεις???
    Εξκιούζ μι αλλά εγώ ως τώρα μίλησα γενικεύοντας.
    Κι εγώ το "ταμπελάκι" μου το διάλεξα με κριτήριο την ερωτική (και ΟΧΙ συναισθηματική και κοινωνική) μου ζωή. Για την κοινωνική, το intellectual punk με εκφράζει περισσότερο.
    Οπότε μάλλον παρανόησα, οπότε δεν έχει νόημα να μιλήσω περαιτέρω.
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2008
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Είναι σαν να ρωτάς αν αξίζει να ζεις. Φυσικά και είναι μάπα να εμπιστεύεσαι, αλλά, αν δεν το κάνεις, κλείσου σε ένα χρυσό κουτάκι και δες την ζωή να χάνεται μπροστά από τα μάτια σου...
     
  9. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    οχι.ΠΟΤΕ.ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ τους αντρες.ειναι επικινδυνοι ειδικα οταν προκειται να σε τυλιξουν.!!
     
  10. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    οι αντρες ειναι αναξιοι εμπιστοσυνης!
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    βασικα δεν εμπιστευουμαι ουτε τον κωλο μου .... δεν το συζηταμε για μετα απο φασολαδα ... ωστοσο το ωραιο σε αυτο τον κοσμο ειναι ο τζογος και το ρισκο των επιλογων που κανουμε ... μας ανεβαζει η επιτυχια μας και μας κατεβαζει η αποτυχια .. αλλα οπως και να εχει το πανω κατω αυτο μας κανει να διαφερουμε απο τους πεθαμενους .....
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2008
  12. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;

    δεν το καταλαβα το υπονοουμενο σου για το αν ειμαι πιττα με γυρο!!κ ουτε νομιζω οτι με ξερεις για να μπορεις να κρινεις ποια ειμαι!