Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασκήσεις λογικής βιολογίας, από την Gloria Steinem.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 7 Φεβρουαρίου 2006.

  1. female

    female Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.


    Για Master δεν γνωρίζω - για άνθρωπος όμως...! (Ακόμα κι αν ήταν απλώς μια προσπάθεια.)
     
  2. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Με αφορμη την στομφωδη και πομπωδη διαλεξη της κυριας Steinem δεν μπορει παρα να με πιασει θλιψη και στενοχωρια για το ποσο καταπιεσμενες, αδικημενες, κατατρεγμενες και βασανισμενες ειναι οι γυναικες απο την εκ συστασεως κοσμου ανδρικη καταπιεση. Ειλικρινα ντρεπομαι για το φυλο μου, για οσα εχουμε πραξει, για οσα ακομα πραττουμε και για οσα θα πραξουμε στο μελλον, εις βαρος αυτων των παραγκωνισμενων πλασματων. Μα τοση αδικια πια σ'αυτον τον κοσμο! Αν υπαρχει Θεος, δεν ανατριχιαζει?
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Ποιός σου είπε Στέλιο ότι είμαστε καταπιεσμένες;;
    Κατατρεγμένες;;
    Η αλήθεια είναι ότι είμαστε πολύ σκλήρες γι αυτό ο Θεός μας έδωσε την δυνατότητα να γινόμαστε μητέρες.
    Καταπιεσμένοι είναι οι άντρες που μετά από κάποια ηλικία έχουν προβλήματα με την στύση τους και όχι μόνο.
    Σας πιάνουν οι ανασφάλειες γιατί σας πέφτουν τα μαλλιά κλπ κλπ κλπ.
    Ο Θεός ανατριχιάζει με σας τους άντρες και μην ξεχνάς και το άλλο Στέλιο, εάν πας σε νεκροταφείο θα δεις μόνο χήρες γιατί λόγω της φύσης μας είμαστε πιο σκληρές από εσάς είτε το παραδέχεστε, είτε όχι  
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Αν ειναι ετσι οπως τα λες, την επομενη φορα που θα βγουμε, περνα εσυ να με παρεις απο το σπιτι, ανοιξε μου την πορτα του αυτοκινητου σου για να μπω, κρατα μου το παλτο και πληρωσε τα εσυ ολα.
    Α! Ξεχασα! Τελικα δεν θα βγουμε αποψε γιατι εχω "πονοκεφαλο".
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Δεν συνηθίζω να ανοίγω τις πόρτες στους άντρες ούτε να τους κρατάω το παλτό.
    Την πόρτα μου την ανοίγουν, μου κρατάνε την τσάντα και φυσικά πληρώνουν τον λογαριασμό.
    Όσο για τον πονοκέφαλο, αυτό είναι μία φτηνή δικαιολογία από γυναίκες που θέλουν να αποφύγουν κάποιον  
    correct me if i am wrong please  
     
  6. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Μπραβο σε θαυμαζω για την "σκληραδα" σου...
    Αν και στους ανδρες ανοιγαν την πορτα και τους πληρωναν τον λογαριασμο, τοτε προφανως τα νεκροταφεια θα ηταν γεματα απο χηρους και οχι απο χηρες....
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Δεν με ενδιαφέρει η άποψή σου, μπορείς να την κρατ΄σεις για τον εαυτό σου, όσο για τα ορθογραφικά μου λάθη, άνθρωπος είμαι και κάνω και εγώ μερικά.
    Και για να μην το γυρίσουμε σε προσωπικό το όλο θέμα, μην ασχοληθείς πάλι μαζί μου,
     
    Last edited by a moderator: 17 Νοεμβρίου 2006
  8. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Αν δεν με απατα η φτωχη μου μνημη εσυ ασχοληθηκες με το τι εγραψα εγω στο παρον thread, συνεπως μην με κατηγορεις για κατι στο οποιο εσυ ευθυνεσαι. Δεν εχω κανενα σκοπο να ασχοληθω μαζι σου μην ανησυχεις,  
     
    Last edited by a moderator: 17 Νοεμβρίου 2006
  9. Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Eπίσης LordDragonal
    (σημειωτέων συμφωνώ και με άρεζε στο στύλ σου στο τελευταίο σου ποστ)

    Γύρω εκεί στα 35-40 οι ίδιες "γυναίκες" αλλάζουνε ρότα και....
    Αφού έχουνε καταστρέψει κόσμο και κοσμάκη (με βιβλία) κονομόντας από τα ΚΟΡΟΙΔΑ πάνε αντιπέρα όχθη...μάχονται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ (ξαναγράφουνε και διαβάζουνε βιβλια) καταστρέφουνε καθώτι πορωμένες κάθε βολά...κονομάνε πάλι εις βάρος άλλων κορόιδων (ας πρόσεχαν) και αφού έχουνε περάσει και την εμμηνόπαυση. Γίνονται Καλόγριες σε μοναστήρι της Καλογρέζας.

    Κρατάω μόνο αυτό που είχα ακούσει κάποτε:

    Πως ξεκινά η πιο σοφή φράση μιας γυναίκας???
    "Κάποτε....ένας ΑΝΤΡΑΣ μου είπε (τελίτσες)

    Ας προσέχαμε που τις βάλαμε και....σε ΕΞΕΧΟΥΣΑ θέση
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Ψιτ..μην εισαι απολυτος και υπερβολικος.. Δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι ουτε μπαινουν ολες στο ιδιο καζανι..
     
  11. Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    zinnia
    σαφώς και ΔΕΝ είναι όλες οι γυναίκες έτσι.
    'Ετσι είναι οι "γυναίκες"
    (ελπίζω να με καταλαβαίνεις)  
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Εγώ πάλι zinnia βάζω όλους τους άντρες στο ίδιο καζάνι.
    Κάποτε έκανα εξαίρεση στους γιούς μου αλλά μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι εκεί είναι και αυτοί, μαζί με τα άλλα αρσενικά.