Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασκήσεις λογικής βιολογίας, από την Gloria Steinem.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 7 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    αρσενικό - θυληκό = φύλλα
    άντρας - γυναίκα = αξιώματα (πάντα ευμετάβλητα αναλόγως των περιστάσεων για τον καθένα σημαίνουνε διαφορετικά πράματα)
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    προσωπικά το αρθρο της Gloria Steinem το βρίσκω ενοχλητικό και ηλίθιο, στο ίδιο στυλ θα μπορούσανε να δημοσιευτούν ένα σωρό 100 άδες άρθρα από άντρες ..

    Μερικοί επίδοξοι τίτλοι

    "Αν οι γυναίκες είχαν καράφλα.."

    "Αν οι γυναίκες είχαν μικρό και στραβό πέος.."

    είναι ετσι μερικά που μου ήρθαν στο μυαλό.

    Αν κάτσει καποιος να σκεφτεί θα βρει πολλά παρόμοια !

    Το κάθε φύλο έχει κάποια γεννετικά χαρακτηριστικά που δεν αλλάζουν. πολλές φορές αυτά είναι δυσάρεστα και προκάλουνε ελλειψη αυτοπεποίθησης, πόνο, η μας κάνουν να αισθανόμαστε άβολα και εξαρτημένοι από φάρμακα η άλλου είδους αντικείμενα (σερβιέτες μια και μιλάμε για το συγκεκριμένο thread)

    Thats life !!!
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

          Konstantinos
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    ....................................
     
  5. Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Έξοχο το ποστ του Κοnstantinos

    το θρεντ μου θυμίζει και το τραγούδι των ΗΜΙΖ

    "Αν ήσουν αλλος, κάποιος άλλος, δεν θα ήμουν μαζί σου εγώ.
    Δεν θα 'σουν άλλος, κανένας άλλος, γιατί σε έχω διαλέξει εγώ!!!"
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.


    Ολοι μα ολοι μανουλες τους γεννησαν αρα γυναικες..Αρα εχουμε μεριδιο ευθυνης.. Αρα το κεφαλι μας πρεπει να χτυπαμε για τις αρχες που τους δινουμε και τον τροπο που τους μεγαλωνουμε γιατι -ξερεις πολυ καλα- πως απο τη μια τους ευνουχιζουμε κρατωντας τους στην ποδιά μας -μην πω και πουθενα αλλου- ακομα και σε ηλικιες που ειναι γομαρια συμπεριφεροντας τους λες κι ειναι ο μπεμπης των 5 ετων, κι απ την αλλη τους θελουμε να γινουν ανδρες σωστοι..Εμ γινεται? δεν γινεται...
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    zinnia ποτέ δεν τους ήθελα μαμάκηδες, το μόνο που έκανα και συνεχίζω να κάνω είναι να τους συμβουλεύω, αλλά δεν παύουν να είναι αρσενικά, οπότε όταν τους κατέβει κάνουν τα δικά τους  
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Η κρίση μου για το βάθος της σκέψης του εν λόγω θηλαστικού (είδους Gloria Steiner) είναι απλή και εύγλωττη: Μπλιάχ

    ΥΓ. Έχω ξαναγράψει για τις (μη) σχέσεις μου με τις αγριοφεμινίστριες..
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Ενω εμεις ε? οποτε μας κατεβει δεν τα κανουμε? Εγω θα σε συμβουλευα να τ αφησεις στην ησυχια τους να πορευτουν τη ζωη τους, να κανουν τα λαθη τους , οπως εκανες εσυ, εγω κι ο οποιοσδηποτε αλλος.. Και να τα σεβεσαι και να μη τα μειωνεις για να μην εχουν εσφαλμενη εικονα για το φυλο τους..

    Πολυ φιλικα το τελευταιο..
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.


    Μ αρεσει που καθεστε και τα διαβαζετε..Εγω ουτε την πρωτη παραγραφο δεν αντεξα να διαβασω..
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Μπλιάχ θα εισπράταμε κι εμείς πιστεύω KyriosG από την εν λόγω κυρία   Καλά τα κατάφερε στη ζωή της.

    Υπήρξε πετ του Χεφνερ πρωτού πάει στο Χάρβαρντ για cybernetics μεγάλη περσόνα της 10ετίας του 70 όπου τότε περνιόταν για όμορφη LodrDragonal   και όχι ιδιαίτερα αγάμητη, μάλλον καλά περνάει - ακόμα και τώρα - με τον καλό της που είναι επικεφαλής κάποιου εξωκοινοβουλευτικού κόμματος της αριστεράς στις ΗΠΑ.

    Αν επιθυμεί το σύστημα εδώ, δεν έχω αντίρρηση να κάνω δημόσια απολογία ότι αποτάσσομαι του φεμινισμού και των παραφυάδων αυτού και για να εξιλεωθώ για το ατόπημά μου ν ανοίξω αυτό το νήμα, μπορώ κάποια στιγμή να σας κάνω μία παρουσίαση του βαρετότατου βιβλίου Why Men Rule αν το επιθυμείτε  

    Είχα όμως ανοίξει το νήμα για συγκεκριμένους λόγους για να δείξω πώς μία Κυρίαρχη τάξη μπορεί να ερμηνεύσει τα πάντα όπως επιθυμεί. Όσο και να δείχνει λογικό και σωστό, εμένα προσωπικά μου φαίνεται αστείο να επιμένουμε ότι δεν υπάρχουν Κυρίαρχες που ενδόμυχα να μη θέλουν "έναν καλό πούτσο". Με τί ερμηνείες και τί κριτήρια είμαστε τόσο σίγουροι; Θα μου πείτε, κάποια δικαιώματα φαίνεται θα έδωσαν, δε μπορεί, αλλά και πάλι, αφού επιμένουν εμείς τί θα λέμε, "όχι δεν είναι έτσι, δεν γίνεται να ναι έτσι, δε μπορώ να το παραδεχτώ";
     
  12. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    tender_lilly δεν κλεινεις κι αυτο το thread?
    Προτεινω να ανοιξεις ενα αλλο με τον τιτλο "Η αβασταχτη αμαρτια του να εισαι αρσενικο"