Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Οκτωβρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Εδω μεσα λεμε οι περισσοτεροι οτι οι Κυριαρχοι/ες γαμουν και δερνουν.

    Εξω ομως λενε αλλα, οτι γαμουν και δερνουν οσοι/ες το πορτοφολι τους ειναι υπερβαρο..... ειτε ειναι Κυριαρχοι/ες ειτε ειναι υποτακτικοι/ες......, και μαλιστα και υποτακτικος/ια να εισαι, σου κανουν και υποκλιση και οι Κυριαρχοι/ες στο περασμα σου λεγοντας σου ευχαριστω πολυ Κυριε/α, αφηνοντας τους κανενα φιλοδωρημα ( απουν χαν που λενε στην Ταυλανδη)...... 

    Λενε και κατι αλλο αυτοι οι απ' εξω, λενε οτι αν το πορτοφολι σου ειναι στην διαιτα, δεν παν να εισαι Κυριαρχος/η, οι αλλοι σε γαμουν και σε δερνουν καθε στιγμη της ζωης σου και οχι μονο στο υπνοδωματιο....... 

    Ε/εσεις τι λετε, ετσι ειναι, αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια....?

    Υ. Γ. Αν σας χαλαω το ονειρο σορυ,συνεχιστε να ονειρευεστε, εγω εχω ξυπνηση εδω και χρονια και εχω δει την πραγματικοτητα της ζωης.
     
  2. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    Όχι!

    υ.γ. τρώγεσαι με τα ρούχα σου τελευταία ε;
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    Οχια..... 

    Ναι ειμαι τοσο νοστιμος τωρα τελευταια, που τρωγομε οπως και να ειμαι, με τα ρουχα μου (ειναι και Αρμανι γμτ) η και χωρις αυτα......   
     
  4. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    Διμούτσουνη;;;;
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    Εχει και τετοιες οχιες με δυο προσωπα, τι ειναι δηλαδη switch...?  
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    Πως εξηγείται τότε ότι πολλοί υπό έχουν σημαντικες θέσεις κ πολύ καλη οικονομικη κατασταση?
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια αραγε ?

    εγώ δεν έχω τίποτα από όλα αυτά αλλά αυτό δεν καθορίζει ότι είμαι υποτακτικός ,ίσα ίσα θα γινόμουν καλλίτερος γιατί θα είχα και κάτι να δώσω ,πίο άμεσο...
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Τι τα θες MasterPerris;
    Γυναίκες που είναι ερωτευμένες με τον φτωχό πλην τίμιο Αφέντη Ξανθόπουλο μόνο στις ελληνικές ταινίες υπάρχουν και ίσως ούτε κι εκεί. (Δεν τις έχω δει όλες).

    Αλλά να σου πω κάτι; Όταν διαμορφώνεται συχνά η άποψη πως ο Master είναι υπεύθυνος για τη ζωή της υπό για το πως θα ντύνεται, τι θα τρώει, που θα μένει, που θα βγαίνει και πως θα τα κάνει όλα αυτά, δεν πιστεύω να νομίζει κανείς πως ο υπαλληλίσκος των 557 ευρώ θα "περαστεί" από καμιά υποτακτική για Αφέντης.
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Ζητήθηκε από υποτακτική η φορολογική ενημερότητα του Κυρίαρχου, ώστε να δει αν θα Του υποταχθεί ή όχι; Γιατί η οικονομική Του επιφάνεια να δυσχεραίνει το έργο Του;

    Αν πάλι ο Κυρίαρχος "φιλτράρεται" από την εξεταστική ματιά της "υποτακτικής - εκτιμητή", τότε δεν μιλάμε για υποταγή αλλά για σκοπιμότητα ή για συναλλαγή (ακόμα και αν δεν γνωρίζουν και τα δυο μέλη ότι συναλλάσσονται). Εκτιμώ πως είναι πιθανό ως φαινόμενο, αλλά, όπως προανέφερα, δεν είναι υποταγή. Υποτάσσεται κάποια στη προσωπικότητα, όχι στην τσέπη (και δεν είναι προέκταση το ένα του άλλου).

    Κακώς εμπλέκονται τα οικονομικά στις διαπροσωπικές μη επαγγελματικές σχέσεις.

    Υ.Γ. Τα ως άνω αφορούν κάλλιστα και την αντίθετη περίπτωση, αυτή που ο Κυρίαρχος αναλαμβάνει μια υπό βάσει "οικονομοτεχνικής μελέτης".
     
  10. smari

    smari Regular Member

    Συμφωνω απολυτος με Τον L_Strike.
    Εχετε σκεφτει πως καποιες υπο το μονο που ζητανε ειναι ειλικρινεια????? 
    Τι σχεση μπορει να εχει το οικονομικο αναμεσα σε σχεσεις και συναισθηματα??? 
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    απο αυτα που διαβαζω κατα καιρους νομιζα πως τα περισσοτερα χρηματα τα ειχαν οι ''υπο''... ξερετε ποσο κοστιζει μια τηλεκαρτα και ποσο γρηγορα ξοδευετε απο τα Κυριαρχικα ατομα??
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Συμωνώ απόλυτα.

    Φίλε L_Strike διαφωνείς πως συχνά λαμβάνεται υπόψη και η οικονομική κατάσταση του υποψήφιου εραστή – Αφέντη κλπ;
    Προσωπικά πιστεύω πως είναι ανθρώπινο, ιδιαίτερα μάλιστα αν πρόκειται για μακροχρόνιες σχέσεις.

    Και πως άραγε θα καταφέρει να καλύψει ο Κυρίαρχος τις υλικές ανάγκες της σκλάβας του αν δε διαθέτει τους οικονομικούς πόρους; Σκέφτεστε πόσο ανίσχυρος φαντάζει στα μάτια μιας υποτακτικής κάποιος Αφέντης ο οποίος δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα με τις οικονομικές του υποχρεώσεις και να την κεράσει π.χ. ένα καφέ;
    Είναι αυτό το πρότυπο Αφέντη που ζητούν για παράδειγμα οι σκλάβες;

    Δυστυχώς το χρήμα φέρνει κι αυτό εξουσία. Κι αν οι γυναίκες σκλάβες π.χ. ζητούν εξουσία στην απόλυτη μορφή της, προσωπικά δεν πιστεύω πως θα τη βρουν σε κάποιον που δεν το διαθέτει και βρίσκεται ίσως σε κατώτερο οικονομικό επίπεδο από τις ίδιες κι επομένως δε θα είναι σε θέση να καλύψει τις υλικές τους ανάγκες.