Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτοκριτική

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Αναφέρατε τα δύο σημαντικότερα προτερήματα, και τα δύο σημαντικότερα μειονεκτήματα του χαρακτήρα σας, όπως αυτά γίνονται αντιληπτά από εσάς.



    Παράκληση 1: Ας αποφευχθεί παράθεση μειονεκτημάτων του τύπου "δαγκώνω τα νύχια μου" και άλλων παρόμοιων επιδερμικών φυγόπονων φαιδρών απαντήσεων.

    Παράκληση 2: Ας αποφευχθεί ο σχολιασμός απαντήσεων μεταξύ των μελών αναφορικά με τα μειονεκτήματά τους.
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Αυτοκριτική

    - έμπιστος-ειλικρινής & μάλλον άνετος στην επικοινωνία χωρίς τάσεις να ενοχλούμαι

    - υπερόπτης(ή ίσως και αλαζών μάλλον κοντά είναι αυτά τα δύο) και ενιότε μιλάω πολύ - ίσως "λίγο"περισσότερο απ ότι ακούω.





    Υ. Γ. Η υπεροψία μου δεν διακρίνεται παρά μόνο από κοντινούς μου ανθρώπους που τους ανοίγομαι. Και γενικά προσπαθώ να την αφήνω στην άκρη.
     
  3. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Είμαι συστηματικός και μεθοδικός ψεύτης, και έχω ιδιαίτερο ταλέντο να αγνοώ τα συναισθήματα των άλλων.

    Και τώρα τα μειονεκτήματα:

    Είμαι ρομαντικός σε μαλακισμένο σημείο, και μερικές φορές μου αρέσει να πληγώνω.

    A, και, Syrah, lighten up.





    "Επιδερμικών φυγόπονων φαιδρών απαντήσεων;" For god's sake. Aρχίζεις και ακούγεσαι σαν την τέως πεθερά μου.

    Τί στο καλό έχουν πάθει όλοι και αντιπαθούν το χιούμορ;
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν θεωρώ μία τέτοια απάντηση χιουμοριστική DocHeart, αλλά ενδεικτική φυγοπονίας και ανικανότητας αυτοκριτικής (βεβαίως κρίνεται ως εύστοχη καθώς εμπεριέχει απάντηση στο ερώτημά μου περί σημαντικών μειονεκτημάτων).

    Αστείο για εμένα, είναι ότι με κάνει να γελώ. Και δεν γελώ εύκολα.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Αυτοκριτική

    Μ' αρέσει πολύ ο τρόπος που εκφράζεται η τέως πεθερά σου... Γνωρίζεις αν είναι διαθέσιμη;




    .
     
  6. kardy_

    kardy_ Regular Member

    χμμμμ...

    θα τα πω ολα μαζι γιατι δυσκολευομαι να αποφασισω τι παει που...

    ειμαι τρομερα ρομαντικη και κραταω παντα τον λογο μου...
    γινομαι χαλί για τους φιλους μου και αν αγαπησω το κανω με την ψυχη μου και με τρελο παθος
    και αδιαφορω για τα παντα εκτος απο το ταιρι μου...

    τωρα ποιο ειναι μειονεκτημα και ποιο πλεονεκτημα δεν ξερω...αλλες φορες ειναι ολα μειονεκτηματα και αλλα ολα πλεονεκτηματα!!!
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Αυτοκριτική



    Πώς συνδυάζονται αυτά τα δυό;




    .
     
  8. DiDi

    DiDi Regular Member

    Ο,τι σκέφτομαι και ό,τι νιώθω το λέω... (θεωρείτο προτέρημα & μειονέκτημα)


    και μερικές φορές όχι με τον καλύτερο τρόπο..
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Προτερήματα:
    - Λογική
    - Αυτοκυριαρχημένη

    Μειονεκτήματα:
    - Επηρμένη
    - Άτεγκτη
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    +
    Αντιμετώπιση των περισσότερων καταστάσεων με αίσθηση του χιούμορ (όπου χιούμορ δεν σημαίνει απαραίτητα ό,τι μας κάνει να γελάμε -- μπορεί απλώς να κουνάμε και το κεφάλι στωικά).
    Έντονα ρεαλιστική προσέγγιση των πραγμάτων

    -
    Δυσκολία ελέγχου του στρες όταν οι καταστάσεις φεύγουν από τα χέρια μου
    Εκνευριστικά ρεαλιστική (για τους γύρω) προσέγγιση των πραγμάτων
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Έντονη ανάγκη για επιβεβαίωση.
    Τάση να "δίνομαι" χωρίς να έχω εξασφαλίσει πρώτα την (οχι απαραίτητα μετέπειτα) ύπαρξη μιας ανάλογης ανταπόκρισης(στον τομέα "σχέσεις")

    τα θετικά θέλουν σκέψη ,οπότε θα επανέλθω.
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Δηλαδή δεν ήταν τα θετικά αυτά;