Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιορτές της Γης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 12 Ιουνίου 2008.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Στη Βλάστη Κοζάνης, από 10 – 13 Ιουλίου, διοργανώνονται για 8η συνεχή χρονιά οι Γιορτές της Γης (Earth Festival) με τη συμμετοχή Ελλήνων και ξένων μουσικών. Πρόκειται για ένα φεστιβάλ που διοργανώνει η κοινότητα της Βλάστης σε συνεργασία με την περιβαλλοντολογική οργάνωση ΟΙΚΟΤΟΠΙΑ. Το φεστιβάλ έχει ως στόχο την προώθηση μιας πιο οικολογικής συνείδησης, ενός τρόπου ζωής σε αρμονία με το περιβάλλον, όπου οι άνθρωποι χαίρονται τη φύση και τη γιορτάζουν μέσα από τη μουσική και το χορό. Το πρόγραμμα φέτος περιλαμβάνει τους Χαίνηδες (10 Ιουλίου), τους Kultur Shock (Seattle, USA) και τον Khalid K. (Γαλλία) (11 Ιουλίου), τους Hands Percussion Team (Μαλαισία) (13 Ιουλίου) κ.α.

    Η Βλάστη βρίσκεται σε υψόμετρο 1240 μ. Μπορείτε να κατασκηνώσετε σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο free camping μέσα σε ένα δασάκι – πάρκο λίγο μετά τη Βλάστη (στρίβουμε αριστερά σε μια ανηφόρα αμέσως μετά το χωριό). Να ξέρετε ότι οι τουαλέτες και οι ντουζιέρες είναι άθλιες, υπάρχει μόνο κρύο νερό και το βράδυ έχει ψοφόκρυο. Η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική γιατί οι δόλιοι που τουρτουρίζουν τη νύχτα ανάβουν φωτιές και τραγουδούν και πάνε για ύπνο το ξημέρωμα. Το μεσημέρι όταν ξυπνήσουν όλοι ξαναρχίζει το νταβαντούρι, με πάμφθηνα σουβλάκια και υπέροχο τσιπουράκι (πέρσι ήταν 1 ευρώ το ποτήρι). Διάφορες γκόμενες συνήθως χορεύουν πίτα και σέρνονται στο χώμα. Ακούγονται ρεμπέτικα και όχι μόνο.

    Μέσα στο χωριό, όπου γίνονται οι κυρίως συναυλίες (με μικρό εισιτήριο) θα βρείτε ωραίες ταβέρνες με εξαιρετικό φαγητό και πολύ καλή περιποίηση. Μετά τη Βλάστη (περίπου 20 λεπτά με το αυτοκίνητο) βρίσκεται ένα άλλο παραδοσιακό χωριό που αξίζει μια επίσκεψη, τα Νάματα.

    Πώς θα πάτε
    Από Θεσσαλονίκη: Παίρνουμε την εθνική οδό και στη Λάρισα στρίβουμε για Κοζάνη. Στην Κοζάνη αφήνουμε την Εγνατία οδό και στρίβουμε προς Πτολεμαϊδα. Μόλις μπούμε στην πόλη στρίβουμε αριστερά στα πρώτα φανάρια προς Κρυόβρυση και Βλάστη. Ένα χιλιόμετρο μετά την Κρυόβρυση στρίβουμε αριστερά για Βλάστη (12 χλμ).
    Από Αθήνα: Δεν ξέρω. Αλλά αν δεν έρθετε εσείς θα χάσετε.

    Θα είμαι και φέτος εκεί, με τη σκηνή μου, και θα οργανώσω το δικό μου BDSM σεμινάριο, με εξαντλητικά ολονύχτια θεωρητικά μαθήματα, όπου θα αναλύσουμε την έννοια της πλήρους καταβύθισης σε ένα σαδομαζοχιστικό σύμπαν χωρίς σεξ. Για όποιον το επιθυμεί ενημερώνω ότι θα υπάρχει και το Project Kink, με πρακτική άσκηση στην αιδοιολειχία, πεολειχία, πυγοράπισμα, πρωκτοδιαστολή, διείσδυση και water sports. Για τους πρίγκιπες προτείνω να κάνουν την καρδιά τους πέτρα, αν δεν είναι ήδη, και να κατασκηνώσουν με καμιά μικρή σκηνή κάτω από τα δέντρα όπως όλοι μας, γιατί οι ξενώνες της περιοχής είναι μάλλον ήδη booked.

    Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:
    http://www.oikotopia.gr/EarthFestival-en.htm
     
  2. Eri

    Eri

    Αντε να μαζευομαστε.......  
     
  3. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Γιορτές της Γης

    Στο χωριό της γιαγιάς μου???   Κοίτα να δεις τα βλαχαδερά..... Παρεμπιμπτόντως το χωριό τα σπάει, πολλή φύση. Και φυσικά αναμνήσεις παιδικής ηλικίας.
     
  4. smari

    smari Regular Member

    Eri θα κοιμηθουμε αγγαλιτσα?
    Τωρα θα εχω και λογο να κουκουλονομαι λογο του κρυου.... 
    Σα σε πενω και αγγαλιτσααααααααααα:innocent: 
     
  5. Eri

    Eri

    Χμμμμ....Απ'οτι φαινεται δεν τη γλυτωνω αυτη τη φορα......
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Γιορτές της Γης

    πολυ ωραια στη βλαστη η στο μπλατσι οπως το λενε πολλοι!! κ στα ναματα!
    μηπως ομως Δωρα δεν ειναι ετσι ο δρομος για καποιον που τηα ξεκινησει απο θεσσαλονικη αλλα απο αθηνα?
    γιατι αν εισαι θεσσαλονικη γιατι να πας νοτια στη λαρισα κ να ξαναπας βορεια μετα για κοζανη?
    μηπως ειναι καλυτερα να συνεχισεις μετα το κλειδι δεξια για κοζανη κατ ευθειαν?

    λοιπον κοιταξα λιγο τον χαρτη...
    Θεσσαλονικη Βεροια και πριν την Κοζανη δεξια για Πτολεμαιδα κ μετα Αρδασσα Κρυοβρυση ...Βλαστη
    δεν νομιζω να υπαρχει λογος να παει κανεις Λαρισα αν ξεκινησει απο Θεσσαλονικη
     
    Last edited: 18 Ιουνίου 2008
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Γιορτές της Γης

    Ευχαριστούμε Τάσο. Έτσι είναι καλύτερα μάλλον. Μετέφρασα τις οδηγίες που βρήκα στην ιστοσελίδα, χωρίς να τις τσεκάρω. Και να φανταστείς ότι έχω ξαναπάει. Δεν πειράζει, θα έχω την Άννα να με καθοδηγεί. (Σε ποια χαράδρα θα βρεθούμε...) 
     
  8. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Γιορτές της Γης

    αγαπητη Δωρα κοβεσαι στη γεωγραφια κ ξαναδινεις παλι τον σεπτεμβρη
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Γιορτές της Γης

    Μάλλον και στα υπόλοιπα κόπηκα. Χαχα. Τον Σεπτέμβρη λοιπόν...