Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαφορετικότητα - Δίδυμα σ' ένα σώμα - Abigail & Brittany Hensel

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 14 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. female

    female Contributor




    Έχουν γίνει τόσες συζητήσεις για διαφορετικότητα. Πιστεύω πως αυτή είναι μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα περίπτωση. Είχα διαβάσει γι' αυτά τα κορίτσια το '96, όταν ήταν 6 ετών και έψαξα πρόσφατα να δω τι γίνεται με τη ζωή τους.



     ​



    Πρόκειται για δύο κορίτσια από τη μέση και πάνω. Δύο κεφάλια, δύο καρδιές, δύο ραχοκοκκαλιές, δύο χέρια, δύο πόδια. Δύο άνθρωποι, δύο διαφορετικές προσωπικότητες σε ένα σώμα. Τρομερά περίεργο. Απόλυτη συνεργασία, απόλυτος συντονισμός που εκπλήσσει τους πάντες. Μια αρκετά φυσιολογική ζωή.



     ​



    "Το καλό είναι οτι έχεις πάντα κάποιον να μιλήσεις. Δεν είσαι ποτέ μόνος."



    Η άποψή σας;


    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]


    Επίσης -


    http://en.wikipedia.org/wiki/Abigail_and_Brittany_Hensel




     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Διαφορετικότητα - Δίδυμα σ' ένα σώμα - Abigail & Brittany Hensel

    Οσο καλα και να περνας καποτε χρειαζεσαι τον χρονο και τον χωρο σου...
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω παλι πιστευω οτι ολα αυτα δεν ειναι τυχαια ... ισως δεν μαθαμε να διαβαζουμε τα σημαδια της φυσης .... τα αντιμετωπιζουμε σαν προβλημα ενω φαινεται πως για τα ιδια τα παιδια δεν ειναι.. φαινεται οτι μετρωντας τα παντα με το προσδοκιμο οριο ζωης , εχουμε ηδη ξεκινησει στραβα τον συλογισμο μας ...
    το σιγουρο ειναι οτι η ανθρωποτητα εχει αναπτυξει ενα γιγαντιο τεχνολογικο ποδι μα το αλλο ποδι του πνευματος και της ηθικης παραμενει ατροφικο με αποτελσμα να κουτσαινουμε ...
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απίστευτο πραγματικά. Έμεινα έκπληκτος όταν παρατήρησα πως έχουν δύο χέρια, δύο πόδια, αρκετά κοινά όργανα. Στην αρχή πίστεψα πως είναι από τις "συνηθισμένες" περιπτώσεις σιαμαίων. Σίγουρα τα δύο κορίτσια και το νευρικό τους σύστημα κατ'επέκταση (αφού οι νευρώνες τελικά καθορίζουν το ποιόν του καθενός μας) μιας και έτσι γεννήθηκαν, έχουν αναπτύξει τους απαραίτητους μηχανισμούς εκείνους που είναι αναγκαίοι για την επιβίωσή τους και κατ΄επέκταση την αίσθηση της άνεσης και κανονικότητας, όσο και αν σε όλους εμάς εν πρώτοις φαίνεται αδιανόητο.
     
  5. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Διαφορετικότητα - Δίδυμα σ' ένα σώμα - Abigail & Brittany Hensel

    Δεν έχω να πω τίποτα.
    Νοιώθω πολύ "μικρός" για να μιλήσω για αυτά τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ψυχικά αποθέματα αυτών των κοριτσιών.
    Και το 1/5 από αυτά να είχα, θα ήμουν πολύ καλύτερος άνθρωπος

    (Θέλω να πιστεύω πως η φύση, μερικές φορές, κάνει λάθη.
    Γιατί, αν υπάρχει Θεός που δημιουργεί ή δεν διορθώνει τέτοιες καταστάσεις, είναι.......)
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    υπάρχει ένα πολωνικό έργο ,όπου μία κάλλιτεχνιδα ερωτεύετε δύο αδέρφια σιαμαία ...
    φαντάζομε θα είχε ενδιαφέρον να το δείς  
    μου διαφεύγει ο τίτλος ...

    υ.γ. πάντα πενθώ για την μνήμη μου ...
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    αναρωτιέμαι αν οι γονείς είχαν διαπιστώσει το πρόβλημα πριν γεννηθούν τα παιδιά.θεωρώ πως ναι,καθώς το 1990 δεν είναι και τόσο παλιά και ετσι απορώ για πιο λόγο αποφάσισαν να μην διακόψουν την κύηση...
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αυτο το αναρωτιεμαι και εγω!
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Georgia, Mirella:

     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    ευχαριστώ.

    πάντως εγω σε ανάλογη περίπτωση θα προτιμούσα να προχωρήσω σε ευθανασία των βρεφών.
     
  11. smari

    smari Regular Member

    Πολυ ευκολο να κρινει καποιος και να αποφασιζει εκ του ασφαλους...... 
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    όσο υβριστικός είμαι προς τους νεκρούς τόσο νοιάζομε για τους ζωντανούς ...

    το να σκοτώσεις κάποιον λόγω μίας δυσμορφίας του είναι ακούγετε τόσο έυκολο που μου προκαλεί αποστροφή ...

    φαντάζομε αυτός που ήθελες να παραδωθείς θα ήθελε να σέβετε ανάλογα την ανθρώπινη ζωή όπως έσυ ... θες να πεθανείς επειδή έχεις στραβή μυτή ;
     
Thread Status:
Not open for further replies.