Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ειρωνεία της τύχης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sorriso solare, στις 1 Οκτωβρίου 2008.

  1. Να έχεις αργήσει και να πέφτεις σε κίνηση.
    Να χρειάζεσαι λεφτά και να είναι χαλασμένο το ΑΤΜ.
    Να απαριθμείς 40 νούμερα στα οποία θα πόνταρες εσύ στο ΛΟΤΤΟ και να παίζουν οι παρευρισκόμενοι τα υπόλοιπα 5 και να γίνονται εκατομμυριούχοι!!!
    Να συναντάς τον σύντροφο των ονείρων σου και μετά να μαθαίνεις ότι έχει ένα πανέμορφο έτερον ήμισυ.
    Ποια η σχέση σας με το timing; Ο συγχρονισμός είναι θέμα τύχης; Μήπως τελικά όταν θες κάτι πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί εναντίον σου;;;
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ειρωνεία της τύχης

    Αν μπορούσα να ορίσω το τυχαίο, θα το εξουσίαζα. Δεν θα ήταν, πιά, τυχαίο.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Ειρωνεία της τύχης

    Δεν υπαρχει τυχη... απλα συμβαινουν καταστασεις και γεγονοτα γυρω μας που αμα μας συμφερουν τα θεωρουμε τυχη και αν οχι τοτε ατυχία...
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Πιστευω οτι ειναι απλα κακες συμπτωσεις!
    Ερωτηση: Στο username σου γραφει στα ελληνικα, χαμογελο του ηλιου?????
    Το σωστο και συγγνωμη για την διορθωση ειναι: sorriso solare, με ενα s που στα ιταλικα αναμεσα σε δυο φωνηεντα δημιουργει το γραμμα ζητα.
    Αντιθετα τα 2 s αναμεσα σε 2 φωνηεντα διαβαζονται σαν σιγμα.   
     
  5. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Ειρωνεία της τύχης

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    Alanis Morisette - Ironic

    Κάτι τέτοιο είχες στο μυαλό σου, φαντάζομαι....  
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member


    Όσον αφορά στο συναισθηματικό τομέα, η σχέση μου με το timing υπήρξε πάντα, περίτρανα αποδεδειγμένα, η χειρότερη δυνατή. Το γελοίον του πράγματος δε, έγκειται στο γεγονός πως παρότι, στην πλειοψηφία των περιπτώσεων, για τις οποίες παραπονούμαι, ό,τι επιθυμούσα αντικειμενικά το είχα, ουσιαστικά δεν μπορούσα να το έχω..οι χρόνοι μας ήταν διαφορετικοί..

    Ο συγχρονισμός είναι, καταρχήν, θέμα τύχης. Ωστόσο εάν μια επιθυμία είναι διακαής, το, εν πρώτοις, φαινομενικά ασύμβατο και κατά συνέπεια πιθανώς ακατόρθωτο, προσεγγίζεται κατά πολύ και ίσως κατακτάται κιόλας.

    Κρίνοντας από προσωπικές εμπειρίες και βιώματα, όταν θέλω κάτι πολύ, εκτός και εάν άπτεται, εν τοις πράγμασι και καθ' ολοκληρίαν, των δυνατοτήτων και της διαθέσεώς μου, ανεξαρτήτως τρίτων προσώπων και καταστάσεων, όλο μα όλο το σύμπαν συνωμοτεί εναντίον μου.. Εξακολουθώ ωστόσο, εκ φύσεως αισιόδοξη γαρ, να ελπίζω κάθε φορά, στο αντίθετο..
     
    Last edited: 2 Οκτωβρίου 2008
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ορισμένες φορές οι συγκυρίες δεν είναι υπέρ μας.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Ειρωνεία της τύχης

    Έχω την εντύπωση ότι, ενδεχομένως, εσύ συνωμοτείς εναντίον του εαυτού σου (τον οποίο, εμμέσως και μετριοφρόνως, αποκαλείς 'σύμπαν').
    Δεν είσαι, άλλωστε, η μόνη. Υπάρχουν άνθρωποι που 'συνωμοτούν' εν γένει, δίχως να γνωρίζουν εναντίον ποίου και, κυρίως, για ποιό λόγο. Ταλαιπωρούν, έτσι, την ίδια τους την ύπαρξη.
    Καλή μου, μήπως σου περνά απ' το μυαλό η υποψία ότι είσαι άτομο 'υποτακτικών' προδιαγραφών - κι όχι αιμοδιψέστατη κυρίαρχος;
     
  9. Δυστυχώς είχα αποθήκευσει ήδη το username όταν το είδα και δεν ξέρω πώς να το διορθώσω! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
     
  10. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ειρωνεία της τύχης


    Ότι ταλαιπωρώ την ίδια μου τη ύπαρξη, είναι το μόνο βέβαιο.. Μα να μην μπορώ να σας κρυφτώ πια…

    Όσον αφορά στο ερώτημα σας περί πιθανών "υποτακτικών" προδιαγραφών, σας ενημερώνω πως διατελώ εισέτι κυριαρχικά «αιμοδιψής», παρότι σε καταστολή..

    Υ.Γ. Εξακολουθείτε να με αποσπάτε από την εργασία μου και έχουμε έναν διαγωνισμό να κερδίσουμε..
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ειρωνεία της τύχης

    Αν είσαι σε καταστολή, πώς διάολε θα τον κερδίσουμε;
    Δεν θα προβώ σε αποκαλύψεις, πάντως.
     
  12. llazouli

    llazouli Contributor

    Δεν αντιλαμβάνομαι τι λόγους έχει το σύμπαν να συνομωτεί, είτε εναντίον μου, είτε υπέρ μου. Δεκάρα τσακιστή δε δίνει, κατά πόσο επιθυμούμε κάτι πολύ ή λίγο ή καθόλου, άλλωστε, έχει σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθεί.
    Το ότι σε κάποιους ανθρώπους ''τρέχουνε'' τα πράγματα και σε άλλους όχι, είναι γεγονός, το διαπιστώνουμε ιδίοις όμμασι πάμπολλες φορές.
    Απορίας άξιον, γιατί ορισμένοι βρίσκουν πρόσφορο το έδαφος να ''καλλιεργήσουν'', ενώ άλλοι πασχίζουν μια ζωή και τελειωμό δεν έχουν.... Όμως, η εύνοια της τύχης ποτέ δεν έχει μία όψη, ό,τι μου δίνεται απλόχερα κάποια στιγμή στερεύει και ζητάει πλέον να το στηρίξω με τις δικές μου δυνάμεις για να μην καταρρεύσει.
    Το σωστό ή το λάθος timing έχει να κάνει με το πόσο είμαστε σε θέση να αναγνωρίσουμε τι συμβαίνει και τι πραγματικά έχουμε ανάγκη, στους κύκλους που κάνει η ζωή μας και είτε διάγουμε περίοδο ισχνών είτε παχειών αγελάδων, καλό είναι να έχουμε κατά νου, ότι τίποτα δεν παραμένει σταθερό και αμετάβλητο.