Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενα δεντρο ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Apollyon, στις 31 Ιανουαρίου 2008.

  1. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Πριν καποιες μερες μου ηρθε αυτο το email.Τελικα ταιριαζει καθε μερα και περισοτερο.

    H παπαριά είναι ένα δέντρο σαν την αχλαδιά μόνο που δεν κάνει αχλάδια. Ανήκει στην οικογένεια των Papariae στην οποία ανήκει η παπάγια και το αγγούρι. Πρόκειται για δέντρο της ερήμου το οποίο προστατεύει τον καρπό του με πολλά τριχίδια. Με αυτή την μέθοδο τα διάφορα πουλιά-θηρευτές δεν πλησιάζουν. Ο καρπός του εν λόγω δέντρου ( παπάρι) παρατηρείται έντονα μετά το 2ο έτος της ηλικίας του. Ακόμα τα παπάρια είναι πολύ ευαίσθητα σε πιέσεις. Μπορεί εύκολα να πρηστεί λόγω μεταβολών του περιβάλλοντος στη θερμοκρασία, το pH, και την υγρασία. Προτιμούν να αφεθούν σε ηρεμία και μετά από μια μικρή αύξηση θερμοκρασίας που προκαλείται από μικροερεθίσματα εκτοξεύονται τα σπόρια που μεταφέρονται στο άνθος με τον άνεμο (ανεμογκάστρι). Λόγω του φαινομένου του θερμοκηπίου ελάχιστα παπάρια είναι φυσιολογικά και λειτουργικά, για αυτό και πρέπει να τύχουν προσοχής από τους γεωπόνους.








    Τα παπάρια και τα δέντρα παπαριές τυγχάνουν μεγάλου σεβασμού στις μέρες μας στην Ελλάδα, αφού πάντα οι Έλληνες τα θυμούνται στην καθημερινή ζωή:

    -Ως απάντηση σε σχόλιο βαθυστόχαστο: «παπαριές ».
    -Μεγάλη ένδειξη προσφοράς και αλληλεγγύης είναι η προσφορά παπαριών: «Πάρε τα παπάρια μου ».
    -Κάτι που τυγχάνει μέγιστης σημασίας από εμάς λέμε « στα παπάρια μου».
    -Για άτομα που κάνουν βαρυσήμαντες δηλώσεις ή πράττουν εξίσου σημαντικά έργα, υπάρχει το «φάε ένα παπάρι» ή « τσίμπα ένα παπάρι».
    -Σπανιότερα χρησιμοποιείται η μέτρηση παπαριών για ερευνητικούς λόγους « Μέτρησέ μου τα παπάρια».

    Βέρυ ιμπόρταντ πέρσονς ορίζονται ως « παπάρες».
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ενα δεντρο ...

    Η παπάρα στις σαλάτες έχει καμιά σχέση;
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Ενα δεντρο ...

    Γι' αυτο σε παω βρε μπαγασα:lol3:

    Σε αλλα νηματα εισαι μαχητικος στο να κρατιεται επιπεδο σε αυτο το φορουμ, μπορεις να μας πεις ως νηματο θετης στο συγκεκριμενο νημα τι επιπεδο θελεις να κρατησουμε?? 
    Και μια δευτερη ερωτηση προς τον Κωνσταντινο. Απο οτι διαβασα αλλου, πρεπει να περασουν απο εγκριση τα off topic νηματα? Αυτο εγκριθηκε?

    Με ποια κριτηρια εγκρινονται? 
     
    Last edited: 31 Ιανουαρίου 2008
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Ενα δεντρο ...

    Λιαν ενδιαφερον οπως το θετεις!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ψωλοσαλατα, χμ Κυριε Σεφ μας κακομαθαινετε με αυτες τις ανατολιτικες και προτοτυπες οργασμικες λιχουδιτσες!!!!!!!!!!!!!!! 
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Ενα δεντρο ...

    Ελπιζω να σε βοηθησε στην ερωτηση σου.Εαν οχι θα ηθελα παρα πολυ να μου εξηγησετε στα υπολοιπα νηματα τι επιπεδο κρατανε οι υπολοιποι και θα σου απαντησω κι εγω.Μεχρι τοτε σας παραπεμπω στην φωτο.
    Με πολυ φιλικη διαθεση και χιουμορ,
    \Απολλυον
     
  6. spartaristo marouli

    spartaristo marouli Regular Member

    Απάντηση: Ενα δεντρο ...

    Όσον αφορά το επίπεδο δεν θα σχολιάσω και αυτό γιατί τρέφω μια εκτίμηση στο πρόσωπο του Κωνσταντίνου (erebos) ίσως και να του έχω και μια αδυναμία καθότι είναι πάνω απόλα Κύριος και μεταξύς μας ο Erebos απλά ήθελε να μας δείξει τη σημαίνει στην ουσία η λέξη παπαριά γιατί έχουν μπερδεφτεί ορισμένοι με αποτέλεσμα να κάνουν ότι τους κατεβαίνει  
    απο κεί και πέρα εαν δεν υπήρχε λόγος να υπάρχει αυτό το νήμα θα έιχε σβηστεί τόσο απλά.

    Incomplete_ η παπάρα στη σαλάτα μπορεί και ναχει σχέση όπως όταν είμαστε πολύ ώρα στο νερό και παπαριάζουν τα χέρια μας και ότι άλλο μπορεί να παπαριάσει χμ  

    εγώ αναρωτιέμαι όμως γιατί λέμε κάποιον κουφάλα που στην πραγματικότητα η κουφάλα είναι τρύπα όπως η κουφάλα ενός δέντρου η ενός δοντιού.