Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενημέρωση προς τις γυναίκες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 2 Απριλίου 2007.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Προσοχή!!!!

    Μια γυναίκα σε ένα νυχτερινό κέντρο διασκέδασης αρπάχτηκε από 5 άνδρες, οι οποίοι σύμφωνα με τις εκθέσεις του νοσοκομείου και της αστυνομίας, την βίασαν πρίν την παρατήσουν. Ανίκανη να θυμηθεί τα γεγονότα του βραδιού, δοκιμές αργότερα επιβεβαίωσαν τους επαναλαμβανόμενους βιασμούς μαζί με τα ίχνη Rohypnol στο αίμα της και
    Progesterex, το οποίο είναι ουσιαστικά ένα μικρό χάπι αποστείρωσης. Το φάρμακο χρησιμοποιείται τώρα από τους βιαστές στα πάρτι για να βιάζουν και να αποστειρώνουν τα θύματά τους.

    Υπάρχει η φήμη ότι το
    Progesterex χρησιμοποιείται μαζί με Rohypnol, το φάρμακο βιασμών. Με το Rohypnol, το μόνο που πρέπει να κάνουν είναι να το ρίξουν στο ποτό του κοριτσιού. Το κορίτσι δεν μπορεί να θυμηθεί τίποτα το επόμενο πρωί, όλων αυτών που πραγματοποιήθηκαν την προηγούμενη νύχτα.

    Πιστέψτε το ή όχι, υπάρχουν ακόμα και sites στο internet λέγοντας στους ανθρώπους πώς να το χρησιμοποιήσουν.

    Να είστε προσεκτικοί όταν είστε έξω και να μην αφήνετε το ποτό σας αφύλακτο.

    --------------------

    edit 2/4/07:
    Σύμφωνα με την wikipedia και άλλα sites το παρόν φαρμακευτικό προϊόν (progesterex) δεν υπάρχει καν ως φάρμακο, αλλά το
    Rohypnol υφίσταται και είναι σοβαρό υπνωτικό. Οπότε κοπέλες προσέχτε τα ποτά σας.

    --------------------

    edit 3/4/07:
    Πλήρης strikeout των αναληθών στοιχείων και του ονόματος του υποτιθέμενου φαρμάκου.
    Χωρίς strikeout το όνομα του φαρμάκου που είναι πραγματικό.
    Αφαίρεση στοιχείων απ'το που μπορούν να προμηθευτούν το οποιοδήποτε φάρμακο για κακή χρήση.
     
    Last edited: 3 Απριλίου 2007
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν ξέρω (ακόμη) τί είναι αληθινό και τι όχι αλλά ας μην βιαζόμαστε να κινδυνολογούμε χωρίς αποδείξεις.
    Η πρωταπριλιά ήταν χθες
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Το ξέρω Jp, και γι'αυτό έβαλα και το edit στο αρχικό μήνυμά μου.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όσο για την ιστορία που αναφέρθηκε , θα ήθελα να αφαιρεθούν οποιαδήποτε στοιχεία της είναι αναληθή...

    Σας ευχαριστούμε MasterJP και Master Spiler ...
     
  7. malesub25

    malesub25 Regular Member

    Επαγγελματικά και μόνο θα αντιμετωπίσω το θέμα: To Progesterex (ή όπως αλλιώς το αποκαλούν) είναι αυτό που λέμε "αστικός μύθος". Το Rohypnol όμως δεν είναι καθόλου...
    Συγχαρητήρια Ηλία, γιατί έφερες ξανά ένα θέμα που, όπως πολλά πράγματα στην Ελλάδα, μας απασχόλησε πολύ λιγότερο απ' όσο θα έπρεπε...Και μή γελιέστε Κ/κύριοι, είναι εξίσου επικίνδυνο και για τους άνδρες, καθώς μπορεί να μην κινδυνεύουμε τόσο από βιασμό, αλλά σίγουρα δεν θέλουμε να βρεθούμε σε μία κατάσταση ληθάργου, επειδή απλά δεν προσέξαμε...Και δυστυχώς, στη χώρα αυτή τα φάρμακα εύκολα φτάνουν σε χέρια που δεν θα έπρεπε...

    Με άλλα λόγια: Απλά προσέξτε...
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν έφερα εγώ το θέμα .
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αποτυχημενες "σχεσεις" με αλωθι ... λες και χωρις χαπια κανουν μπινγκο ...
     
  10. malesub25

    malesub25 Regular Member

    Όταν βλέπεις το forum αργά τη νύχτα αυτά παθαίνεις: sorry Ηλία, προφανώς προς το Master Spiler πήγαινε η απάντηση στο νήμα αυτό... 
     
  11. superfly

    superfly New Member

    Κυρίες (και κύριοι),

    Σίγουρα διάφοροι μπούφοι μηχανεύονται διάφορα περίεργα κόλπα και τεχνάσματα για να ρίξουν μια γυναίκα στο κρεβάτι (προφανώς δεν μπορούν με τον κλασικό τρόπο).

    Αλλά, το συγκεκριμένο τέχνασμα "δεν παίζει". Πρόκειται για hoax (email με ψεύτικές πληροφορίες, από αυτά που κυκλοφορούν κατά χιλιάδες στο internet, όπως το κλασικό "για κάθε email που θα στείλετε, η AOL θα δώσει 20 cents για τη σωτηρία του μικρού Johnathan που πάσχει από την Χ/Ψ/Ζ εκφυλιστική/ανίατη/δεν-τη-γλιτώνεις-με-τίποτα ασθένεια". Τέοια emails δημιουργούνται από φαρσέρ οι οποίοι βασίζονται αποκλειστικά στην (με την καλή έννοια) αφέλεια ή κοινωνική συνείδηση του παραλήπτη, ώστε να πετύχουν να κυκλοφορεί το ψέμα τους για χρόνια.

    Οπότε ψυχραιμία.

    Δεν έχω πολλά posts και έτσι δεν μπορώ να δώσω link, αλλά βάλτε στο Google τις λέξεις "Rohypnol hoax" και θα δείτε ότι υπάρχουν πολλές διευθύνσεις που αναφέρονται το ψευδές του πράγματος.


    Μετά τιμής,

    Superfly
     
  12. lalakis48

    lalakis48 New Member

    Και εγώ την ίδια πληροφόρηση έχω από κάποιο φίλο γιατρό. Βέβαια το φάρμακο υπάρχει με τις παρενέργειες που αναφέρονται αλλά σε ελαφρότερη μορφή, και βέβαια υπάρχουν κάποιες αναφορές για χρήση του σε βιασμούς αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το κάθε ναρκωτικό μπορεί να διευκολύνει ένα βιασμό.