Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ενοραση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 20 Ιουνίου 2008.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ειναι γνωστο οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος καποιες φορες εχει απεριοριστες δυνατοτητες.
    Πριν 1 χρονο ο αδελφος μου αγορασε στα περιχωρα του Trento πανω σε εναν λοφο ενα σπιτι που βρισκεται στον 3ο οροφο ενος τετραοροφου κτιριου, με υπεροχη θεα και την πολη κυριολεκτικα "πιατο" απο κατω.
    Οποτε ετυχαινε να βγω στην βεραντα του οταν τον επισκεπτομουν κοιτουσα κυριολεκτικα το κενο και δεν εννοω αυτο που υπαρχει απο τον 3ο οροφο και κατω, μιλω για την περιπτωση που καποιος ειναι "αλλού", που κοιταζει το κενο εστω και ξαπλωμενος στο κρεββατι του.
    Οποτε ο αδελφος μου η η γυναικα του με ρωτουσαν τι συμβαινει απαντουσα, "παρ' ολη αυτη την υπεροχη θέα εγω διαρκως βλεπω εναν ανθρωπο να πεφτει!!!
    Σαν καποιος που η σπρωχθηκε, η με την θεληση του πεφτει στο κενο!
    Καποια στιγμη η υποθεση ξεχαστηκε, αλλα 1 μηνα πριν, στα μεσα Μαιου του 2008 και ενω η νυφη μου ποτιζε και ηταν μονη στο σπιτι σηκωσε τα ματια της και ειδε τον γιο ενος ανδρογυνου ιατρων μου μενει στο ισογειο να πεφτει στο κενο απο τον 4ο οροφο του κτιριου που κατοικουσε μονος του.
    Οπως καταλαβαινετε επαθε νευρικο κλονισμο, αποδειχτηκε τελικα πως ο εν λογω νεαρος κατω απο την επιρεια ναρκωτικων χαπιων εδωσε μονος τελος στην ζωη του.
    Πιστευω πως η ενοραση, η διαισθηση, συμβαινει σε ολους.
    Απλα καποιοι εχουν αυτο το χαρισμα σε πιο υψηλο βαθμο και αλλοι σε χαμηλοτερο,ενω καποιοι μπορει και να μην το εχουν καν.
    Υπαρχουν αναλογες εμπειριες???
    Προσωπικα πιστευω πως ναι.
     
  2. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Υπαρχουν! Για κακη μας τυχη η ενοραση λειτουργει οποτε της γουσταρει τις περισσοτερες φορες. Αλλιως θα μπορουσαμε να προλαβαινουμε καταστασεις. Αλλες φορες ενω εχουμε την εικονα στο μυαλο μας παρολα αυτα κανουμε την μαλακια μετα απο λιγο και την παταμε. Πχ εστειλα ενα μηνυμα σε γυναικα απο το κινητο μου πριν δυο βδομαδες. Μηνυμα που δεν ηθελε απαντηση. Τοτε μου ήρθε η εικονα οτι θα μου ερθει απαντηση οταν θα ειμαι μαζι με τη γυναικα μου (και δεν επρεπε να συμβει αυτο!!!!) Επρεπε λοιπον να το βαλω στο αθορυβο το ρημαδι. Ε δεν το εβαλα. μετα απο δεκα λεπτα ημουν με τη γυναικα μου. ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ!!!!!!!!! Τσουπ, μου το βουταει η γυναικα μου και φυσικα εγινε της πουτανας.
    Η γυναικα μου απο την αλλη εχει μεγαλυτερη ενοραση απο μενα. Ταξιδευαμε με το Σαμινα λιγο καιρο πριν βουλιαξει, και καποια στιγμη πεταχτηκε εντρομη. Εβλεπε το πλοιο να βουλιαζει. Μια αλλη φορα δεν με αφηνε να κανω τις μετακινησεις μου με το μετρό. Εβλεπε οτι θα γινει τρομοκρατικη ενεργια. Μετα απο λιγες μερες εγινε. Ευτυχως στην Ισπανία. Αυτα!
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Εμενα, λειτουργει καπος παραξενα, και οχι παντα, βεβαια. Βλεπω στα ονειρα μου πραγματα που συμβαινουν μεχρι και χρονια μετα. Δεν προκειται για συνταρακτικα γεγονοτα, απλα πραγματα που επιρεαζουν την ζωη μου, και την ζωη των αγαπητων μου ανθρωπων.

    Εχω και κατι αλλο λοξο: οταν ειμαι πολυ ταραγμενη, χαλανε οι ηλεκτρικες συσκευες! Λαμπες εκραγουν, ραδιοφωνα γεμιζουν παρασιτα, computer παθαινουν περιεργα, καλωδια καιγονται, κλπ.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    θεματα που εχουν να κανουν με οποιασδηποτε μορφης προφητειες , αναφερονται ξεκαθαρα μεσα στην Αγια Γραφη και κατηγορηματικα τετοιες δεν υφισταντε .
    Ωστοσο το κακο εχει πολλους τροπους για να επεμβει σε αυτο που ονομαζουμε ελευθερη βουληση .
    Ετσι , μπορει να μας δειξει κατι που μονο με τις δικες μας δυναμεις δεν θα βλεπαμε , ακομα και να επηρεασει κατα τετοιο τροπο τα γεγονοτα ωστε να εξυπηρετησουν τον σατανα και τους στοχους του .
    Ενα απο τα αγαπημενα του παιχνιδια ειναι κανει τους ανθρωπους να προβλεπουν διαφορα γεγονοτα επηρεαζοντας ετσι την κριση τους αλλα και τον τροπο αντιδρασης τους . ο σατανας ακομα μπορει να κανει κατι να συμβει το οποιο δεν επροκειτο να συμβει .
    Η καλυτερη τακτικη απεναντι σε αυτο ειναι να μην κανουμε καμια χρηση και να μην εχουμε κανενα οφελος απο τετοιες προβλεψεις/προφητειες .
    Ενας τροπος που παντα με βοηθουσε να επαληθευσω την πηγη της διαισθησης μου ηταν αμεσως μετα την "ενοραση" που ειχα , να πω μια προσευχη στον Θεο , τα πρωτα λογια απο το πατερ ημων : " Ουρανιε Πατερα μας , ας ερθει η βασιλεια Σου , ας γινει το θελημα Σου σε ουρανο και γη " ... ειναι καταπληκτικο το πως απαλασεται ο ανθρωπος απο το βαρος του ανεξηγητου και πως διαλυονται σαν καστρο απο τραπουλοχαρτα οι προφητικες σκεψεις ...
    Το καλο ερχεται στην καρδια του ανθρωπου και οχι σε οραματα και διαισθησεις .... δεν χρειαζονται ουτε εκτη αισθηση να εχει κανεις ουτε να ειναι μεντιουμ .. παρα μοναχα να εχει ανοικτη καρδια .
    να ξερετε και κατι ακομα .. τα κακα πνευματα δεν μπορουν να διαβασουν την σκεψη του ανθρωπου .. πρεπει εκεινος να μιλησει , να το πει σε καποιον αλλο .. πχ : οταν δουμε ενα ονειρο και αυτο το πουμε σε καποιον , ο διαβολος τοτε θα το δει και αν θελει μπορει να το κανει να γινει πραγματικοτητα αν αυτο εξυπηρετει τον σκοπο του ... γι αυτο ποτε δεν μιλαμε για ονειρα και διαισθησεις και τετοια πραγματα ....
     
    Last edited: 20 Ιουνίου 2008
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    joke mode on  



    joke mode off
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Ισως φταει η "ηλεκτρικη" μου προσωπικοτητα...

    Παντως, μονο λαμπακια εχω καταφερει να σπασω, αντε και να χαλασω μερικες ηλεκτρικες συσκευες (χωρις να το θελω).

    Λοιπον, μη με τσαντιζετε!!
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αποφευγετε επισης επαφες με πασης φυσεως μεντιουμ , χαρτοριχτρες και φλυτζανουδες .... ειναι ο καλυτερος τροπος για να ανοιξεις τις πορτες , διαπλατες στο κακο ... και αν ποτε αισθανθειτε τετοια παραουσια διπλα σας απλα ζητηστε την βοηθεια του Θεου ... οι κακες παρεμβολες και σκεψεις , θα εχουν εξαφανιστει πριν καλα καλα τελειωσετε την φραση σας ..
    αν πιστευτε σε ολα τα αλλα , δεν χανετε τιποτα να πιστεψετε και αυτο που σας λεω ...  
     
  8. female

    female Contributor



    Από έναν γκρεμό κάποτε, κάποιος από ένα τεράστιο σύνολο ανθρώπων είναι μοιραίο να πέσει, ιδίως όταν βρίσκεται μπροστά του διαρκώς.

    Συμπτώσεις, συμπτώσεις, συμπτώσεις. Ποσοστώσεις.

    Πόσες φορές σκεφτήκαμε κάτι και ΔΕΝ έγινε ποτέ; Αυτές τις (πολύ περισσότερες) φορές αμελούμε να τις συνυπολογίσουμε.


    Ντον'τ πάνικ...

     
  9. Στα μεταφυσικά δεν πίστεψα ποτέ (παρόλο που γουστάρω το σινεμά του φανταστικού).
    Πιστεύω όμως στο ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος ίσως έχει δυνατότητες πέρα από τις ήδη γνωστές.
    Διαίσθηση λοιπόν και όχι ενόραση.