Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επανατοποθετηση οριου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 12 Αυγούστου 2019.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πληροφορία όχι, μήνυμα, αποτελεί μήνυμα.
    Πληροφορία αποτελεί όταν κατανοηθεί και υπάρξει, η όποια, ανταπόκριση στο μήνυμα.
    ...
    Αν δεν υπάρξει ανταπόκριση, έχουμε έναν μαλάκα που χαλάει το παιχνίδι...
    Αν υπάρξει ανταπόκριση, έχουμε παιχνίδι.
    Παιχνίδι, ενηλίκων. Λέγεται "κάνω βδσμ"...
    Τύπου μόνον στα καλά σουπερμάρκετ και φαρμακεία...
    Σε συσκευασία blister, με barcode, ημ/νία λήξης, οδηγίες χρήσης και mail/πενταψήφιο νούμερο helpdesk.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Τα κίτρινα γράμματα δεν είναι δικό μου κείμενο και αποτελούν link που οδηγεί στο ποστ που γράφτηκαν.

    Για την ακριβεια εγω θα προβληματιστω αν σε οποιοδηποτε εντονο play δεν ακουστει το safeword.
    Διοτι αν ο σκοπος ηταν να ειναι εντονο, ο στοχος δεν επετευχθη.


    Δηλαδή ο στόχος είναι να εξωθήσουμε την κατάσταση στα άκρα μέχρι να ακουστεί το safeword
    Και βάλατε εσείς την παράμετρο του Dom/Topspace (πολύ σωστά) και εγώ την ανάλογη του subspace.
    Όλο μαζί διαβάζεται :
    Δύο άτομα συμφωνούν να φτάσουν στα άκρα και με προοπτική να πέσουν σε αντίστοιχα space.
    Επιτρέψτε μου το λαϊκισμό "ένας μαστουρωμένος από αδρεναλίνη, θα κοπανάει μια μαστουρωμένη από αδρεναλίνη, μέχρι αυτή να μπορέσει (αν μπορέσει) να του πει να σταματήσει και αν αυτός είναι σε κατάσταση να καταλάβει (αν καταλάβει) τι γίνεται".
    Και μάλιστα όλα αυτά γραμμένα σε ένα νήμα στο φόρουμ "Νέοι στον χώρο του BDSM".
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @espimain : Γνωρίζω να διακρίνω ένα link <χ>

    Διαβάζουμε διαφορετικά, ο OP δεν ανέφερε πουθενά την πρόθεση του να μπει σε D/Tspace, τουναντίον, πρόθεση του ολοφάνερα ήταν να διατηρήσει τον έλεγχο και ν' αποκτήσει περισσότερο. Η δική μου επισήμανση έγινε γιατί πολλά μπορούν να συμβούν, όπως αυτό που λέτε, και όλες οι παράμετροι πρέπει να λαμβάνονται υπ' όψιν και να μην πετιέται απλά το μπαλάκι στο b/s υπό μορφή safeword, χωρίς αυτό φυσικά να σημαίνει ότι και αυτό μπορεί να αγνοηθεί ή να υποτιμηθεί.

    Και σωστά γράφονται γιατί δίνουν την δυνατότητα να σχολιαστούν. Καλά τα καυλαντίσματα, τα τραγουδάκια και οι σπονδές στην ματαιοδοξία που έχει γεμίσει το φόρουμ, ένας νέος όμως δεν θα μάθει από αυτά.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Χαίρομαι πολύ που συμφωνούμε.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τα "νεούδια" αν έχουν ανάγκη και ενδιαφέρον να κολυμπήσουν, θα κάνουν τις επιλογές τους, όποιες κι αν είναι αυτές...
    Γι' αυτό και κάποιος σοφός άρθρωπας έλεγε "δεν θέλω συμβουλές, ξέρω να κάνω λάθη και μόνος μου"...
    Και δεν μας πέφτει ούτε λόγος ούτε ρόλος κλώσσας...
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ευχαριστώ για την "συμβουλή".
     
  7. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Διαβάζοντας από την αρχή το νήμα το οποίο από αλλού ξεκίνησε και αλλού πήγε, άλλοι ερωτήθηκαν και άλλοι απάντησαν, κατά τα γνωστά και τετριμμένα και φτάνοντας στα «αυτοκινητιστικά» παραδείγματα με τα φρένα, τους καθρέφτες κλπ, έκανα την εξής υποθετική σκέψη την οποία και θα ήθελα να μοιραστώ με κάποιους.
    Είσαι κάπου στο Σύνταγμα και θέλεις μέσα σε 2,5 ώρες να βρίσκεσαι στα Ψηλά Αλώνια της Πάτρας. Για τη διαδρομή έχεις να επιλέξεις μεταξύ ενός ΤΤ και μιας 2002. Τι επιλέγεις; Και γιατί?
    Το ερώτημα είναι ρητορικό ,δεν επιζητεί απάντηση και αφορά μόνο όσους δεν χρησιμοποιήσουν το google για πληροφορίες.Είναι δε αυτοί που θα καταλάβουν ίσως τη συνάφεια του με ένα κομμάτι της παραπάνω συζήτησης. Από τους υπόλοιπους ζητώ συγγνώμη για το off topic.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν δίνω συμβουλές, αλλεργικός είμαι...
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Λιγότερο από 2 ώρες υπό Κ.Σ με δαύτο... Και δώρο η λιθοτριψία κατά την διάρκεια της διαδρομής (πατάς γόπα στον δρόμο και ξέρεις από τι μάρκα τσιγάρο ήταν, νοοο..?)...
     
  11. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    @MasterJp:
    Εννοείται πως ναι.Ιταλική και πισωκίνητη.Τι άλλο να ζητήσει κανείς...Απλά στη σύγκριση επέλεξα ένα επίσης θρυλικό μοντέλο που κυκλοφόρησε περισσότερο στους ελληνικούς δρόμους και είχα την τύχη να προλάβω να οδηγήσω πριν χαθεί για πάντα στα συλλεκτικά γκαράζ.
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Stalker : tii ή απλή λοιπόν;  
    Την άλλη, την Ιταλίδα, δεν μπαίνεις μέσα, τη φοράς γύρω σου, ο νοών νοείτω.