Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ευχηθείτε..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 19 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Eri

    Eri

    Αχ μην το λες αυτο.....Μερικες φορες η μοναξια (ειδικα απο συγγενεις) ειναι τοσο αναγκαια και επιθυμητη........
     
  2. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Ευχηθείτε..

    καλες γιορτες σε ολους μας
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    (Το έναυσμα μου το έδωσε η zinnia με το νήμα της "αγαπημένε μου Κύριε". Δεν ήθελα να της χαλάσω το νήμα, γι αυτό το βάζω εδώ. Ίσως και να ταιριάζει περισσότερο εδώ.)

    Γράμμα στον Άγιο Βασίλη

    Καλέ μου Άγιε Βασίλη, φέτος δεν θέλω τίποτα για μένα. Μπορώ να αντέξω την μοναξιά. Μπορώ να αντέξω την έλλειψη κατανόησης από την οικογένειά μου και τους φίλους μου. Μπορώ να αντέξω να μένουν ανεκπλήρωτα τα όνειρά μου. Μπορώ να αντέξω την ζωή μου όπως την έκανα και συνεχίζω να την κάνω. Μπορώ να αντέξω ακόμη ένα μοναχικό ταξίδι με το τρένο.

    Φέτος Άγιε Βασίλη, θα ήθελα να μην μου φέρεις τίποτα. Σου ζητώ μόνο κάτι πολύ απλό. Κάτι που μπορούμε όλοι μας να το κάνουμε. Να σταματήσουμε για λίγο να σκεφτόμαστε τον εαυτό μας και πόσο σκληρή είναι η ζωή μας, όταν έχουμε ήδη τόσα πολλά, και άλλοι έχουν τόσο λίγα.

    Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορεί να κάνει ο καθένας για να απαλειφθεί ο αναίτιος πόνος. Ας μην κακοποιούμε τα παιδιά, ψυχικά και σωματικά. Ας μην κακοποιούμε τις γυναίκες. Ας μην γινόμαστε συνεργοί στην δολοφονία των ζώων για την γούνα τους. Ας υπογράφουμε διαμαρτυρίες κατά των ιατρικών πειραμάτων σε ζώα και κατά των απάνθρωπων πρακτικών σε σφαγεία και αγροκτήματα. Ας δώσουμε λίγα κέρματα στους φτωχούς, ας μην τους προσπερνούμε αδιάφοροι. Ας υιοθετήσουμε ένα αδέσποτο. Ας μην παραμένουμε σιωπηλοί όταν ένα ζώο κακοποιείται. Ας διαδώσουμε το μήνυμα. Ας μην πληγώνουμε τους γύρω μας. Ας μην σκεφτόμαστε μόνο την πάρτη μας και τα ερωτικά μας. Αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά σε τόσο πόνο γύρω μας.

    Αυτό θέλω Άγιε Βασίλη φέτος. Να θυμήσεις στους φίλους μου και στους γνωστούς μου ότι μπορούν με μικρές καθημερινές πράξεις να κάνουν τη διαφορά, ανάμεσα σε έναν απάνθρωπο κόσμο και σε έναν κόσμο λίγο καλύτερο. Καλός είναι και ο έρωτας, δεν λέω. Αλλά φέτος εγώ αυτό θέλω. Δεν θέλω τίποτε άλλο.

    D.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Ευχηθείτε..

    !!!
     
  5. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

     
  6. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Ευχηθείτε..

    Απ' οτι βλεπω μας επιασε το πνευμα των χριστουγεννων...για τα καλα!
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Καλές γιορτές σε όλους εύχομαι, με ότι επιθυμείτε στα χέρια σας  

     ​

    peas on earth εύχομαι και σταυρώνω τα δάχτυλά μου για να πιάσει η ευχή.

      ​

    το ξέρω ότι μερικοί δεν με πιστεύετε  

     
    αλλά δεν το λέω για πλάκα  

     
     
  8. Να τα πούμε;

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ευχηθείτε..

    Καλά Χριστούγεννα σε όλους  

     
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Χρόνια σας Πολλά . Τα όνειρά σας, πραγματικότητα.




     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. cider

    cider Kitchen master

    (Τις επόμενες μέρες δεν θα βρίσκομαι κοντά σε πισί, οπότε)

    Καλά Χριστούγεννα και Καλά να σας μπει το 2009

    Ό,τι γουστάρετε.
     
  12. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Καλά Χριστούγεννα σε όλους!
    Να περάσετε όπως το εύχεστε, μαζί με όσους αγαπάτε και σας αγαπούν, μέρες γεμάτες χαμόγελα.