Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζωντανά και σαδομαζοχισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vida, στις 7 Μαϊου 2020.

  1. sigh

    sigh .

    Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ψυχογιατρός για να διακρίνει την θεμελιώδη διαφορά ανάμεσα στην λέξη φόβος και φοβία.

    Η λύση είναι να κινείσαι στα πλαίσια του sane που προυποθέτει το safe και consensual.
     
  2. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Επίσης όντας άτομο με φοβίες, το αποτέλεσμα μπορεί να είναι καταστροφικό.
    Έχω γνώση αυτού αλλά αυτό δεν σημαίνει πως όταν βιώνω τη φοβία μου είμαι ικανή να το διαχειριστώ πάντα με επιτυχία.
    Ένας σεβασμός στη φοβία μου και να μη παίζει με αυτή είναι μια ωραία αρχή.
    Όσο σαδιστής κι αν είναι, προτιμώ τον εξίσου σώφρων.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    True story: Το 2002 στην Κρήτη είχα πάει στο σπίτι ενός φοιτητή που δούλευε στην ομάδα μου για να τον βοηθήσω να στήσει εσωτερικό δίκτυο. Κάθομαι σε μια φάση στο σαλόνι (εκείνος ήταν στο γραφείο και προσπαθούσε να ελέγξει τη σύνδεση) να πιω τον καφέ μου και ένοιωσα αυτό το πράγμα που νιώθεις μερικές φορές όταν σε κοιτάνε. Γυρίζω και βλέπω ένα albino βιρμανικό πύθωνα να με κοιτάει από μισό μέτρο.

    Μαλάκα μου 90 κιλά άνθρωπος με πέντε δισκοκοίλες έκανα τριπλό τόλουπ με διπλό άξελ και πέντε πιρουέτες σε χρόνο < 1sec

    Ακόμα το θυμάμαι...
     
    Last edited: 9 Μαϊου 2020
  4. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    ...σ' έκανα εικόνα      
     
  5. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Διάβασα τον τίτλο και λέω "εδώ είμαστε, bdsm στην στάνη" αλλά τελικά τζίφος
     
  6. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Πως εμβολιάζονται τα έντομα η τα ποντίκια;
    Ξέρετε αν αυτά τα ζωντανά δεν αποτελούν κίνδυνο μόλυνσης για τον άνθρωπο εφόσον η άλλη κατηγορία ζωντανών (σκύλους, γάτες,κτλ) θα είναι εμβολιασμένα;
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Σε κάποιες συζητήσεις ίσως το επίκεντρο ενδιαφέροντος θα μπορούσε να μην βασίζεται αποκλειστικά και μόνον στα συναισθήματα όπως ο φόβος και κατά επέκταση στις φοβίες του οποιονδήποτε, γιατί εκείνα εμπλέκονται σε όλες τις φάσεις της καθημερινότητάς του. Για παράδειγμα, κάποιοι αν όχι οι περισσότεροι όταν οδηγούν σε ένα αυτοκινητόδρομο φοβούνται άλλους που τους προσπερνούν αντικανονικά, με κίνδυνο σύγκρουσης και πρόκληση ατυχήματος. Όμως σε εκείνες τις περιπτώσεις ο καθένας φτάνει στο προορισμό του, πηγαίνοντας στην δουλειά του ή γυρίζοντας στο σπίτι του. Με άλλα λόγια ο καθένας θα εκπληρώσει τις επιθυμίες του, ούτως ή άλλως.

    Από την άλλη, όταν το ζητούμενο είναι μια συνεδρία συνεύρεσης συνουσίας οποιασδήποτε μορφής, το επίκεντρο είναι να μην ξενερώσει κανένα μέλος της συνεδρίας, γιατί απλά δεν θα υπάρξει συνεύρεση, ή τα αποτελέσματα μιας τέτοιας ενέργειας θα είναι αρνητικά. Λαϊκως, κάποιοι θα μείνουν μόνο με ένα μαραμένο ή αποξηραμένο μαστίγιο στο χέρι ή στη χούφτα τους και τα υπόλοιπα μέλη της συνεδρίας θα εξαφανιστούν, ή αντιδράσουν μη προβλέψιμα με βία οποιασδήποτε παραλλαγής κάποιες φορές κλπ. «Το θέμα είναι να την βρω κι' από τα δύσκολα να βγω» όπως αναφέρεται στο ρεφρέν κάποιου άσματος.
     
  8. whisperer

    whisperer Regular Member

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/bdsm-και-κατοικίδια-στο-σπίτι.58515/page-3#post-625103
     
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Αφήστε ήσυχα παντός είδους τετράποδα, πολύποδα και μη!
     
  10. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Ενδιαφέρον! Η πιο κοντινή εμπειρία ήταν μια Αφέντρα που ήταν εξαιρετικά φιλόζωη, είχε τον σκύλο μέσα στο σπίτι της, να είσαι γυμνός με κολλάρο σκύλου και να έχεις και τον σκύλο απο δίπλα να σε κοιτάζει αμίλητος και αγριεμένος γιατί θεωρεί ότι θα του φάς την θέση!
     
  11. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Με αράχνες το έχω δει σε ταινία...αλλά δεν κατέληξε καλά για τον υποτακτικό....αιωνιααααα του η μνημηηηηηηηηη
     
  12. slave32

    slave32 Regular Member

    Δεν ξερω αν ειμαι οφ τοπικ. Εχω λαβει εκπαιδευση ponyboy. Ενα μερος της εκπαιδευσης μου ηταν ο σταυλος. Εχω κοιμηθει σε σταυλο. Απλα δεμενος λιγο πιο μακρυα απο τα αλογα για να μην με τσαλαπατησουν. Επισης εχω μαστιγωθει μπροστα στα αλογα. Θυμαμαι οτι τα ζωντανα εσκυβαν το κεφαλι καθε φορα που με μαστιγωναν. Δεν ηξερα οτι ηταν φετιχ αυτο με τα ζωα. Εμενα σαν προσωμειωση μου φαινονταν.