Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Κουλτούρα (με κεφαλαιο Κ) της Αγένειας (επίσης κεφαλαίο Α)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 31 Μαρτίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ιndeed!

    - Δε μου κάθεσαι μικρή σούμπα ή πηδιόμασταν το πάλαι ποτέ, τώρα θα δεις επιφανειακό σκατό.  
    Public humiliation, έχουμε φτάσει στο τέρμα βλακείας...
     
  2. Ο "Κυρίαρχος" εκείνος που θεωρέι μεγάλο κατόρθωμα το πήδημα μιας υ (και το κοκκόρεμα αυτού όπου σταθεί και όπου βρεθεί).... προφανώς και το κάνει σπάνια.
    Η απομάκρυνση 2 ατόμων που έχουν συνευρεθεί ερωτικά, δεν συνεπάγεται πως ο επιβήτωρ του ενός εκ των 2 έχει το ισόβιο δικαίωμα λόγου στην υπόλοιπη ζωή του δεύτερου - ειδικότερα δε όταν δεν συνυπάρχει κάτι βαθύτερο (και ναι ένα γαμήσι μπορεί να είναι απλά ένα γαμήσι και τίποτα άλλο).
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μπινελικώνεις;
    Είσαι αγενής και φέρεσαι σαν Χειμώνας. Απαντάς ευγενικά ή δεν ασχολείσαι καθόλου; Το παίζεις ανώτερος. Ότι δεν γαμάτε φαίνεται.
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    πιο επικαιρο απο ποτε  
     
  5. Oι απανταχού κουλτουριάρηδες Μήτσο μας, συνήθως, δεν είναι άλλο παρά λαϊκάντζες ολκής που απλά έχουν υπεροπτικό φλέγμα Κολωνακίου, δίκην εντυπωσιασμού της προβατόμαζας.
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ετσι ακριβως !  
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Ηταν κριμα που μαραθηκε αυτο το νημα νωρις.
    Με τοση τσιχλομαγκια τριγυρω και κοινωνικη αντιγραφη ελλειψει ταυτοτητας, το περιμενα καταφυτο...
     
  8. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πολύ ενδιαφέρον νημα.

    Η αγένεια είναι δεδομένη κ η ευγένεια μας ξενιζει.

    Η αγενεια-γαϊδούρια είναι ο κανονας.

    Προσωπικά είναι ο ποιο σημαντικός λόγος για να μη συνεχίσω μια γνωριμια.

    Αγένεια είναι από το να καπνίζει η αφεντρα.στο αυτοκίνητο μου ενώ της έχω πει ότι δεν θέλω μέχρι να πας σπίτι της και να μη σου ανοίγει για 20 λεπτα επειδή μιλάει στο κινητό κ δεν κάνει να μπει στον κόπο να δει ότι την παίρνεις τηλ.

    Αχ αχ αχ...
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Και γω τώρα αναρωτιεμαι... Αυτα ειναι αγένεια ή "εκπαιδευση" ή εσκεμμενο σπασιμο νευρων;

    Οι Κ, απο τον "εξω"/βανιλα κοσμο, θα χαρακτηριζονταν ως αγενεις ή ευγενικοί με τη συνολικη συμπεριφορα τους προς τον/την Κ τους;

    Και στον BDSM κοσμο, με τις χαρακτηριστικα ασυμμετρες σχεσεις, κατα ποσο χωράει η αγένεια ως αποδεκτή/θεμιττή/αιτιολογημενη συμπεριφορα των Κ προς το Υ;
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Συμφωνώ.


    Η Αφεντρα, κάνει ο,τι επιθυμεί. Το να χαρακτηριστεί και αγενής επειδή δεν κάνει το δικό σου @ilias1 δεν ειναι συμπεριφορά που συναντάς μέσα σε συνειδητοποιημένη σχέση ανταλλαγής ελέγχου.

    Απλά, μην χρησιμοποιούμε την λέξη Αφεντρα_ης, για τα πάντα. Έτσι για να βγάζουμε άκρη όταν μιλάμε.

    Δεν είναι κακό.
     
  11. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Δε συμφωνω.

    Πχ ένα όριο είναι να μην καπνίζει μέσα στο αυτοκίνητο κ βρωμάει μετα.

    Αν μια αφεντρα αυτό δεν μπορεί να το σεβαστεί τότε είναι γαιδουρι.
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Με την ίδια λογική μια αφεντρα θα έλεγε να μην πλενομαι. μη μου πείτε ότι αυτή θα ήταν αφεντρα. βρωμιάρα θα ηταν.