Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Τσικνοπέμπτη του Αγίου Βαρθολομαίου (requested by alnair)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MindMaster, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Αξιότιμε κε Dolmance

    Διακατεχόμενος ομολογουμένως από αισθήματα βαθύτατης συντριβής,
    οφείλω εν τούτοις να επιτελέσω το βαρύτατο καθήκον το οποίο μου ανετέθη
    από την ολομέλεια της Οργανωτικής Επιτροπής της συγκεντρώσεως η οποία
    θα λάβει χώρα στις 17 τρέχοντος στο καφωδείον "365" και της οποίας, πράγματι,
    η ομιλία σας περί "Aλκοολισμού και Κυριαρχίας", επρόκειτο να αποτελέσει
    κεντρικό γεγονός και highlight...

    Με μεγάλη της λύπη λοιπόν η προαναφερθείσα Ο.Ε., επιθυμεί να σας διακοινώσει
    μέσω του υπογράφοντος ότι μετά από μιά πολύωρη αλλά και θυελλώδη συνεδρίαση,
    κατέληξε δυστυχώς στην απόφαση ότι η ομιλία σας δεν θα είναι δυνατόν, αλλά ούτε
    σκόπιμο τελικώς, να πραγματοποιηθεί.
    (Ας σημειωθεί εδώ, ότι η ως άνω απόφαση ελήφθη, όπως είναι ευνόητο,
    μειοψηφούντος του εκλεκτού μέλους της Ο.Ε. alnair, η οποία επέμεινε
    η διαφωνία της να καταγραφεί οπωσδήποτε στα πρακτικά, αλλά και να
    αναφερθεί στην παρούσα προς υμάς επιστολή).

    Η λόγοι που οδήγησαν στη λήψη της ως άνω απόφασης, είναι οι εξής:

    1) Η καταπόνησις των φωνητικών σας χορδών (της οποίας δεν δυνάμεθα να
    γνωρίζουμε τα ακριβή αίτια, αλλά συμπεραίνουμε από έγκυρες πληροφορίες ότι
    δεν είναι ιογενή) ή μάλλον η εξ αυτής εκπορευόμενη μείωση της διάρκειας της
    ομιλίας σας, οφείλουμε να δηλώσουμε ότι μας δυσαρέστησε, καθόσον θα
    προκαλέσει σοβαρότατο πρόβλημα. Συγκεκριμένα, το δύωρο κενό που δημιουργείται,
    θα πρέπει πλέον να καλυφθεί από χορούς και πανηγύρια... Φοβούμεθα ότι,
    αν και σίγουρα θα καταβληθούν φιλότιμες προσπάθειες από τους συμμετέχοντες
    slaves, subs και bottoms ούτως ώστε να συντηρηθεί επί μακρόν σε υψηλά επίπεδα
    η επιθυμητή ευωχία, πιθανότατα γιά να επιτευχθεί τελικώς αυτό θα χρειασθεί να
    συμμετέχουν στις ορχήσεις και οι πολυάριθμοι Masters, Doms και Tops, πράγμα
    που θα επιφέρει σοβαρότατο πλήγμα στο status και το image τους... Γιατί, όπως έχει
    διδάξει προ εικοσαετίας και πλέον ο Νόρμαν Μαίηλερ, "Οι σκληροί δεν χορεύουν".

    2) Παρά τις εκκλήσεις που απηύθυνε η Ο.Ε., τόσο προς τα μέλη του forum όσο και
    προς πάντες τους φίλους και γνωστούς που σχετίζονται ή γλυκοσαλιάζουν με τον
    BDSM χώρο, το ποσόν των 50.000 € το οποίο απαιτήσατε ως minimum αμοιβή σας,
    δεν κατέστη δυνατόν να συγκεντρωθεί.
    Σημειωτέον ότι απεδείχθη επίσης ατελέσφορος η προσπάθεια που καταβάλαμε
    γιά την εξεύρεση sponsors, παρότι απευθυνθήκαμε τόσον στις μεγαλύτερες
    εταιρείες παραγωγής και διάθεσης οινοπνευματωδών, όσο και στα εκλεκτότερα
    sex shops απανταχού του Λεκανοπεδίου.
    Άκαρπες απέβησαν επίσης οι επαφές μας προς τις τοπικές αρχές γιά, μερική έστω,
    χρηματοδότηση.
    Ως εκ τούτου, τα μέλη της Ο.Ε. θα έπρεπε να καλύψουν το υπολοιπόμενο μετά τον
    διενεργηθέντα έρανο ποσόν των 49.972 €, ιδίοις αναλώμασιν... Ειλικρινώς
    φίλτατε Dolmance, παρότι αναλάβαμε ότι υπήρχε στους τραπεζικούς μας λογαριασμούς
    και ότι υπόλοιπο υπήρχε στις πιστωτικές μας κάρτες, διαρρήξαμε τους κουμπαράδες τόσο
    τους δικούς μας όσο και των νεωτέρων γόνων των οικογενειών μας και φτάσαμε έως
    και χαρτζιλίκι να απαιτήσουμε από τους συνταξιούχους γονείς μας, δεν επιτύχαμε να
    πλησιάσουμε καν το απαιτούμενο ποσόν. Λυπούμεθα...

    3) Αν και υπήρξε μεταξύ κάποιων μελών της Ο.Ε. η πεποίθησις ότι θα μπορούσαν
    να σας πείσουν (προτιμώ προσωπικώς να αγνοώ τίνι τρόπω) "να βάλετε λίγο νερό
    στο κρασί σας" όπως ανέφεραν, ως προς τις οικονομικές σας τουλάχιστον απαιτήσεις
    και να διαπραγματευθούμε μιά έκπτωση της τάξεως περίπου του 99,568 %,
    οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι ούτε και προς τις λοιπές σας απαιτήσεις καταφέραμε
    να ανταποκριθούμε επιτυχώς.
    Συγκεκριμένα, δεν κατέστη δυνατόν να εξασφαλίσουμε,λόγω της αυξημένης κίνησης
    που παρατηρείται στα κεντρικά ξενοδοχεία των Αθηνών κατά τη διάρκεια των Απόκρεω,
    την προεδρική σουίτα είτε της Grande Bretagne, είτε του Athens Hilton είτε κάποιου
    άλλου, αναλόγου ολκής χώρου φιλοξενίας V.I.P.s... Το μόνο που μπορέσαμε να βρούμε
    ελεύθερο, ήταν το δωμάτιο 209 του ξενοδοχείου "Ελλαδικόν" στην οδό Αθηνάς...
    Φοβούμεθα όμως ότι η λύσις αυτή θα κριθεί ως μη ικανοποιητική, κυρίως λόγω του ότι
    όπως κατανοούμε (και πάλι από πληροφορίες μας εξ εγκύρων πηγών) ο ύπνος σας είναι
    ιδιαίτερα ελαφρύς, και ως εκ τούτου πιθανότατα θα ενοχλείσθε από τη φράση
    "Μαρία, τον κουβά" η οποία πολλάκις κραυγάζεται από διάφορα δωμάτια του εν λόγω
    ξενοδοχείου, ακόμα και κατά τις περί το λυκαυγές ώρες...

    Επιπροσθέτως, το εκτελωνιστικό γραφείο το οποίο εμπιστευθήκαμε, απέτυχε να
    διασφαλίσει την εισαγωγή των νεανίδων από το Λάος, προσκρούοντας σε πολλαπλές
    διατάξεις τόσο της Ελληνικής όσο και της Κοινοτικής νομοθεσίας.
    Το μόνο που θα μπορούσαμε να προσφέρουμε λοιπόν γιά την κάλυψη των αναγκών σας
    τις οποίες αυτές θα εκαλούντο να ικανοποιήσουν, είναι μία εξηκοντούτης παρθένος προερχομένη
    εκ του Βορειοανατολικού Κουρδιστάν (με το οποίο έτερο μέλος της Ο.Ε.
    διατηρεί στενές σχέσεις), η οποία δήλωσε την ανεπιφύλακτη πρόθεση να διασχίσει όλη
    την Τουρκία σε καρότσα ημιφορτηγού, αλλά και να διαπλεύσει το Αιγαίο στα ύφαλα
    ανεμότρατας, προκειμένου να κάνει τη γνωριμία σας...

    4)Αυτό που, όσο αφορά εμένα προσωπικά, απετέλεσε καθοριστικό παράγοντα γιά
    την ψήφιση από πλευράς μου της ακύρωσης της ομιλίας σας, ήταν η απαίτησίς σας
    γιά τήρηση νεκρικής σιγής κατά τη διάρκειά της. Καθόσον, παρότι έχω στο παρελθόν
    διακριθεί ως άρπαξ αλλά και επίσης έχω κατηγορηθεί (και χθες ακόμη από την αγαπητή
    anasia) ως οπαδός της αρπαχτής καθώς και του ρητού "ότι φάμε, ότι πιούμε κι ότι
    αρπάξει ο κώλος μας", ως αρπιστής ουδέποτε έχω επιδείξει ιδιαίτερο τάλαντο.
    Θα προτιμούσα λοιπόν να ακομπανιάρω όχι εν μέσω άκρας ησυχίας, αλλά επί
    παραδείγματι στο μέσον της πλατείας Ομονοίας σε ώρα αυξημένης κυκλοφορίας,
    ή, καλύτερα, στις κερκίδες του Ολυμπιακού Σταδίου κατά τη διάρκεια ποδοσφαιρικού
    αγώνος μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού και ιδίως αμέσως μετά το σφύριγμα
    "πέτσινου" πέναλτυ...


    Με εκτίμηση,
    Για την Οργανωτική Επιτροπή της Χοροεσπερίδος,

    Υμέτερος,
    MindMaster
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Αξιότιμε Κύριε,
    διαισθανόμην ότι υμείς προσωπικώς απηργάζεσθο υπονόμευσιν της μεγαλειώδους συμμετοχής μου, επειδή κατά πληροφορίας μου σκοπεύετε να ιδιοποιηθείτε την ισχνοτάτη αμοιβήν μου, φθονείτε το ανυπέρβλητον κάλλος μου και είσθε, εν γένει, ένα γαϊδούρι και μισό.
    Δια τούτο έσπευσα να κοινοποιήσω τους όρους του συμβολαίου που συνυπέγραψα με το αιθέριον μέλος της της ΟΕ, alnair, κατά ρητή και έγγραφη εξουσιοδότηση σας προς εκείνη.
    Στρέφομαι προσωπικώς εναντίον σας με αγωγή υποβληθησομένη εις το αρμόδιον πολιτικόν δικαστήριον, επικαλούμενος τας συμφώνως προς την σύμβασιν αστικάς ρήτρας, εις τας οποίας υπόκεισθε.
    Αιτούμαι ποσόν 1500000 Ευρώ δια την αθέτησιν και την συνεπόμενην οικονομική και ηθική βλάβη ήτινα μου προκαλέσατε, καθώς και την δέσμευσιν παντός ακινήτου ή κινητού (συμπεριλαμβανομένου του πέους σας) περιουσιακού σας στοιχείου, έως τελεσιδικίας.
    Με την alnair έχωμεν κατ' επανάληψιν επισκεφθεί το δωμάτιον 209 του "Ελλαδικού", εγκαταλείποντες προσκαίρως τας πολυτελείς μας σουίτας, προκειμένου να απολαύσωμεν ρύπους ακολασίας με τον τρόπον του τυρφώδους λαουτζίκου, εις τον οποίον ανήκετε honoris causa. Η περιλάλητος Μαρία ουδέποτε μας εκόμισεν τον κουβά κατόπιν φωνασκιών. Τον εκράτη με προσήλωσιν και απεστραμμένο το ηδύτατο βλέμμα της, οψέποτε κατέστη χρειώδης δια τας λαγνουργίας μεταξύ της λεπτεπιλέπτου κόρης alnair και του πρώην φίλου σας Dolmance.
    Σας δωρίζω την γηραιάν παρθένον εκ Κουρδιστάν ευχόμενος να σας υιοθετήσει, αλλά απαιτώ άμεσον επιστροφήν της άρπας που σουφρώσατε ίνα μεταμφιεσθείτε εις σολφέζ, κατά τας περιπλανήσεις σας εις αντιαισθητικούς χορούς μασκαράδων (ιδιότητα ήτις σας διακρίνει γενετικώς).
    Εύχομαι η θλιβερά σας συνάθροισις να αποτύχει παταγωδώς.

    Μετά της προσηκούσης τιμής (ήτοι ουδεμίας τιμής)
    Διατελώ
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ
    Εν Αθήναις 04/02/2007

    Προς «κύριον» Dolmance:

    Ουδόλως θα επιχειρήσω βέβαια εδώ να ανασκευάσω τα όσα εκθέσατε στο ανωτέρω ντελιριακό σας λογύδριο ή να παραθέσω επιχειρήματα, ξοδεύοντας γιά το λόγο αυτό φαιά ουσία, της οποίας την αξία, δυστυχώς, μόνο όσοι την διαθέτουμε μπορούμε να αναγνωρίζουμε.

    Μοναδικός λόγος της σύνταξης της επιστολής αυτής, είναι η δημοσιοποίησις αυτού που προσωπικώς σε σας έχω ήδη διακοινώσει, διά στόματος του παρακοιμωμένου σας αντιπροσώπου μου: Αύριο το πρωί και περί ώραν 6.00, έχετε προκληθεί σε μέχρι τελικής πτώσεως μονομαχία, όπισθεν του Καθεδρικού Ναού Αθηνών!

    Στην απόφασή μου αυτή οδηγήθηκα, αντιπαρερχόμενος τις πολυπληθείς προσβολές τις οποίες μου απευθύνατε, κυρίως γιά δύο λόγους:
    Αφ’ ενός, γιά να διασφαλίσω την κυριότητα και αυτοδιαχείριση του πέους μου, το οποίο προφανώς εποφθαλμιούσατε από καιρού και αίφνης αποφασίσατε, άνανδρα, να διεκδικήσετε πλέον διά της δικαστικής οδού.
    Αφ’ ετέρου, αλλά μπορώ να πω, κυρίως, γιά να προασπίσω την τιμή και την υπόληψη της ευγενούς και παγκάλου κόρης alnair (διευκρινίζω, γνωρίζοντας ότι τα συνεχή σκασιαρχεία στα οποία επεδίδεσθο κατά την διάρκεια της βασικής σας σχολικής εκπαίδευσης, σας στερούν πολλές φορές τη δυνατότητα να διακρίνετε μεταξύ ομοήχων λέξεων, ότι «πάγκαλος κόρη» σημαίνει την διαθέτουσα αξιομνημόνευτο κάλλος και όχι την κόρη βουλευτού του ΠΑΣΟΚ), τις οποίες προσπαθείτε με τα όσα καταγέλαστα γράφετε να αμαυρώσετε, κατά τον ίδιο επονείδιστο τρόπο με τον οποίο έχετε προσφάτως επιχειρήσει να διαφθείρετε και την άμεμπτο ηθική της, μετερχόμενος διάφορες αξιοκατάκριτες μεθόδους που ξεκινούν από τη βωμολοχία και καταλήγουν έως τη βρωμολογία...
    Επιπροσθέτως, εάν στα όσα γράψατε υπάρχουν έστω και ψήγματα αληθείας, εάν δηλαδή η ερίτιμος alnair εξηναγκάσθη κάποτε να σας ακολουθήσει στο βόρβορο των θλιβερών χαμαιτυπίων που περιγράψατε, αυτό δεν θα μπορούσε να είναι παρά αποτέλεσμα κάποιου στυγνού εκβιασμού...

    En garde λοιπόν, πάρτε θέση φύλαξης ω ψιθυριστή και διαδοσία πρώην φίλε, προσευχηθείτε και ετοιμασθείτε να συναντήσετε το Δημιουργό σας...

    Σας παραχωρώ το δικαίωμα να επιλέξετε εσείς το όπλο που θα χρησιμοποιήσετε. Είτε πάντως επιλέξετε Δαμασκηνό ατσάλι, είτε οπλοπολυβόλο, είτε αρκεβούζιο, σας ξεκαθαρίζω ότι εγώ θα είμαι οπλισμένος με τα κοτσάνια απ’ τις μαργαρίτες που μάδησε ο πραγματικός μου φίλος Masterperris και τα οποία ευγενώς μου παραχώρησε, ούτως ώστε να διασφαλισθεί το ότι θα επιμηκυνθεί το μαρτύριό σας και το ότι οι ουρανομήκεις οιμωγές σας θα επικαλύψουν τον ήχο των καμπανών της Μητροπόλεως, που εκείνη περίπου την ώρα θα καλούν το ποίμνιο γιά τον όρθρο...


    Μετά βδελυγμίας,

    MindMaster
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2007
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Εγώ πάντως θα πάω με τον ηττημένο, καθότι τελευταίως έχω αποφασίσει να εξερευνήσω το πεδίον της νεκροφιλίας
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Ιταμέ και χαμερπέστατε,
    η πρόσκλησις σας εις μονομαχίαν, όπισθεν του Καθεδρικού Ναού Αθηνών, γίνεται ασμένως δεκτή. Προφανώς, επιλέξατε τον τόπον επιθυμών να επιταχύνετε όσας διαδικασίας θα σας οδηγήσουν από την νεκρώσιμον ακολουθίαν εις τον τάφον. Έχετε δίκαιο: η παρουσία σας επί της Γης, ακόμα και με την ιδιότητα του πτώματος, είναι αποκρουστική δια την ανθρωπότητα.
    Προτείνω ως όπλον τα πέη μας. Το ιδικόν σας ουδεμίαν,άλλωστε, έχει διαφοράν από σήπον κοτσάνιον μαργαρίτας. Αντιθέτως, θα διαπιστώσετε με οδυνηράν έκπληξιν το ακάματον σθένος, το μεγαλεπήβολον μέγεθος και την αιχμηρότητα του εμού οργάνου.
    Εάν μέχρι τον έντιμον θάνατον που σας εκχωρώ μεγαθύμως, αναφερθείτε εις το όνομα της σεπτής alnair θα δολοφονηθείτε νύκτωρ με τον ατιμωτικότερον τρόπον.
    Φωτιά να πέσει και να σας κάψει,
    Βδελυρέ

    Υγ. Η αγωγή θα εγερθεί εναντίον των κληρονόμων σας.
    Υ.Γ alnair, τότε θα του χαρίσω τη ζωή.
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)


    Δύο λόγια μόνον τέως φίλτατε, καθόσον υμείς με την προδιαγεγραμμένη όπως την περιγράφετε νίκη σας,
    με οδηγείτε, αντίθετα βεβαίως από την όποια επιθυμία σας, στο θρίαμβο...

    Ερρίφθησαν οι κύβοι και φέρατε ασσόδυο... Σας παίρνω τη βασίλισσα...
    (και μην βιασθείτε να επισημάνετε ότι συγχέω το τάβλι με το ζατρίκιο, κάνω απλώς
    πολλαπλές αναφορές μπας και καταλάβετε επιτέλους που παν' τα τέσσερα).

    Δρέψτε λοιπόν εσείς τις δάφνες της νίκης σας, εγώ θα δρέψω ευχαρίστως
    (εκμεταλλευόμενος στο έπακρο τα συμπτώματα της rigor mortis)
    τους καρπούς της ήττας... :

     
    Last edited: 4 Φεβρουαρίου 2007
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    MindMaster,
    μήπως κατόπιν της απαντήσεως της alnair, η σοφία επιτάσσει να παραμείνωμεν φίλοι (διαβάστε και τα δημοσιεύματα μου περί σαδομαζοχισμού και Κυριαρχίας, από την άποψιν της στρατηγικής);
    Εις την πραγματικότητα, αν και εθίγην, ουδέποτε έπαυσα να σας αγαπώ. Η τρυφερά μου καρδία δεν θα ήντεχε να σας θωρεί σαβανωμένον εντός του τάφου. Αν μου αποδώσετε μέρος έστω των χρεωστουμένων, θα ενοικιάσω κατά τας θερινάς διακοπάς κενοτάφιον, όπου δύνασθε να φιλοξενηθείτε επ' ολίγον.
    Με ανυπόκριτον λατρεία
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Κατανοώ Dolmance, ότι επιτέλους αντελήφθειτε τι σας συνέβη...
    Και υπομειδιώ χαιρέκακα...
    Κρίνω πολύ καθυστερημένη, υποκριτική και ιδιοτελή την όψιμη σπουδή σας
    να προσφέρετε κλάδον ελαίας, αμέσως μόλις συνειδητοποιήσατε
    ότι δεν μπορείτε πλέον να αποφύγετε το "ματ"...
    Φρονείτε ότι είναι όντως πιθανόν να διαλάθει την προσοχή μου
    το ότι, κατά το λαϊκώς λεγόμενον, "πάτε να μου την κάνετε γυριστή";

    Όχι κύριε Dolmance, δεν θα ενδώσω στα κελεύσματα των Σειρήνων,
    δεν θα υποκύψω στο ένστικτο της αυτοσυντήρησης (του οποίου κατισχύει
    άλλωστε σαφώς το "Βασικό 'Ενστικτο"), δεν θα αποδεχθώ το όνειδος
    της υιοθέτησης ανώδυνων και αναιμάκτων λύσεων, δεν θα σκύψω να
    μαζέψω το γάντι που έρριψα...

    Θα μπορούσα χωρίς δεύτερη σκέψη να σας καταβάλω το ποσόν των
    28 € που συνεκεντρώθη από τον μεταξύ των μελών έρανο γιά την
    αμοιβή σας, φρονώ όμως ότι δεν είναι πλέον αυτό, το έπαθλο το οποίο
    εποφθαλμιείτε... Ως εκ τούτου, δηλώνω αμετακίνητος στην πρόθεσή
    μου να προτάξω το δασύτριχο στήθος μου στο μυδραλιοβόλο σας,
    κραδαίνωντας τα κοτσάνια από τις μαργαρίτες μου...
    Και γαία πυρί μιχθήτω...

    Δεν θα ισχυρισθώ βεβαίως, έντιμος ων, ότι η πράξις μου αυτή, αυτό το
    απονενοημένο διάβημα, η επίδειξις αυτή αυτοθυσίας, στερείται πλήρως
    μιας κάποιας ιδιοτέλειας...
    Δεδομένης όμως της επιθυμίας της αγνής συλφίδος που αποτελεί
    δι' ημάς το περιπόθητον μήλο της Έριδος, να εντρυφήσει και να μελετήσει
    περί τα νεκροφιλικά, αναλαμβάνω ευχαρίστως να παίξω το ρόλο
    του εποπτικού υλικού, ήτοι του πτώματος...

    Πως θα το αντιστρέψετε αυτό, Dolmance; Θεωρώ ότι μία και μόνη έξοδος
    υπάρχει γιά σας από τον φαύλο κύκλο στον οποίο έχετε εγκλωβιστεί:
    Να αναθέσετε τον χειρισμό του μυδραλίου σε τρίτον (στον εφημέριο επί
    παραδείγματι του Ιερού Ναού της Μητροπόλεως, ο οποίος επί τη ευκαιρία,
    με μεγάλη του ευχαρίστηση θα ξαποστείλει πιστεύω δύο ανώμαλους και
    διεφθαρμένους σαν και μας) και να προτάξετε κι εσείς το ισχνό σας στήθος
    στην κάνη του, δίπλα στο δικό μου... Ούτως ώστε η νεαρά σπουδάστρια
    της νεκροφιλίας να έχει την ευκαιρία - κατά το υπό του Θείου Μπόστ ρηθέν -
    "να χαρεί και ν' απολαύσει δύο πτώματα νεκρά"...

    Υ.Γ. Ουδόλως με συνεκίνησε η προσφορά σας δι' ενοικίασιν κενοταφίου
    ( σε εξοχική υποθέτω τοποθεσία; ), το οποίο θα μπορούσε να φιλοξενεί
    τα απομεινάρια μου κατά τους θερινούς μήνες... Εάν όντως προβείτε
    τελικώς στην ενοικίαση αυτή, προτιμώτερον είναι να αφιερωθεί αυτό
    στη μνήμη της πολυθρύλητης - και πολυθρήνητης - παλαιότερης ερωμένης σας,
    Ασημούλας...
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2007
  9. Photographer

    Photographer Regular Member

    Μονομαχία την Αυγή

    Αγαπητοί και φίλτατοι Κύριοι οφείλω να σας ανακοινώσω ότι η πρόθεσην σας να προβείτε εις δημόσιαν μονομαχίαν εγείρει την δυσαρέσκειαν μου, καθώς αισθάνομαι την συναδελφικήν αλληλεγγύην να μετουσιώνεται σε ανάγκην να μην θρηνήσω τον οιονδήποτε απο την ευχάριστον παρέαν σας.

    Μολονότι λοιπόν ένα τέτοιον γεγονός με θλίβει βαθύτατα, νιώθω ότι οφείλω σαν μια τελευταίαν συναδελφικήν υποχρέωσην μου εις την εκλεκτήν σας συντροφιά αν και εφ' οσον η απόφασιν σας ταύτη είναι αμετάκλητος, να παραστώ ως μάρτυρας εις την μονομαχίαν.

    Επίσης θα ήθελα να σας γνωστοποιήσω ότι δεν είναι συμβατόν με την θέλησην μου το καθήκον να παράσχω την χαριστικήν βολήν εις οιονδήποτε εκ των μονομάχων, δι' αυτο και προβαίνω εις την παρακάτω δηλώσην, ότι θα αφήσω το δυσάρεστο ετούτον έργον στον εφημέριο του Ιερού Ναού ή στην εκλεκτήν και καλλύπυγον κόρην η οποία αδημονεί να ξεκινήσει την νεκροφιλικήν της σπουδή.

    Στην περίπτωσην δε ταύτην εις την οποίαν κανείς εκ των μονομάχων δεν βγή ζωντανός εκ της μονομαχίας, πιστεύω ότι θα ευρείτε θετικόν το γεγονός ότι δύναμαι να αναλάβω εγώ ο ίδιος προσωπικώς το δύσκολον έργον της προστασίας της εν λόγω δεσποσύνης εις την δικήν σας θέσην.

    Μετα τιμής
    Άγγελος ή Photographer
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: 17/02/07: Party time !!! (Πρόσκληση σε Αποκριάτικο Πάρτυ στην Αθήνα)

    Ο Sadal Melik κάθετε δίπλα στην πινακίδα στην είσοδο του forum κρατώντας στο αριστερό του χέρι ένα κουβά μαύρη μπογιά για να διορθώσει τον αριθμό μελών του forum μετά την μονομαχία.
    “Ούφ.. δουλεία και αυτή.... τελειώνετε να πάμε και στο party....”
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Μονομαχία την Αυγή

    Ουτιδανοί!
    Οικτρώς επλανήθειτε, φαύλοι οππορτουνισταί, εάν, και δι' ολίγον έστω, πιστέψατε
    ότι τον MindMaster τον ξεφορτωθήκατε οριστικά...

    Ούτε στα βάθη του Άδου δεν διέλαθε την προσοχή μου η ανίερη αυτή συμμαχία
    την οποία συνήψατε, με μοναδικό σκοπό να διαμοιράσετε μεταξύ σας τα αιθέρια
    αρώματα που διαχέει το ευώδες άνθος το συνώνυμον με τον λαμπρό αστέρα
    που κοσμεί τον αστερισμό του Γερανού...
    Εύχομαι ολοψύχως να σας διαγνωσθεί, εις αμφοτέρους, βαρεία σκολίωσις του
    ρινικού διαφράγματος...

    Απέδρασα λοιπόν από το Καθαρτήριον (πράγμα που βέβαια μου κόστισε μιά ικανή
    ποσότητα σε Friskies, καθότι, ως γνωστόν, ο θηριώδης Κέρβερος διαθέτει
    τρείς κεφαλές και συνεπώς και τρία στόματα) και επέστρεψα, όχι βεβαίως γιά
    να παραμείνω, εφ' όσον εθελουσίως εγκατέλειψα τα εγκόσμια, ούτε γιά να
    αποθαυμάσω τα άνθη (οίμοι, την εφετεινή εαρινή ανθοφορία δεν θα τη δώ,
    θα βλέπω μόνο τα ραδίκια ανάποδα), αλλά γιά να δηλώσω ότι γιά μία ακόμη
    τουλάχιστον φορά θα είμαι παρών γιά ν' ανατρέψω τα μεγαλεπίβουλα σχέδιά σας,
    συνωμόται...
    View attachment 1670
    Στοιχηματίσαμε λοιπόν μετά του Εωσφόρου, ότι είτε θα μου δοθεί δύωρη νυκτερινή
    άδεια μετά διανυκτερεύσεως γιά την 17η τρέχοντος σε περίπτωση που τον νικήσω,
    είτε, σε περίπτωση που χάσω, να καταδικασθεί η ακάθαρτος μεν, άφθαρτος δε ψυχή μου,
    εις το οδυνηρώτερον των μαρτυρίων: την επί χιλιετίαν παραμονή εις παραλλιακά
    αυθαίρετα κτίσματα της Κολάσεως, όπου ανελλιπώς ανακρούονται λαϊκότροπα χέβι μέταλ
    άσματα, ερμηνευόμενα υπό του Σταματίου Γονίδη, του Νίκου Βέρτη, της Πέγκυς Ζήνα,
    και άλλων, αναλόγου καλλιτεχνικού διαμετρήματος και φωνητικού κάλλους αηδών...

    Φυσικά, εκέρδισα... Καθόσον, αν και οφείλω να ομολογήσω ότι ο Εωσφόρος είναι,
    εις το χαρτοπαίγνιον, σωστή διαβόλου κάλτσα, θα έπρεπε να συνυπολογίσει την
    αυταπόδεικτη επί του αντικειμένου εμπειρία του άρτι τεθνεότος μπιντιεσεμιτζή, και να
    μην αποδεχθεί τόσον αψήφιστα να στοιχηματίσει μαζί του στην πόκα, και ιδιαιτέρως
    στην ποικιλία αυτής, την καλουμένη "σκαμπίλι"...

    Μην τρέφετε αυταπάτες λοιπόν, θα είμαι εκεί.
    Έστι δίκης οφθαλμός, ος τα πάνθ' ορά...
     
    Last edited: 7 Φεβρουαρίου 2007