Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Always αφαιρεί το γυναικείο σύμβολο από τις σερβιέτες της ύστερα από παράπονα ακτιβιστών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 23 Οκτωβρίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Η εταιρεία παραγωγής των προϊόντων περιποίησης για γυναίκες «Always» βρίσκεται στο επίκεντρο μιας νέας αψιμαχίας φεμινιστριών και τρανσέξουαλ, αφότου ενέδωσε στην οργή των δεύτερων και αφαίρεσε το σύμβολο της Αφροδίτης από τη συσκευασία της.

    Η εταιρεία θα εγκαταλείψει το παγκοσμίως αναγνωρισμένο σύμβολο της θηλυκότητας από τον Δεκέμβριο, μετά από μια καταιγίδα από tweets χρηστών που επιμένουν ότι οι γυναίκες δεν είναι οι μόνες που έχουν εμμηνόρροια.


    https://sputniknews.gr/texnologia/2...SPbrKazjo5O3DxmJlJL2X2zEw28eQh8oo2YLmZpx76-6A
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @p0ltergeist επιτέλους δικαιωνόμαστε. Έχουμε και εμείς περίοδο ΓΑΜΩΤΟ! Γιατί ΈΤΣΙ!
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    προβληματα που εχει ο κοσμος ομως...
     
  4. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Θα φέρω σοκολάτες και παγωτό να τα συζητήσουμε.
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    τωρα αρχιζει να εχει νοημα ο προβληματισμος :Ρ  
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

  8. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    Εγώ επειδή είμαι από νησί και πολλά δε τα ξέρω, φοράνε οι τρανσέξουαλ σερβιέτες;  
     
  9. RAIN

    RAIN nefelibata

  10. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Στηρίζουμε έμπρακτα την αγαπητή εταιρεία στη προσπάθεια της να εκσυγχρονιστεί. Τις φοράμε και πετάμε!
    Τώρα αν ο @p0ltergeist σου απαντήσει κάτι σε στυλ "Άσε μας κουκλίτσα μου που θα μας πεις και τι θα φοράμε" , μην του κακιωσεις. Είναι στις μέρες του.. Καταλαβαίνεις.
     
  11. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    εδω ο γονιδης την πρωτη φορα που φορεσε σερβιετα εγραψε τραγουδι "εχω πεταξει μαζι σου"
    σιγα μην κωλωσουμε στο ταμπον