Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Always αφαιρεί το γυναικείο σύμβολο από τις σερβιέτες της ύστερα από παράπονα ακτιβιστών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 23 Οκτωβρίου 2019.

  1. Sadistic_Queen

    Sadistic_Queen Regular Member

  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  3. Εντάξει, νομίζω μας έχει πιάσει μια μικρή εμμονή με το politically correct.

    Επίσης, τόσα χρόνια το ρημάδι το σηματάκι δεν πείραξε κανέναν. Εγώ ούτε καν το πρόσεχα εδώ που τα λέμε...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Δεν ξέρω αν έχουν περίοδο οι άντρες, αλλά εμμηνόπαυση περνάνε σίγουρα...
     
  5. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Και περίοδο έχουν ψυχολογική αν τ προσέξεις.....
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Να βάζουν ψυχολογική σερβιέτα ή ταμπόν τότε. Κι εμείς ματώσαμε αλλά δεν κάναμε έτσι... Ούτε οι ψυ πρέπει να γίνουν κλέφτες. Γιόμισε ο τόπος άνδρες που θέλουν ανέξοδο support και τζάμπα ψυχανάλυση.
     
  7. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Εμ εμ   το ψυχολογικό ταμπον σκεφτομαι  
    Δεν χρειάζεται να αναλύσουμε νομίζω πχ γυναίκα άρρωστη vs άντρας άρρωστος  
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    άρρωστος είναι, όποιος υγιής δεν μου κάθεται.

    δεν υπαρχουν αφέντρες, ειναι φεηκ οι αφέντες, μόνο εγω είμαι καλά, μπρρρρρρρ
       
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Ρε συ, μέχρι και την περίοδο μας διεκδικούν. Απάλευτο...  
    Και μετά αναρωτιούνται μερικοί-μερικοί για την πατριαρχία.
    Αυτό που για αιώνες οι γυναίκες αισθάνονται άσχημα για την περίοδο τους, οι πατριαρχικές θρησκείες τις θεωρούσαν μιαρές εξαιτίας της και τώρα και πάλι οι τρανς, για μία ακόμη φορά έρχονται να αμφισβητήσουν, με υπερβαίνει. Αυτό το δίπολο πατριαρχία-πολιτική ορθότητα του κώλου και της σύγχυσης μερικών ταλαιπωρεί την γυναίκα και σήμερα.
    Ακόμη 9-10% κατά μέσο όρο χαμηλότερος ο μισθός των γυναικών έναντι των ανδρών, ακόμη μη προνομιούχα κατηγορία.
    Και περίοδο έχουμε (υπολόγισα πως πέρασα πάνω από 10 χρόνια   της ζωής μου με πολύ δύσκολες έμμηνες ρύσεις) και γεννάμε και έχουμε την κυρία ευθύνη της ανατροφής των παιδιών, των ηλικιωμένων, του σπιτιού, αλλά και μουνάρες πρέπει να είμαστε, γυμνασμένες κορμάρες με μαλλί στην τρίχα και βλεφαρίδα κάγκελο 24/7, αλλά όχι ρηχές και βαρετές νυκοκυρούλες, ενδιαφέρουσες και με άποψη, διαβασμένες, μορφωμένες, αλλά όχι υπερβολικά επίμονες κι ανεξάρτητες γιατί αρρενοποιούμαστε και τους ευνουχίζουμε, μα ούτε και εξαρτημένες γιατί τους ζαλίζουμε τα ούμπαλα, πάντα ποθητές αλλά όχι νυμφομανείς, οικονομικά ανεξάρτητες για να μην τους επιβαρύνουμε, αλλά και γατούλες που νιαουρίζουμε με το πάτημα ενός κουμπιού και υποχωρητικές για να μην τους φάμε τη θέση και διεκδικητικές όταν τους θέλουμε πολύ, αλλά όχι εκδικητικές όσο σκατένια και να μας φερθούν γιατί τότε θα μαστε bitches.
    Ουφ, κουράστηκα...
    Δεν έχει τελειωμό αυτό το γαϊτανάκι αλληλοσουγκρουόμενων ρόλων και απαιτήσεων που πιέζουν ασφυκτικά την γυναίκα και σήμερα πιο πολύ παρά ποτέ.
    Δυστυχώς η πατριαρχία είναι δύσκολο να πάψει να υφίσταται τόσο στο συνειδητό, όσο και στο υποσυνείδητο επίπεδο.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όταν δεν υπάρχουν βάρβαροι πρέπει να τους εφευρίσκουμε.

    Life as usual
     
  11. Ναι γιατί έχουμε λύσει τα βιοποριστικα μας και δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε...
    Σε δουλειά να βρισκόμαστε...
     
  12. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Εγώ τα έχω λύσει .. εργάζομαι σε εταιρία που θα έχει εξισώσει τους μισθούς αντρών/γυναικών/άλλων φύλων/όχι φύλων μέχρι το 2021  

    Αχ πες τα, γιατί εγώ δε θα μπορούσα να τα εκφράσω σε όλη την ολότητα τους.
    Άσε που έχω ψυχολογικά γιατί ανακάλυψα ότι η πολιτικοκορεκτιλα μου ενδέχεται να με κατατάσσει στους πουριτανους