Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλω....θέλω....θέλω!!!!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Κάθε μέρα μιλάω με πολλά άτομα είτε Κυριαρχικά είτε υποτακτικά.
    Όλοι μέσες άκρες θέλουν τα ίδια πράγματα, έχουν τα ίδια θέλω.
    Θέλω, θέλω, θέλω.
    Δεν ακούω τίποτε άλλο και αναρρωτιεμαι:
    Ποιός είσαι Κύριε/Κυρία μου που έχεις μόνο απαιτήσεις?
    Ακούγεται παράλογο κι όμως !!!
    Ακόμη και οι υποτακτικοί έχουν μόνο απαιτήσεις.
    Και ρωτώ εγώ η "άσχετη", τι προσφέρετε εσείς κύριε?
    Μόνο εσείς έχετε θέλω?
    Δεν ξέρω γιατί είμαστε τόσο εγωκεντρικοί όλοι μας.
    Ας μάθουμε να συζητάμε, φυσικά αμφότερες πλευρές έχουμε θέλω, αλλά για να πάρουμε πρέπει και να δώσουμε  
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Συμφωνώ απολύτως μαζί σας Princess_of_Pain, σε όλες τις σχέσεις, βανίλια, ΒΔΣΜ, επαγγελματικές, κοινωνικές τα πάντα, αξίζει πρώτα να δίνουμε και μετά να παίρνουμε. Καμμιά φορά είναι απίστευτα δύσκολο αυτό ιδίως στις ερωτικές σχέσεις, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας κοροϊδέψουν, αλλά λειτουργεί.

    Είναι εκπληκτικό, το έχω δει πολλές φορές στη ζωή μου, έδωσα, έδωσα μέχρι βλακείας, αποδέχτηκα μέχρι βλακείας, έκανα την ηλίθια, ξανάδωσα, ξανάδωσα και ξαφνικά άρχιζαν να μου γυρίζουν όλα πίσω. Να μου δίνουν, να μου δίνουν και να μη σώνεται...

    .........................................................................................................................

    Πριν από κάποια χρόνια, δούλευα σ ένα γραφείο μόνη μου, σε μία χώρα που δεν ήξεραν ούτε που πέφτει η Ελλάδα και δεν εμπιστεύονταν τους Έλληνες σε τίποτα. Μουγκοί, κλειστοί, ακίνητοι άνθρωποι. Δεν έδειχναν τίποτα τα πρόσωπά τους. Είχα αποφασίσει, όταν έφευγα από κει να λένε "Ελλάδα" και να στέκουν προσοχή. Και είχα φερθεί και δουλέψει ανάλογα. Σε κατάσταση βαρύτατου πένθους και πολύ πρόσφατου, ήμουν κλεισμένη στο γραφείο μου και δούλευα, βουτηγμένη στα μαύρα. Κάποια στιγμή αντιλαμβάνομαι ότι δεν ήμουν μόνη στον χώρο. Σηκώνω το κεφάλι μου, είχαν μαζευτεί, αθόρυβα στον χώρο καμμιά 10αριά συνεργάτες. Τους κοιτάζω καλά - καλά, ένας από αυτούς κάνει ένα βήμα μπροστά και μου λέει "σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που με το πένθος σας νοιαστήκατε και φροντίζετε για μας, δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ αυτό". [Και πράγματι δεν το ξέχασαν]. Το είπαν αυτό και σιωπηρά αποχώρησαν από το γραφείο. Χρειάστηκα όλη μου τη δύναμη για να μην πέσω εκείνη την ώρα. Δεν ήμουν καθόλου βέβαιη ότι θα ξανασηκωνόμουν.
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αγαπητή μου tender_lily, υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι.
    Οι εγωϊστές δεν μπορούν να δώσουν, θέλουν μόνο να πάρουν, και οι δοτικοί, οι άνθρωποι που έχουν πάρει και δίνουν όλο δίνουν και ακόμη έχουν ακόμη αποθέματα.
    Πρέπει να έχεις πάρει για να μπορείς να δώσεις tender_lily και εσύ πρέπει να έχεις πάρει αρκετά  
    Συνέχισε να δίνεις, είδες ότι εκτιμάται μερικές φορές. έστω και αργά  
     
  4. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Θέλω....θέλω....θέλω!!!!!!

    Καλα τα γραφετε.

    Μα πως μπορουν ορισμενοι μόνο να ζητανε δεν καταλαβαινω.... Ποτε μου
    δεν καταλαβα αυτούς τους ανθρώπους

    τσκ τσκ τσκ
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Θέλω....θέλω....θέλω!!!!!!

    Princess_of_Pain, η απάντησή μου βρίσκετε εδώ και πολλή καιρό στο profile μου
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αγαπητη Princess ..... κρινοντας απο τον τιτλο του τοπικ νομιζω οτι εχεις επηρεασθει απο γνωστη διαφημιση κινητης τηλεφωνιας     ..... αυτο που ομως κρυβεται πισω απο το "θελω" ειναι το "δινω" .. γιατι ολα τα "θελω" εχουν και ενα "δινω" εν γνωσει ή εν αγνοια ... .... καποιες φορες το "δινω" δεν γινεται αμμεσα αντιληπτο πριν απο το τελος της αντιστοιχης οικονομικης ή συναισθηματικης περιοδου ... και παντα το "δινω" ειναι εκει στην ακρη του ισολογισμου .....
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Aγαπητέ isnogood το θέμα δεν είναι αν μπορείς να δώσεις αλλά εάν είσαι έτοιμος να δώσεις.
    Δυστυχώς οι περισσότεροι είναι ανώριμοι να δώσουν γιατί για να δώσεις πρέπει να έχεις πάρει πρώτα.
    Υπάρχουν όμως και οι εγωιστές ή ατομιστές, αυτοί κοιτάνε μόνο τον εαυτούλη τους και πως να περνάνε αυτοί καλά.
    Αυτοί ξέρουν μόνο να παίρνουν, δυστυχώς  
     
  9. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: Θέλω....θέλω....θέλω!!!!!!

    Το άκουγα πριν λίγο στο ραδιόφωνο καθώς ερχόμουν από μία κηδεία στο γραφείο
    Ο στίχος είναι εάν θυμάμαι καλά «μου δίνεις πνοή από τη ζωή σου» .
    Και ερχόμενος εδώ πέφτω πάνω στα θέλω. Τα εγωιστικά θέλω όλων μας…
    …………….
    Ίσως πρέπει να έχεις φλερτάρει με το θάνατο για να μπορείς να τα αντιμετωπίζεις αυτά τα θέλω. Τα θέλω τα δικά σου, εννοώ όχι των άλλων....
    Ίσως μόνο τότε μπορείς να χαμογελάς, να ξεπερνάς, και να δίνεις απλόχερα, μέσα από την καρδιά σου. Και όταν δίνεις παίρνεις
    Μην πέφτετε στην παγίδα... Σε όλες τις σχέσεις, το δούναι και λαβείν βρίσκονται σε πλήρη αρμονία. Αν η αρμονία διαταραχτεί η σχέση πάει περίπατο .Αλλά και πάλι δεν είναι προς θάνατο.
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Iσως εκει τους χρειαζεται ενα γερο μαθημα, μια συμβολικά γερη ξυλια στον ποπο.. Τι θα ειναι αυτη? Αδιαφορια..επισημανση των αδυναμιων τους και τους κανεις πακετο και τους στελνεις απο εκει που ρθαν. Ας βρουν αλλους να τους κανουν τα θελω τους.. (καποτε ο κυκλος στενευει - δεν υπαρχουν πλεον τοσοι βλακες να δινουν να δινουν διχως να παιρνουν)

    Εχει ισως πλακα η διαφημιση κινητης τηλεφωνιας "δεν δινω-δεν παιρνω λογαριασμο" αλλα οταν αυτο επεκτεινεται σε ανθρωπινες σχεσεις ...ass τα να πανε....
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Για μια ακομα φορα θα χρησιμοποιησω το αγαπημενο της tender (   ) : οτι πληρωσεις παιρνεις..
    Οσο και αν η Μαρθα Βουρτση βγει απο μεσα σας για το ρεσιταλ ερμηνιας .. παντα καπου μεσα στο θυληκο μυαλο θα υπαρχει ενας καθοριστικος απληρωτος συναισθηματικος λογαριασμος .... "Εγω του τα ειχα δωσει ολα" ... λεει εκεινη .... τωρα γιατι το "ολα" ηταν λιγοτερο απο μια καλη πιπα που του εκανε η αλλη αυτο θεωρηται ανεξηγητο ...
    Λαικες ρισεις οπως "η καλη μερα απο το πρωι φαινεται" , "το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι" κτλ κτλ .... επιβεβαιωνουν οτι "τα Ματια Ερμητικα Κλειστα" δεν αποτελουν αλωθι μα προεκταση ενος βαθυτερου συναισθηματικου κενου
    και ετσι για να τα πουμε ολα ... Κανεις δεν εγινε κερατας χωρις να εφταιγε , κανεις δεν εμεινε μονος εχοντας το πρωην ταιρι του σε ανακτορα ευτυχιας ...
    Ξερετε αγαπητες ποσες εκει εξω περιμενουν ενα μικρο λαθος σας/παραληψη σας για να σας τον αρπαξουν μεσα απο τα χερια σας ?.... να ειστε σιγουρες οτι ειναι πολυ περισσοτερες απο τους "επιμονους" θαυμαστες σας ...
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood αν αγαπάς κάτι άστο να φύγει, αν γυρίσει πίσω είναι δικό σου για πάντα, αν όχι, δεν ήταν ποτέ.
    Η ψυχή του ανθρώπου είναι άβυσσος....
    Γιατί όμως πάντα μιλάς για τις γυναίκες, εσείς είσαστε οι σωστοί και εμείς οι λάθος;;
    Είπα ότι δεν πρέπει να τα δίνουμε όλα, να κρατάμε κάτι και για εμάς.
    Η απόλυτη σιγουριά βλάπτει το έταιρον ήμισυ...
    Σε θεωρεί δεδομένη/ο.....
    Αλλά μέσα από τα λάθη μας μαθαίνουμε και φροντίζουμε να μην τα επαναλαμβάνουμε....
    Τώρα όσο για αυτές που περιμένουν σαν την αλεπού που περιμένει να πέσει το τυρί από του κόρακα το στόμα για να το φάει.......
    Είναι ξετσίπωτες, αν μη τι άλλο.
    Δεμ έχουν εγωισμό γιατί εάν είχαν δεν θα δέχονταν να είναι δεύτερες στην ζωή κάποιου παντρεμένου.
    Είναι ανήθικο κατ'εμέ.
    Ουφφφφφφ θα πω πάλι πολλά και δεν θα μπορέσω να ηρεμήσω να κοιμηθώ.
    Ότι κάνεις λάβεις, κοιλιά μην σε πονέσει όμως isnogood.
    Είναι αποδεδειγμένο ότι "κυρίες" που πήραν κάποιας άλλης τον άνδρα, τον άφησαν και αυτόν για κάποιον άλλον που τους προσέφερε πιο πολλά.
    Αυτή είναι η εκδίκηση της φύσης και για αυτό ζω, θέλω να τον δω να σέρνεται και να παρακαλάει πάλι.--