Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θρηνω και ελπιζω!!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 27 Αυγούστου 2007.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μπηκα χτες στον ηλεκτρικο απο τον σταθμο Βικτωρια!
    Απεναντι μου στο τοιχωμα του βαγονιου γραμμενο με μαρκαδορο το συνθημα, "ΟΡΓΗ, ΣΚΑΤΑ".
    Περιεργο γιατι, εμεινα να το κοιτω ισως γιατι ενοιωθα να με εκφραζει για το πως ενοιωθα εκεινη την στιγμη.
    Η πατριδα μου καιγοταν, ανθρωποι χανονταν στις φλογες, ζωα δεμενα, η αλλα σε στανες και μαντρια περιμεναν ουρλιαζοντας τον πιο φρικτο θανατο, εκεινον απο την φωτια, την ασφυξια απο τον καπνο.
    Με επνιξαν τα δακρυα, τι κανω εδω αναρωτηθηκα.
    Η Ελλαδα καμμενη στην μια της πλευρα, να θρηνει , να πονα και να φωναζει γιατι?
    Κι εγω εκει με τα ματια καρφωμενα στο συνθημα, περιεφερα τον εαυτο μου εκει νοερα, αναμεσα στις σταχτες και τα αποκαιδια.
    Καποιοι, καποτε, ελεγαν πως η ουρολαγνεια, η κοπρολαγνεια, κλπ κλπ ειναι διαστροφες!!
    Ομως οχι τελικα! Δεν ηταν!!!
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ!!!!!!!!!!!!
    Ο εμπρησμος!!!!!!!!!!!!!!! Το να καψεις με την θεληση σου την ζωη του αλλου!
    Το να στειλεις με τοσο φρικτο τροπο στον αλλο κοσμο μαναδες, παιδια, ζωα.
    Το να καψεις την χωρα σου, τον πολιστισμο σου, την ιστορια σου!
    Κοιταζα το συνθημα στον τοιχο και ακομα περιπλανιομουν νοερα μεσα στις σταχτες!
    Και εκει αναμεσα στο μαυρο και το γκριζο χναρι της φωτιας μια κορυφουλα πρασινη μετα την πρωτη βροχη αρχισε να ξεπροβαλλει σε πεισμα των διεστραμμενων που εσπειραν τον ολεθρο!
    Μια πρασινη κορυφουλα, ενα μικρο φυτο μεσα στα αποκαιδια.
    Η υποσχεση της Φυσης πως σε λιγα χρονια, δεν ξερω ποσα η ζωη θα εβρισκε τον τροπο να ξαναγυρισει.
    Και πως εκει που τωρα ξεπροβαλλε η κορυφουλα σε λιγα χρονια θα βρισκοταν και παλι ενα δασος!!! Ενα δασος αληθινο!!!!
    Γιατι η ζωη παντα βρισκει τον τροπο!!!!!!
    Αγαπητοι φιλοι θρηνω!!! Θρηνω και σωπαινω!!!
    Ετσι! Σαν ενας ελαχιστος φορος τιμης στην μνημη των συνανθρωπων μας και καθε εμβιου οντος που εσβησε στις φλογες!!!!!
     
  2. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: Θρηνω και ελπιζω!!!!

    female part
    Συνθηματα..
    απελπιδες προσπαθειες ανθρωπων για να αφυπνισουν.
    ανιση μαχη...του προχειρου κακογραμμενου συθηματος μεσα στη νυχτα
    ,ατελειωτου συχνα ,απο το φοβο της συλληψης.
    φθορα ξενης ιδιοκτησιας...
    διπλα στη καλοστημενη φανταχτερη διαφημιση.
    Οργη ναι,οργη για ενα σκατενιο κοσμο.
    παραιτηση πια..
    δεν εχει νοημα.
    επρεπε να ερθει το τελος,γιατι σε αυτο βρισκομαστε,να χαθουν ολα τα ουσιαστικα και ζωτικα πραγματα στη ζωη μας ,για να χασει την αιγλη της η διαφημση και να ξεπροβαλλει η πραγματικη σημασια των λεξεων σε ενα συνθημα.
    Κραυγες απογνωσης.
    κουραστηκα,βαρεθηκα,αηδιασα..
    τη μερα των γενεθλιων μου θα επρεπε να κλαιω,τη μερα που πεθαινω θα πρεπε να γελω,τη μερα που γεννηθηκα θαπρεπε να μου πουν:γεια σου φιλε.καλωσορισες στην κολαση."
    Θρηνω και δεν ελπιζω.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ομως ....
    δεν ειναι παντα αυτο που φαινεται .... τιποτα δεν γινεται για το τιποτα ... τιποτα δεν ειναι τυχαιο και ανεξελεγκτο μεσα στην ροη του χρονου ...
    κοιτω τα γεγονοτα με φαινομενικη απαθεια , μα σκεπτομαο τοσα πολλα ... ανθρωποι κλαινε , θρηνουν , πονανε ... ανικανοι να δεχθουν την μοιρα .... και εγω ανικανος να συμπονεσω ... θυμωνω μαζι τους .... ο χρονος τρεχει σε αγνωστο προορισμο ...
    τιποτα δεν τελειωνει εδω ... μεσα απο την σταχτη κατι νεο αρχιζει , μεσα απο τον θανατο κατι νεο παντα γενιεται ....
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    θρηνουμε ολοι Μιρελλα..το κακο ειναι οτι μονο αυτο ξερουμε να κανουμε..
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Οτι και να κανουμε , τα ιδια Παντελακη μου.... τα ιδια Παντελη μου
     
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Θρηνω και ελπιζω!!!!

    Τα ιδια Πεντελη μου εννοεις μαλλον 
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Θρηνω και ελπιζω!!!!

    Να ηταν μονο η Πεντελη, θα ειμασταν ευχαριστημενοι!!
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν το αντεχω παιδια, δεν το αντεχω!!!!
    Εγω καρφωθει μπροστα στην τηλεοραση με το τηλεκοντρολ στο χερι, αλλες φορες αισθανομαι απογνωση, αλλες να παρω τηλεφωνο να ρωτησω καποιον υπευθυνο αν μπορω με καποιον τροπο να βοηθησω, νοιωθω να πνιγομαι, το στομαχι μου εχει γινει ενας κομπος απο τους καφεδες και τα τσιγαρα, και δεν παει τιποτε κατω.
    Αλλες φορες σκεπτομαι πως ενας κατακλυσμος θα βοηθουσε, κι αλλες στραβωνομαι απο τα δακρυα!
    Ποτε θα τελειωσει Θεε μου???? Οταν η φωτια σβησει αφου δεν θα εχει πια τι να καψει, η οταν πλεον φτασει στην θαλασσα??
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    η οταν πλεον φτασει στην θαλασσα??

    κοιτα ... με την ρυπανση απο πλαστικα και πετρελαια που εχει ... το θεωρω πολυ πιθανο να καιει μεχρι τις ακτες τις Λιβυης ....
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Θα τις σβησει ο Κανταφι τοτε....
     
  11. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Θρηνω και ελπιζω!!!!

    Συμφωνω σ αυτο που λες οτι .... ο χρονος τρεχει σε αγνωστο προορισμο.....
    περα απο κι, εχω να πω οτι*
    ...νεο γεννιεται..., ομως προς το χειροτερο, οχι προς το καλυτερο,
    .... δυστυχως!!!!!!!!!!

    *(Εσύ αν άφηνες τον εαυτό σου να εκφραστεί συναισθηματικά θα έκανες πολλά πράγματα...
    με την καλή έννοια το λέω ε…...)
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2007
  12. bdsmslave191

    bdsmslave191 Regular Member

    μακαρι να μπορουσαμε με ενα γυρισμα του χρονου να διορθωναμε ολα τα κακα του κοσμου δυστυχως ομως δεν γινεται κατι τετοιο.και δεν ειναι το μοναδικο μας προβλημα αυτος ο πυρινος πολεμος .ειναι και αλλα πολλα.αλλα δυστυχως αντι μερα με την μερα να γινομαστε καλυτεροι τα κανουμε χειροτερα.σκεφτειτε οτι ειμαστε μολις 11 000 000 ελληνες κατοικοι.αν ειμασταν περισσοτεροι τι θα γινοταν ?


    ΧΑΟΣ μονο αυτο υπαρχει ΧΑΟΣ!!!!!!!!!!!