Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλές γιορτές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Afentis_Epi8ymiwn, στις 19 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Να ' σαι καλά Άγιε των Επιθυμιών   και σε εσένα πάντα με χαμόγελο...
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    ...και προσοχη στη διαιτα!!!
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Χρόνια Πολλά

    Γράμμα στο Αί Βασίλη

    (ή αλλιώς, "Γκρίνια και Πάλι Γκρίνια"! )

    ~ Από email που κυκλοφορεί αυτές τις μέρες - Συγγραφέας: Άγνωστη

    @~~~~@~~~~~@~~~~~~@~~~~~~@~~~~~@~~~~~~@~~~~~@~~~~~@~~~~@~~~~~@

    Aγαπητέ Άγιε Bασίλη...

    Πρώτα πρώτα θέλω να σε ευχαριστήσω για το περσινό σου δώρο που ήταν μια ωραιότατη ρυτίδα στο μεσόφρυδο και έχω να σου πω ότι αν φέτος επιχειρήσεις να μπεις απ' την καμινάδα μου θ' ανάψω τζάκι και θα σε κλάψουν οι τάρανδοι.

    Kατά τα άλλα, όπως τα ξέρεις. Eτοιμαζόμαστε για γιορτές καπάκι Xριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θα περάσουμε κα-τα-πλη-κτι-κά όπως κάθε χρόνο. Tις ημέρες των παραμονών θα επωφεληθούμε από το συνεχές ωράριο των καταστημάτων για να ξεχυθούμε σύσσωμοι στα μαγαζιά και να ψωνίσουμε ό,τι να' ναι και μετά θα κουβαλάμε τα ό,τι να' ναι μας φορτωμένοι με τις σακουλάρες πάνω κάτω στη Σκουφά, ψάχνοντας δύο ώρες για ταξί. Όταν βρούμε ταξί θα σιχτιρίσουμε την ώρα και τη στιγμή που το βρήκαμε και μπλέξαμε στην κίνηση και γύρω γύρω όλοι θα κορνάρουν και θα βρίζει ο ένας τον άλλο ένεκα της ημέρας. Tο βράδυ της παραμονής των Xριστουγέννων, θα βγούμε έξω για να τιμήσουμε τη γέννηση του Θεανθρώπου και θα στριμωχτούμε κι εμείς στη φάτνη με τα ζώα, δηλαδή στο Rex, στην Aθηνών Aρένα, στο Bοτανικό και σε άλλα μέρη. Kαι θα φοράμε όοολες το «μικρό μαύρο φόρεμα». Kαι όοοολοι οι άντρες θα καπνίζουν μια τεράστια γιορτινή πουράκλα που θα βρωμάει και θα ζέχνει. Ύστερα, αφού χορέψουμε τσιφτετέλι και πιούμε ό,τι σκατο-ποτό κυκλοφορεί σε μολότοφ στην αγορά, θα γυρίσουμε στο σπίτι για να ξεράσουμε και να περιμένουμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς.

    Tην παραμονή της Πρωτοχρονιάς θα ξαναξεχυθούμε στα μαγαζιά να ξαναψωνίσουμε τα ό,τι να 'ναι που περίσσεψαν απ' τα Xριστούγεννα και θα επιστρέψουμε στα σπίτια μας πτώματα για να ετοιμαστούμε άρον άρον για το ρεβεγιόν. Tο πιο ευχάριστο απ' όλα είναι ότι επιτέλους θα συναντηθούμε όοοοολοι μαζί γιατί θα εγκλωβιστούμε στο Σύνταγμα και στην Kηφισίας πρωτοχρονιάτικα και θα καπνίζουμε μέσα στα αυτοκίνητα με αναμμένο το κλιματιστικό και όλα θα είναι ένα σίχαμα. Θα είμαστε και εκνευρισμένοι από πριν που φάγαμε στο σπίτι της μαμάς όπου περάσαμε φριχτά μια και συγκεντρώθηκε όλη η οικογένεια για να τσακωθεί, όπως κάθε χρόνο. Eπίσης όπως κάθε χρόνο, το φαγητό θα είναι χάλια, γιατί το κρέας της γαλοπούλας είναι απαίσιο και σκληρό και άμα κρυώσει γίνεται σαν βατραχοπέδιλο. Παρ' όλα αυτά, θα καταβροχθίσουμε τον άμπακο με έμφαση στη γέμιση και στη βασιλόπιτα και θα σκάσουμε και μετά θα νυστάζουμε και θα θέλουμε να χωρίσουμε τους γκόμενούς μας, γιατί φυσικά αυτοί φταίνε που τραβιόμαστε στη μέση της νύχτας σαν τους ηλίθιους, και στο μεταξύ όλα τα μαγαζιά θα είναι γεμάτα από κόσμο που καλωσορίζει το νέο χρόνο με ξέφρενο ενθουσιασμό, πράγμα το οποίο δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω. Aυτό το στίχο «πάει ο παλιός ο χρόνος ας γιορτάσουμε παιδιά» πρέπει να τον έχει γράψει ο Φόρεστ Γκαμπ γιατί μόνο αν είσαι ο Φόρεστ Γκαμπ γιορτάζεις που λιγοστεύει κατά ένα χρόνο η ζωή σου και θα σε φάει το μαύρο χώμα μια ώρα αρχύτερα.

    Aυτά. Όσο για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν μας θα το περάσουμε κι αυτό φα-ντα-στι-κά ξαναζουλιγμένοι στα μπουζούκια ή στα κουλά κυριλέ κλαμπ με τους πορτιέρηδες Mίστερ Γαμάω και τις πορτιέρησες Mις Tσιμπούκι, όπου θα πιούμε πετρέλαιο και θα πάρουμε και μερικά ναρκωτικά για το καλό. Tην άλλη μέρα θα είμαστε κουρέλια και θα νομίζουμε ότι έχουμε τυφλωθεί, ωστόσο αργά το μεσημέρι θα σύρουμε τα κόκαλά μας μέχρι το πατρικό για να ξαναφάμε με την οικογένεια ό,τι έμεινε απ' το προηγούμενο βράδυ που η μαμά είχε μαγειρέψει για ένα λόχο. Mετά θα κάνουμε φύλο και φτερό τη χτεσινή βασιλόπιτα για να βρούμε το φλουρί που δεν θα βρεθεί ποτέ γιατί θα το έχει καταπιεί ο παππούς με το πρωινό του ρόφημα. Tο απόγευμα θα χτυπήσουμε και μια κατάθλιψη που δεν είμαστε πια παιδιά και τι μαγικά που ήταν τα Xριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά κάποτε. Kαι μετά οι γιορτές δεν θα λένε να τελειώσουν γιατί θα έχουμε και τα Φώτα και του Aϊ Γιαννιού και αϊ σιχτίρι αγαπητέ Άγιε Bασίλη, σ' αγαπάω, σ' εκτιμάω, αλλά κοίτα μην τολμήσεις και πλησιάσεις σπίτι μου. Φέτος θέλω μόνο Kαλικάντζαρους. Tουλάχιστον εκείνοι αντιμετωπίζουν την τραγωδία των γιορτών «α-να-τρε-πτι-κά», όπως θα έλεγαν και οι άνθρωποι που εργάζονται στην τηλεόραση. Kαι τώρα κλείνω γιατί πρέπει να γράψω και σ' άλλο κουλό άγιο. Σε κάνα μήνα έχουμε Bαλεντίνο.

    Φιλικά

    Μ.


    @~~~~@~~~~~@~~~~~~@~~~~~~@~~~~~@~~~~~~@~~~~~@~~~~~@~~~~@~~~~~@


    Χρόνια Πολλά, γεμάτα πάντα με χιούμορ!  
     
  5. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Με υγεία.

    Είθε με το νέο έτος οι μύχιες επιθυμίες μας να γίνουν πραγματικότητα  
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Αγαπητε Ουρανιε Πατερα ....
    Τα πραγματα δεν πανε καθολου καλα .... μου φαινεται οτι 2012 θα κανεις τον Αρμαγεδονα χωρις τους γηινους διοτι μεχρι τοτε θα εχουμε ολοι πνιγει στο μισος και τον θυμο μας ....
    Ουτε πυρινοι ποταμοι απο τους ουρανους , ουτε μικροβια ανθρωποφαγα και ουτε θαλασσες που θα πνιγουν τις στεριες θα ειναι αρκετα σημαντικα για να αλαξουμε καναλι απο τον καναπε μας ....
    Προφανως θα πρεπει να ενημερωσεις τους δημοσιογραφους για να καλυψουν τον Αρμαγεδονα ... εαν θελεις να μαθευτει ...
    Αναρωτιεμαι βεβαια αν μπορει να συμβαινει κατι μεσα στον εγκεφαλο μας με την εικονα που βλεπει το ματι μας ...
    Μηπως ζουμε σε πολυ μεγαλο πλανητη και ολα συμβαινουν πολυ μακρια απο μας ? .....
    Πριν κλεισω , πολυ θα σε παρακαλουσα να μου πεις καποιες σημαντικες ερωτησεις που εχω να κανω στην πηγη της γνωσης ..
    α) ποια πολη εχει το ψηλοτερο χριστουγεννιατικο δεντρο και τους περισσοτερους ανθρωπους που κατι τετοιο τους ενθουσιαζει ?
    β) ποιος δημος ξοδεψε τα περισσοτερα χρηματα για τα παιδια που πεθαινουν απο πεινα στην Αφρικη ? ..
    γ) σε ποιο λαμπερο παρτυ ξεχασανε να συζητησουν για τον σκοτεινο κοσμο γυρω απο αυτο ?
    δ) και τελος .... θα σκοτωσει καποτε ο Στρατος τον Αγγελο ή θα τον προλαβει ο Αμυρας ? .....
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Μόνο υγεία Σ/σας εύχομαι, εάν υπάρχει όλα τα άλλα μπορείς να τα αποκτήσεις  
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    συγνωμη .... μπορω να ανταλαξω ενα κρυολογημα με μια καινουργια HONDA TRANSALP 650 ? ....
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Καλές γιορτές

    Καλες γιορτες σε ολους..υγεια και ολα τα άλλα θα ερθουν μονα τους...
     
  10. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Re: Καλές γιορτές

    χρονια πολλα ..
    οτι το καλυτερο για ολουs
    ομορφο και γεματο υγεια το 2007
    @-}-----
    -------{--@
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Καλές γιορτές

    τελικά υπέκυψα και γω στη γοητεία του youtube...

    Καλές Γιορτές!

    [YT]jHxWX1-t7lY[/YT]
     
    Last edited by a moderator: 27 Δεκεμβρίου 2006
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     

     Χ ρ ό ν ι α Π ο λ λ ά !!!  

    Με 'πιασαν τα Χριστούγεννα και... vοιώθω να ξαναβγαίνω στον επάνω κόσμο ύστερα από ένα μακρύ ταξίδι σε σκοτεινούς υπονόμους.
    Σηκώνομαι, ντύνομαι καλά γιατί έξω κάνει ψοφόκρυο και πηγαίνω αργά στην αγορά.
    Στα πόδια μου απλώνεται η πόλη. Δρόμοι, μαγαζιά και σπίτια πλέουν σ’ ένα θολό, χειμωνιάτικο φως.
    Όλη μέρα, ό,τι κι αν κάνω, ξαναγυρίζω σε τούτη την πόλη. Στον θόρυβο π’ αγκομαχάει στον ανήφορο ξαναβρίσκω το αίσθημα του χρόνου και τις υλικές διαστάσεις των πραγμάτων.
    Περπάτησα πολύ και είδα βιτρίνες, Χριστούγεννα, βιτρίνες…ή καλύτερα τα "Χριστούγεννα της βιτρίνας".
    Όλοι έτρεχαν να αγοράσουν κάτι το ιδανικό δώρο… λες και υπάρχει όντως το ιδανικό… λες και τα δώρα δωρίζονται!
    Τελικά, όλα είναι… δημόσιες σχέσεις!
    Αγοράζω τεράστια μπαλόνια, φανταχτερές γιρλάντες και αστραφτερές μπάλες, στολίζω νεκρά δέντρα ή άσχημες, πλαστικές απομιμήσεις τους, φωτίζω το σπίτι με χρωματιστά λαμπιόνια που αν παίζουν και μουσική (άθλιας ποιότητας ήχου) ακόμα καλύτερα.
    Φοράω το καλό μου χαμόγελο, βλέπω τη ζωή λίγο (και για πολύ λίγο) πιο αισιόδοξα, τρωω σα λυσσασμένη ναυαγός σε ερημονήσι.
    Σιγοψιθυρίζω κάλαντα των οποίων τους στίχους έχω λίγο-πολύ ξεχάσει, σχεδόν δε με πειράζει που ξοδεύω αλόγιστα τα τελευταία χρήματα που υπάρχουν στην τσέπη μου για κάτι εντελώς ανούσιο, είμαι πιο ευγενική από ότι συνήθως και ακόμα προσφέρω με την πρώτη ευκαιρία τη σειρά μου στο ταμείο του Super Market.

    Κι όλα αυτά σε ένα κλίμα σχεδόν καταναγκαστικό...
    Χμμ, κακή λέξη... Επιβλητικό θα έλεγα. Τι είναι όμως αυτό που κάνει την αίσθηση των Χριστουγέννων πραγματικά ακαταμάχητη; Υποψιάζομαι, χωρίς να μπορώ ούτε να θέλω να αποδείξω, πως το ελκυστικό στοιχείο στην όλη ιστορία είναι ότι τα Χριστούγεννα είναι... Κιτς!

    Η έμφυτη κακογουστιά που έχασα όταν μου μίλησαν για το "ωραίο", οι καταπιεσμένοι από τον καθωσπρεπισμό τρόποι μου, η νοσταλγία της παιδικής ξεγνοιασιάς, η αντίδραση στο να κάνω κάτι καλά (όπως π.χ. τη δουλειά μου) μου δίνουν ένα σωρό αφορμές να κάνω ό,τι πιο παράταιρο περνάει από το μυαλό μου... Γι' αυτό και τα Χριστούγεννα με απελευθερώνουν...

    - Καλά Κυρια Μου, κι όλα αυτά επειδή είναι όπως λες "κιτς";
    - Όχι, απλά επειδή μου δίνουν την ισορροπία που μου λείπει. Γιατί στη "σοβαρή" ζωή μου, το μόνο που έχω είναι "αντίβαρα του κιτς". Γι' αυτό...

    Γι' αυτό και σκοπεύω να κρεμάσω πέταλα στην πόρτα, να βάλω δυο νάνους απ' έξω (φωτιζόμενους παρακαλώ), να ξεσκονίσω τα πορσελάνινα και ξύλινα μπιχλιμπίδια σε άσπρο-κόκκινο και να στρώσω παντού χριστουγεννιάτικα. Τραπεζομάντιλα, σεμεδάκια, κουρτίνες, χαλιά, τα πάντα!

    Νέος χρόνος λοιπόν κι όλοι θέλουν να κάνουν μια νέα αρχή καταλήγοντας όμως ως συνήθως να κάνουν μια από τα ίδια.
    Τον άνθρωπο τον τρομάζει η αλλαγή μα πιότερο τον τρομάζει το άγνωστο.
    Ζει την πλήξη με εγκαρτέρηση και όλο κι εύχεται για ένα καλύτερο αύριο αντί να αγωνιστεί γι’ αυτό.

    Ίσως μερικές φορές να είναι καλύτερα να σιωπούμε παρά να μιλάμε επειδή τα λόγια πληγώνουν η σιωπή όχι. Επειδή η σιωπή συνήθως λεει περισσότερα από τις λέξεις.
    Ας ανακηρύξουμε λοιπόν το νέο χρόνο έτος σιωπής κι ας κοιτάξουμε βαθιά μέσα μας για να ανακαλύψουμε και πάλι εμάς, αφήνοντας κατά μέρος τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα που’ χουμε πει.
    Ψάχνουμε αφορμή να αγαπήσουμε να αγαπηθούμε, να γιορτάσουμε. Λες και δε θα μπορούσε να είναι η κάθε μέρα μια γιορτή!
    Λες και δε θα μπορούσαμε κάθε μέρα να είμαστε ο “καλός μας εαυτός”! Για το κάθε τι που κάνουμε πρέπει να υπάρχει κάποιος καλός λόγος: Χριστούγεννα, Γενέθλια, Γιορτή…
    Μα, οι καλοί λόγοι είναι λίγοι και η υποκρισία κτυπάει τα ρέστα της!

    Έρχονται πάλι Χριστούγεννα!
    Το πήρατε και σεις χαμπάρι?
    Ας μην είναι και φέτος η γνωστή καραμέλλα...τα Χριστούγεννα είναι γιά τα παιδιά...
    Τα Χριστούγεννα δεν τα έχουν ανάγκη τα παιδιά, εμείς οι μεγάλοι τα έχουμε ανάγκη.
    Κι αν τα ανακαλύψουμε εμείς ίσως μπορέσουμε να τα δώσουμε και στα παιδιά.


     ​

    Έρχονται πάλι Χριστούγεννα!
    Ας κάνουμε ανακωχή, επιτέλους, με τον εαυτό μας.
    Φέτος, έτσι για αλλαγή, ας αφήσουμε τον Φτωχό της Ναζαρέτ να γεννηθεί και ας παρατηρήσουμε τι θα προκύψει...

    Είθε ο νέος χρόνος να μας φέρει λιγότερα. Λιγότερο πόνο σε αυτούς που πονούν, λιγότερο μίσος σε αυτούς που μάχονται, λιγότερη στέρηση σε όσους στερούνται, λιγότερο πόλεμο, λιγότερο θάνατο, λιγότερη καταπίεση, λιγότερη εκμετάλλευση, λιγότερη δυστυχία και λιγότερη οδύνη.
    Κι αν τύχει και φέρει μαζί λιγότερη αφθονία και λιγότερη απόλαυση, λιγότερο πλούτο και λιγότερη καλοπέραση,ίσως τότε μας χαρίσει λιγότερη ελαφρομυαλιά και λιγότερη σπατάλη, λιγότερη επιπολαιότητα και λιγότερη αυθάδεια.

    Ίσως τα λιγότερα είναι περισσότερα Και θα ήθελα, μαζί με τα τόσα φώτα που στολίζουν τα χριστουγεννιάτικα δέντρα, τα σπίτια και τις πόλεις μας να φωτίσουν τις καρδιές μας και το μυαλό μας για να μην ξεχνάμε ότι στη ζωή:

    Το μεγαλύτερο εμπόδιο είναι: Ο Φόβος
    Η ωραιότερη μέρα: Το σήμερα
    Το μεγαλύτερο λάθος: Η ηττοπάθεια
    Το μεγαλύτερο ελάττωμα: Ο εγωισμός
    Η καλύτερη αναψυχή: Η εργασία
    Η χειρότερη αποτυχία: Η φθορά
    Ο καλύτερος δάσκαλος: Τα παιδιά
    Το πιο ευτελή αίσθημα: Ο φθόνος
    Το ωραιότερο δώρο: Η συγχώρεση
    Η καλύτερη αναγνώριση: Ο Θεός
    Το πιο θαυμάσιο πράγμα στον κόσμο: Η αγάπη​

    Σας εύχομαι με όλη μου την καρδιά, το άστρο των Χριστουγέννων να σημαδεύει τον δρόμο σας...
    Νά 'ναι τούτα τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ αιτία της πιο μεγάλης ευτυχίας και το 2007 να επαληθεύσει όλες τις προσδοκίες σας.

           

    [Admin: Some images in this post have been rehosted. Originals listed below]
    http://img.pathfinder.gr/clubs/files/59102/10.gif
    http://img.pathfinder.gr/clubs/files/57705/47.gif