Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 10 Σεπτεμβρίου 2006.

?

Που είναι η καλλιτεχνική Σ/σας κλίση?

  1. Θέατρο

    10 vote(s)
    14,5%
  2. Κινηματογράφος

    23 vote(s)
    33,3%
  3. Μουσική

    31 vote(s)
    44,9%
  4. Χορός

    7 vote(s)
    10,1%
  5. Ποίηση-Λογοτεχνία

    29 vote(s)
    42,0%
  6. Εικαστικά

    31 vote(s)
    44,9%
Multiple votes are allowed.
  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Ένα από τα πράγματα που παρατήρησα όσο καιρό ασχολούμαι με το χώρο, είναι πως Π/πολλοί-ες από Ε/εμάς Έ/έχουν καλλιτεχνικές τάσεις-ανησυχίες.

    Ισχύει αυτό για Σ/σας? Κι αν ναι, σε ποιό τομέα των τεχνών έχετε κλίση?

    (Μ/μπορείτε να επιλέξετε παραπάνω από μία επιλογή)
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2006
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    Μου αρέσει να δημιουργώ φόρμες με τον πηλό και να εκφράζω μέσα από τις εικόνες συναισθήματα παιδικά ξεχασμένα.
    Επίσης ζωγραφίζω και κατασκευαζω διάφορα αντικείμενα με πεταμένα υλικά παλαιά ξύλα σίδερα .
    Γενικά είμαι ανήσυχο πνεύμα και η δημιουργία μου δίνει μεγάλη ικανοποίηση και ηρεμία.

    Ευτυχώς έχω καταφέρει να συνδυάσω την δουλειά μου με την καλλιτεχνική μου φύση .
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Μουσική. Το γιατί, το έχω περιγράψει σε παλαιότερο post αλλά θα επαναλάβω πως η μουσική παραμένει η πνευματική τροφή για εμένα.
    Αν και παραμένω αυτοδίδακτος τα τύμπανα είναι το αγαπημένο μου μουσικό όργανο. Ευτυχώς που η band μου με ανέχεται ακόμη......  
     
  4. Γραφιστική, Σκίτσο, Φωτογραφία και Animation 2d & 3d (εδώ και 2 χρόνια επαγγελματικά).
    Γενικά είμαι πρωτίστος άνθρωπος της εικόνας (εικονολάτρης), από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, και όσο περνάν τα χρόνια βλέπω ότι δεν θα μπορούσα ΠΟΤΕ να με διανοηθώ να ασχολούμαι με κάτι άλλο, παρά να είμαι ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ (με φρίκη αναπολώ ένα φεγγάρι που αναγκάστηκα να δουλέψω μέχρι και deliveras και απλά ήθελα να αυτοκτονήσω στη χειρότερη ή να περάσω από τζαμαρία τον ΠΑΠΑΡΟΜΟΥΤΣΟΥΝΟ τον εργοδότη μου στην καλύτερη). Ακόμα και πέρα από τη δουλειά, οι ασχολίες μου περιστρέφονται πάλι γύρω από την τέχνη (αναζήτηση-παραγγελία-συλλογή κόμικς από εσωτερικό ή και εξωτερικό, αναζήτηση-παραγγελία-συλλογή ταινιών, προβολές ταινιών, αναζήτηση-παραγγελία-συλλογή φωτογραφικών λευκομάτων, συμμετοχή σε διαγωνισμούς κόμικς, φωτογραφίσεις σε σκοτεινά υπόγεια με όμορφες υπάρξεις, εξάσκηση shibari όποτε προλαβαίνω και όπου με πέρνει...ΤΕΧΝΗ, ΤΕΧΝΗ, ΤΕΧΝΗ). Γενικά μπορεί να ακουστεί περίεργο, αλλά αν ήταν στο χέρι μου (οικονομική άνεση) όλες μου υπόλοιπες κοινωνικές υποχρεώσεις παίζει να έπερναν το ΜΠΟΥΛΟ, γιατί ξέρω ότι μπορεί να πεθάνω και να μην εχω προλάβει να ΔΩ όσα θα ήθελα να δω.
    Λατρεύω επίσης τον Κινημάτογράφο (κυρίως του φανταστικού) και κάποιες συγκεκριμένες τηλεοπτικές δημιουργίες απαρχής τηλεόρασης (γενικότερα, ο σκληρός δίσκος του κεφαλιού μου κάνει μερικούς ανθρώπους να μου λένε ότι είμαι κινητή εγκυκλοπαίδια...τους ευχαριστώ...και δεν χάνω ευκαιρία να υποκλίνομαι ΜΟΝΟ σε εκείνους που διαθέτουν retro μνήμη υψηλής χωριτικότητας σαν και τη δική μου).
    Απο μουσική τώρα τι να πω δεν έχω στεγανά μπορώ να ακούσω τα πάντα αλλά η καρδιά μου ανήκει από έφηβος στην κουλτούρα και τη μουσική του κινήματος του HIP-HOP (με το παρακλάδι του graffiti πρόλαβα να ασχοληθώ για μια μικρή χρονική περίοδο πριν περιπου μια δεκαετία και να αποκτήσω τις 1ες απαραίτητες γνωριμίες με την τοπική αστυνομία-δεν είναι όλοι οι μπάτσοι καθίκια σας βεβαιώνω)
    Αυτα τα ολίγα...
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Για μένα είναι ο κινηματογράφος: σα θεωρία, κριτική και δημιουργία. Επίσης η φωτογραφία, σα δημιουργία, πρωτίστως. Κάνω προβολές, συλλέγω ταινίες και μελετάω αυτό που με γεμίζει σαν τέχνη.
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    Εγώ πάλι τι να πώ, τα λέει όλα το ψευδώνυμο.
    Έιμαι επαγγελματίας φωτογράφος και με ψηφιακή επεξεργασία, - εικόνα αλλά αυτό δεν λέει τίποτα.
    Αυτό που μου λέει περισσότερα είναι ότι αυτό ξεκίνησε πρώτα σαν μορφή έκφρασης και δημιουργίας και έπειτα σαν επαγγελματική κατεύθυνση.

    Ασχολούμαι επίσης ερασιτεχνικά με το θέατρο όπου έπαιξα στους όρνιθες του Αριστοφάνη αλλά σε σύγχρονη διασκευή.
    Εκεί εμφανίστικα σε δυό ρόλους, ενός μαθηματικού γεωμέτρη (Μέτωνα), και ενός κιθαρίστα hard rock.
     
  7. mstr

    mstr New Member

    Eμενα με ερεθιζει να βλεπω γυναικες να κανουν μαθηματα κλασσικου χορου.Ειναι τοσο πειθαρχημενες και ειμαι σιγουρος οτι σε πολλες περιπτωσεις το μπαλλετο διαμορφωνει υποτακτικους χαρακτηρες.
     
  8. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Με ενδιαφερουν ολα. Αλλα πιο πολυ η ζωγραφικη. Απο μικρη ζωγραφιζα και τελικα καταφερα να κανω κατι που αγαπω επαγγελμα
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    παρατήρησα ότι σε ελάχιστους αρέσει το θέατρο... χαίρομε που Ε/είστε Ό/όλοι ειλικρινής !
     
  10. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    Μου αρεσει πολυ να γραφω ποιηματα, τραγουδια, και να παιζω μουσικη. Σχετικα με το χορο οι αρέσκειές μου περιοριζονται στους Ελληνικους και στους χορους της Ανατολης. Οι Δυτικοι χοροι δε μου αρεσουν καθολου. Στη ζωγραφικη και στο θεατρο δεν τα καταφερα ποτε.
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Από μικρή έγραφα ποιήματα και λογοτεχνία.
    Λόγω διαφόρων γεγονότων τα παράτησα για μερικά χρόνια, τώρα συνεχίζω να γράφω και ευελπιστώ κάποια στιγμή να γράψω κάτι, μάλλον αυτοβιογραφία....
     
  12. savagebarbarian

    savagebarbarian New Member

    Εγώ βλεπω ταινίες ρε παιδιά. Με τον Conan το βαρβαρο.