Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μανία-υπομανία και σκλαβιά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 29 Αυγούστου 2022.

  1. Τα διαβασα. Εγω ηθελα να γραψω για το γενικο. Δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα.
     
  2. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Πολύ υποθετική ερώτηση γιατί δεν μου έχει τύχει.
    Υποθετική απάντηση: θα ερευνήσω στο διαδύκτιο ότι μπορέσω για την Μανία και την υπομανια, θα συζητήσω με κάποιον ειδικό και θα εξετάσω εάν μια σχέση bdsm θα βοηθούσε την κατάσταση η θα την χειροτέρευε.

    Αν ήταν το δεύτερο τότε δεν κάνει για μένα. Αν πάλι θεωρούσα ότι μπορω να βοηθήσω, θα το έκανα για την σχέση μου θέτοντας νέες ρουτίνες και συνήθεια/κανόνες.
     
  3. slave32

    slave32 Regular Member

    Ουτε λογοκρινουμε. Ψιλα γραμματα.
     
  4. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Μην μπερδεύετε την όποια ευγενή επισήμανση, με τη λογοκρισία.

    Μακριά από μένα το όποιο politically correct ύφος, αλλά ορισμένες (sic ) αναρτήσεις, είναι το λιγότερο αφελείς και απερίσκεπτες.
    Και αυτό ακριβώς επισημάνθηκε (ορθώς ).

    Υπάρχουν νήματα για χαβαλέ, αν κάποιοι εδώ μέσα αναζητούν αυτό ή μέχρι εκεί μπορούν.
    Αυτό το νήμα ωστόσο, επουδενί δεν είναι ένα από αυτά.

    Ας το αντιμετωπίσουμε με την ανάλογη ευαισθησία/ σοβαρότητα/ μέτρο
    ,ως ελάχιστη ένδειξη σεβασμού στο θέμα που πραγματεύεται.
     
  5. Μια χαρα με ευαισθησια το αντιμετωπισα με πολυ περισσοτερη απο αυτους που πιστευουν οτι πρεπει να γινεται διακριση μεταξυ Κ και υ οσον αφορα το θεμα των ψυχικων ασθενειων. Ελαφρα τη καρδια γραφεις εσυ για αφελεια και απερισκεψια. Το υφος που γραφεις ειναι γελοιο ειλικρινα. Καμια αφελεια δεν εχει να προειδοποιησεις να μην γινει φετιχ η επιδιωξη μια τετοιας σχεσης. Αφελες ειναι να νομιζουν οτι ενας random Κ μπορει να λειτουργησει σαν ψυχοθεραπευτης για την υ του. Αφελες ειναι να νομιζεις οτι μπορεις να βασιστεις σε καποιον μη ειδικο γενικα.
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2022
  6. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Εξακολουθείτε να ρέπετε στην σύγχυση φοβάμαι…
    Ομοίως όπως επιμένετε να βλέπετε το δέντρο αντί του δάσους.

    Θα σας πρότεινα να ξαναδιαβάζατε την ανάρτηση μου πιο προσεχτικά, αλλά βλέπω ότι θα ήταν μάταιο.
    Μην ασχολείστε. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ.

    Την καλημέρα μου.
     
  7. Οχι θα ασχοληθω. Συνεχιζει το υφος σου να ειναι γελοιο. Δεν στηριζεις τους χαρακτηρισμους σου πουθενα παρα μονο κατηγορεις. Το οτι γραφεις με αυτο το υφος μπουρδολογωντας σαν να γραφεις εκθεση ιδεων ειναι γελοιο εκτος κ αν πας λυκειο. Διαφωνεις οτι ειναι πολυ επικινδυνο αν εξελιχθει σε φετιχ αυτο ? Απαντησε σαν ανθρωπος κ οχι με την γελοια ξυλινη γλωσσα που χρησιμοποιεις σαν να εισαι πολιτικος.
     
  8. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    όλο αυτό θα είχε νόημα αν υπήρχε έστω και ένα post σ' αυτό το thread ή στο Ψυχικά Νοσήματα και M/s: μια απόπειρα ένταξης που να ισχυρίζεται ότι ένας Κ μπορεί να λειτουργήσει ως ψυχοθεραπευτής ή ότι μπορεί κάποιος να πάρει βοήθεια από μη ειδικό... από τη στιγμή που δεν υπάρχει, η -όποια- προειδοποίησή σου πέφτει στο κενό
     
  9. Ειναι πολυ γενικο το αρχικο post στο thread. Δεν καταλαβαινω γιατι γινατε συντονιστριες του thread. Γραφει καποιος κ αν θεωρηθει ασχετο αυτο που γραφει δεν θα παρει απαντηση. Επισης καποιος διαχειριστης ενεκρινε το σχολιο μου. Το σχολιο μου ειναι σχετικο. Ασχετες ειναι οι παρατηρησεις σας.
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Μπορείτε να πιστεύετε ότι θέλετε, ότι μπορείτε, ή μέχρι εκεί που καταλαβαίνετε.

    Σας διαβεβαιώ όμως ότι δεν μπορείτε να πιστεύετε ότι θα σας απαντήσω, αφενός λόγω του ύφους σας, και αφετέρου λόγω της αντίληψης σας επί των όσων γράφονται.
    Θεωρήστε εαυτόν τυχερό που δεν θα το κάνω..

    Το αυτό.
     
  11. Εισαι προσβλητικη εξαρχης χωρις λογο. Ειναι γελοιος ο λογος σου κ κενος νοηματος.εσυ εχεις θεμα αντιληψης κ δεν μπορεις να αντιληφθεις οτι πηρες μονη σου υπεραρμοδιοτητες που κανεις δεν σου εδωσε. Αν θες να συντονιζεις συζητησεις τραβα γινε πανελιστρια.
     
  12. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    όπως είπε και η @Mystique μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις, ό,τι μπορείς, ή μέχρι εκεί που καταλαβαίνεις τέλος πάντων...

    καλή συνέχεια