Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μηνύματα σε τοίχους που μάς άγγιξαν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mr.Blue, στις 12 Ιουλίου 2017.


  1. Πολυ ομορφη εικονα, με πολυ διδακτικο μηνυμα (αφου απαιτει και αναλογο "ψαξιμο" μεσα μας)...

    Βρισκω πολυ ευστοχες τις σκεψεις σας που τη συνοδευουν! Συμφωνω απολυτως με αυτες.

    Δεν αποτελει καθολου "φαουλ"... Η συμμετοχη σας στο νημα υπηρξε πολυ ομορφη και διδακτικη!
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @Hyde
    Ακριβώς...παροτρύνει για εσωτερική αναζήτηση και υπενθυμίζει τι οφείλει ο οποιοσδήποτε να κάνει στον εαυτό του,παράλληλα λειτουργεί και σαν μια νοητή αγκαλιά θα έλεγα...

    Χαίρομαι που άρεσε κι ευχαριστώ για τα ωραία λόγια και το ωραίο νήμα.
    Καλή συνέχεια 
     
  3. Να είστε καλά, @vussinada !

    Εγώ ευχαριστώ για την τόσο ταιριαστή συμμετοχή σας στο νήμα!

    Καλή συνέχεια στη μέρα σας!
     
  4. brenda

    brenda FU very much

     
    Από τοίχο στην Θεσσαλονίκη.
    Σοφόν.
    Άμα επιλέξω να ξεχάσω και ιδίως άμα τα καταφέρω, τότε δεν θέλω τίποτα να ταράξει αυτήν την λήθη.
    Ξέχασα, τέλειωσα, προχώρησα παρακάτω, συγχώρεσα, συγχωρέθηκα ενδεχομένως, (ότι είναι έξω από τον έλεγχό μου δεν με απασχολεί έτσι κι αλλιώς) εξελίχθηκα, όπως θες πες το.
    Με φρικάρουν τα πισωγυρίσματα.
    Σε ανθρώπους, σε συμπεριφορές, σε προτιμήσεις, στο κομμάτι της προσωπικής μου πορείας.
    Κι αν μπρος μου δεν ξέρω τι θα βρω, πίσω ποτέ δεν θα γυρίσω. 
     
  5. Εδώ είμαι διχασμένος:

    Από τη μία λαχταρώ να ξεχάσω τα πάντα (τα δυσάρεστα για να μήν πικραίνομαι οταν τά θυμάμαι, τα ευχάριστα για να μήν μελαγχολώ όταν συνειδητοποιώ ότι δεν τά έχω πιά)...

    Από την άλλη, όμως, δεν μπορώ να μήν αναγνωρίζω τη σημαντικότητα της μνήμης και της επίγνωσης του παρελθόντος μας στη διαμόρφωση του χαρακτήρα και της προσωπικότητάς μας...

    Χωρίς αυτή, πώς θα είμαστε σε θέση να συνεχίσουμε να πολεμούμε στη ζωή;...

    Μάς βάλατε σε φιλοσοφικό mood, πάντα φιλοσοφημένη @brenda !

    Αργά ή γρήγορα, χάρη σε 'σάς θα φιλοσοφήσουμε, brenda! Σίγουρα ωφελείτε το πνεύμα μας!...

    Μεγάλη μου τιμή η παρουσία και συνεισφορά σας στο νήμα...
     
    Last edited: 14 Ιουλίου 2017
  6. Θα φύγουμε μαζί.

    Θα σού πάρω το χέρι και θα σέ οδηγήσω στην πιό όμορφη βόλτα της ζωής μας...

    Θα τά βάλω με όλους τους δαίμονές μας για χάρη σου.

    ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

    Τό ξέρεις, τό ξέρω, από σήμερα άς τό μάθει και όλο το φορουμ πως...

    ΕΣΥ είσαι η κοπέλα που αναφέρω στο αρχικό μου σχόλιο και, άρα, αφού σού τό αφιέρωσα, είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ το νήμα και κανενός άλλου!...
     
    Last edited: 14 Ιουλίου 2017
  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Πολύ όμορφο σχόλιο!
    Να'σαστε καλά και να χαρείτε αυτό που έχετε!
     
  8. Σάς ευχαριστούμε πολύ, dina!

    Με μεγάλη μας χαρά δέχομαστε τις ευχές σας!
     
  9. sub..v

    sub..v Guest

    Θα ειμαι διπλα σου και θα σου κρατω το χερι...αφήνοντας σε να με καθοδηγησεις στα πιο άγνωστα μονοπάτια...Όταν είσαι μαζί μου δεν φοβάμαι τίποτα...και όπως λες κι εσύ..

    "ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ"
     
    Last edited by a moderator: 14 Ιουλίου 2017
  10. Να μή φοβηθείς κανέναν και τίποτε... Ποτέ.

    Θα σέ κρατώ από το χέρι και θα ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    8 το πρωί στην παραλία,βρήκα γραμμένο αυτο:  
    Εγώ δεν ξέρω τιποτα 
    Νομίζω όμως πως οι μπάλες παγωτού σε προσκαλούν να τις γλείψεις,μιας και είναι ολοκάθαρα γραμμένο "margarita θέλουμε όλες να μας γλειψεις"
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Η υπέροχα ρομαντική σας διάθεση με συγκινεί. Το ότι χαίρεστε τον έρωτά σας επίσης!

    Σας εύχομαι -και στους δύο-, να το ζήσετε έτσι όπως σας αξίζει!

    Η παραίνεση σας για τον φόβο, μου έδωσε ελπίδα, ότι υπάρχουν και καθαρόσκεπτοι νέοι άνθρωποι στο χώρο.

    Να τιμάτε έτσι, πάντα τον εαυτό σας και τις επιλογές σας!