Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια κόκκινη γραμμή ψάχνει να βρεί πόσο πάχος έχει...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cadpmpc, στις 22 Οκτωβρίου 2020.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οι εικόνες που ακολουθούν είναι από το " https://luben.tv/stream/203075?fbclid=IwAR1aGUjr1pEBlHjKodG0iseQmxBZF0ZSdddY7EankZ2EC092w8U3Ikgw0zE ".
    Και για να μην ανοίγετε παραθύρια και καρτέλες σας τις βάζω να τις δείτε εδώ, έτσι για την ευκολία..:
    ...
    Στο σκεπτικό πως "μια τρίχα, ένα τίποτα, είναι αυτό που διακρίνει την επιτυχία από την καταστροφή", ακριβώς όπως το χιούμορ από την "πλάκα", την κωμωδία από τα σκετσάκια του Σεφερλή, την φορεσιά του "βασιλιά" από την κωλάρα του κλπ, αυτές οι οθόνες "ψάχνουν να βρούν" πόσο "λεπτή" μπορεί να είναι αυτή η γραμμή, στον τρόπο που αντιλαμβάνονται οι (αυτο)αποκαλούμενοι λαϊφστάιλερ τον εαυτό τους και τους "άλλους", ποιοι "άλλοι" μπορεί να είναι αυτοί οι "άλλοι", είναι στο φινάλε "άλλοι" οι "άλλοι", αν ναι τι τους κάνει "άλλους", αν όχι τι δεν τους κάνει "άλλους", αρέσουν ή δεν "αρέσουν" οι "άλλοι" και για ποιο λόγο άραγε...?
    Φυσικά και μπορείτε να επεκταθείτε όσο και όπως θέλετε και κατά το δοκούν, μπι μάι γκεστ, βιωματικές αναγωγές ευπρόσδεκτες, φαντασιακά σενάρια επιθυμητά, απόψεις, ερμηνείες, αγιογραφίες, φιλιππικοί δεκτά άπαντα...
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  4. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Παίζει ένα μικροοοο θεματάκι συναίνεσης από τους περαστικούς, πελάτες του μαγαζιού, παιδάκια που μπορεί να τους βλέπουν κλπ.
     
  5. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Από τον όρο "μειοψηφία" θα προτιμούσα "εκείνους που δεν έχουν τη γνώση ή την συναισθηματική ετοιμότητα να προστατέψουν τον εαυτό τους", π.χ. τα παιδιά.
    Σε ένα παιδικό σταθμό τα παιδιά είναι πλειοψηφία, αυτό όμως δεν τα καθιστά λιγότερο ευάλωτα σε θεάματα που σδυνατούν να κατανοήσουν.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ας μην το "αστυνομικοποιήσουμε", δεν παίζει κανένα ρόλο το "τις ήρξατο χειρών αδίκων", τυχαία εκδήλωση είναι, που -διαπιστωτικά μιλώντας- ως προβολή δυνητικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τους όποιους μεν ή τους όποιους δε, για τον απλούστατο λόγο πως δεν καταλαβαίνουν κάτι, πέραν της μηχανικής της αντίδρασης, ο νόμος της αδράνειας που μάθανε στο Δημοτικό δεν είναι υποχρεωτικό πως είναι αντιληπτός εκτός από το ότι είναι μπελάς να ζμπρώχνεις κάτι βαρύ (ως γεγονός μη αντίληψης ισχύει περισσότερο από ό,τι ευρύτερα νομίζεται)...
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Well μόνη της εκτέθηκε. Τώρα είδα το Twitter σχετικά και κάποια δημοσιεύματα από LA πλευρά, της την λένε όλοι για την συναίνεση, «Μπαμπάδες» και «Μαμάδες»   Δεν τίθεται θέμα αστυνομίας του BDSM, αγαπημένε μου @cadpmpc , και με ξέρεις πόσο μακριά είμαι από τέτοιες σκέψεις. Είναι ο χώρος έτσι. Όταν προγραμματίζεις μια σκηνή, συμμετέχουν συναινουντες ενήλικες. Επιπλέον είναι επαγγελματίας Domme 21 ετών, ίσα ίσα ενήλικη.

    Σαν performance μου αρέσει, θα το δεχόμουν έτσι. Σαν «είναι το φετίχ μου και το εκφράζω ελεύθερα γιατί είμαι Bdsmer” θα καθόμουν να το συζητήσω μαζί της.

    https://www.vice.com/en/article/y3gmqj/bdsm-domme-brought-sub-on-leash-to-erewhon-grocery-store
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2020
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Brt

    Σκάνε πολλά ερωτηματικά... Ας πούμε..:

    ...Αν η τύπα είχε άδεια άσκησης επαγγέλματος ως "dominatrix" μέχρι που θα κατάγγελνε "παρακώλυση άσκησης επαγγέλματος", στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο επιχειρεί από τα συμφραζόμενα, "γάτα" η νεαρά..!
    ...Η Dr. Julie Fennell, θέτει το "είναι το νόμιμο ηθικό;" ενώ συγχρόνως φέρνει στο προσκήνιο, σαφώς πλην εμμέσως, το "καθαρό μυαλό των παιδιών", που κατα κάποιους λαιφστάλερ, δεν τραβάνε κάποιο ζόρι, ενώ η ίδια 1000% θα κατέθετε σε δικαστήριο ως εμππειρογνώμων περί "παιδικού τραύματος", δεν ερμηνεύω εν προκειμένω, απλώς δεν χωρεί εξ αντικειμένου καμιά περίπτωση αυτοαναίρεσης, καλώς ή κακώς, έτσι έχει το πράμα, που να χτυπάμε όλοι τον κώλο μας κάτω, το επιβεβαιώνει άλλωστε και μόνη της παρακάτω... Εμ τι, τσάμπα λέει ο Feynman "μη μερδεύετε την ακαδημαϊκή παιδεία με την νοημοσύνη, μπορεί νάχεις διδακτορικό και να εξακολουθείς να είσαι ηλίθιος..!
    https://www.greekbdsmcommunity.com/gallery/richard-feynman.80971/
    Φυσικά και η επωδός της "καλής δόκτορος" περαμένει ισαποστασιακή και κάτι άλλα επίσης για πάρτη της, αλλά δεν μας ενδιαφέρει εν προκειμένω...
    ...Το περιοδικό Vice (web page κλπ), ακόμα και αν κόπτεται πως παραμένει προσηλωμένο στις αρχές του investigative reporting/journalism, τάχει κάνει πολύ "vice" τα πράματα πριν καν συμπληρώσει τριά χρόνια κυκλοφορίας (aka 1999),κουλ δεν κυκλοφορούσε τότε στο ρομέικο (με ο εδώ, το ρομέικο)...
    ...
    Έδιτ...
    Σε ανύποπτο χρόνο είχα ποστάρει το https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Εξευτελισμος-Σκλαβας.71201/#post-1120730
     
  9. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Ένα ένα.

    Η νεαρά, προφανώς ανέβασε προφίλ, ανέβασε κασέ, έχει ρίξει και μια αυτολυπηση (το να είμαι Ντομα, μου έδωσε αυτοπεποίθηση, μετά από τραύμα), και με τον χωροφυλαξ και με τον αστυφυλαξ. Δικαίωμα της, και όλα καλά, αλλά ξέρεις εμένα τα «καλε κύριοι, λυπηθείτε με» ενώ κάναμε πουτανιες δεν μου λένε πολλά #ακαρδηκαριολα

    Υποτίθεται, ότι με την εισαγωγή στον χώρο μαθαίνεις την διαφορά του κινκ από την κακοποίηση. Και είναι η συναίνεση. Ακόμα και θεατές σε μια σκηνή συναινετικά βρίσκονται εκεί. Και αν κάτι τους χαλάσει (πχ κοπρολαγνικες σκηνές) μπορεί να φύγουν. Αν λοιπόν, όπως ήταν στην καρακαυλαντα της (ως ισχυρίζεται), ένας την έπαιρνε από κωλο, γιατί κι αυτός καρακαυλαντα, Λος Αντζελες, ήλιος, δροσερός αέρας, Χάλογουιν, βιολογικές κολοκύθες, καυλοραπανο η Ντομα, και έλεγε «παιδιά BDSM” ήθελα να την πειθαρχησω, όλα καλά; Δεν θα είχαμε τα «με βίασε» «δεν συναίνεσα», σωστά;

    Συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηση σου περί «τρίτων». Το χειρότερο humiliation είναι φράσεις που καρφώνονται στο μυαλό κ την καρδιά του υπό, και χωρίς καν να το καταλάβεις αρχίζουν να τρέχουν δάκρυα. Αλλά αυτό θέλει ένα ταλέντο και μια πείρα βεβαίως βεβαίως   τα λοιπά εργαλεία, συμμετοχές, σκηνές κλπ αγαπάμε, καλοδεχούμενα και πάντα τέτοια...αλλά σαν το μυαλό δεν έχει  
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Καθένας με την αισθητική και τις εντροπίες του... me thinks...
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Brt

    H διαφημιστική πρακτική/μανιέρα είναι παντού το ίδιο, ορθόν, αι δικαί μας προντόμαι είναι συγχρόνως και πιο καπάτσαι και πιο καραγκαγκάν -ααα, το καλό να λέγεται- και παίζουν την συναίνεση στα δάκτυλα, όσον αφορά στο συγκεκριμένο κοινό, εκτός κοινού δεν "παίζει" τίποτας... Και ναι, είναι έτσι όπως το λες... Αλλά θα σε μαλώσω, μη μιλάς παιδάκι μου έτσι, διότι έχομεν και κοπρολάγνους, παντρεμενοπαντοφλιασμένους εδώ μέσα και στεναχωριούνται τα τσαμένα και χάνουν τα λόγια τους και χάνουμε το "σκηνικό", δεν κάνει...
    ...
    Σε εντελώς ανάλογη περφόρμανς προ τριετίας σε μια γκαλερί, σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο των "φιλοτέχνων", αλλά επειδής είναι πρακτικώς όλοι γνωστοί μεταξύ τους (1576 οι συγκεκριμένοι εν Ελλάδι "φιλότεχνοι", κατά Παπαδάκη*), βγάλανε το πρετ-α-πορτέ αντανακλαστικό "σηκωμένο φρύδι" και το "τι κάνεις χρυσό μου, χαθήκαμε), ρούφηξαν και δυο σαγκρίες και πάπαλα... Την άλλη μέρα όμως μια στρίντζω, κολλητή της Παντεσπάνως της φίλης του Χοντρού που του αρέσουν τα τρενάκια της Marklin, "σήκωσε" μέσω κολλητού την φάση που την βιντεοσκόπησε στο κουνιστό και έγινε τση μουρλής, σε λίγο την κατέβασε γιατί την ανέβασαν από την παρέα των "περφόρμερ" και έσωσε τα προσχήματα, αλλά έγινε της τρελομουρλής στο φατσιμπούκι, από τα καλά σκηνικά. Η περφόρμανς, μεταξύ μας δεν διεκδικούσε και κάποιες δάφνες, δεν μπορεί εύκολα το πράμα να φύγει από την προβόκα, στα ιβέντςςςς τουλάχιστον έχει μπρουταλοχαβαλέ και πόζα, αν και ακόμα και πιο "περπατημένα παιδγιά" ένα ντουβρουντζά τον τραβάνε, ναι καλά το κατάλαβες αυτά που είναι πιο αχτιβιάρικα κιετς...
    ...
    Έδιτ:
    *Όχι τον Παπαδάκη που κάνει τον δημοσιογράφο, άααλλον Παπαδάκη...
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2020
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αγαπημένε εγώ εδώ διακρίνω μια τάση για προβολή και επίδειξη παρά humiliation. Για να μη πω ότι το humili το υφίστανται οι ανυποψίαστοι παρευρισκόμενοι αφού οι δυο τους δείχνουν να το γουστάρουν. Όταν η ανάγκη για προβολή και αντιδράσεις ξεπερνάει την καύλα για αυτό που ζω, εγώ προσωπικά βλέπω μια ξενέρα. Η τύπισσα όμως έχει και επάγγελμα να υποστηρίξει, έπαιξε ένα χαρτί της. Το αν θα "πιάσει" θα το δείξει η ιστορία. Η διαφήμιση είτε με θετικό είτε με αρνητικό πρόσημο θα μπορούσε να έχει κάποιο αποτέλεσμα ως προς αυτό πάντως. Αν και στα μάτια μου μοιάζει ως κίνηση απελπισίας.

    *στο θέμα των παρατηρητών ασπάζομαι τις θέσεις του @Arioch