Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μια στεκιά στο μάτι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 29 Ιανουαρίου 2008.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Χτες στο Gagarin είχε μια πολύ σημαντική εκδήλωση. Ένα κινηματογραφικό αφιέρωμα στο μεγάλο Έλληνα σκηνοθέτη, στο Νίκο Νικολαιδη που πέθανε το Σεπτέμβριο που μας πέρασε. Δεν κατάφερα να παρακολουθήσω όλη την εκδήλωση. Μετά από μισή ώρα έφυγα φορτωμένος. Ο δρόμος της Αθήνας ήταν και είναι ο καλύτερος τρόπος να αναλογιστείς τον κινηματογράφο του Νικολαιδη, να δεις πόσο έχουμε πέσει από αυτές τις ηρωικές εποχές (δεκαετία του 1960) ποτ τουλάχιστον αμφισβητούσαν.

    Έφτασα στο σπίτι και κουρασμένος όπως ήμουν έκατσα και έγραψα ένα κείμενο πυ θα εμφανιστεί σύντομα στο www.cinemainfo.gr. Το χρωστάω στο Νίκο. Στη ματιά του που, για εμένα, είναι ο δείχτης για την decadence που έχουμε πέσει. Έλα όμως που πιστεύω ακράδαντα στη νέα γενιά. Εκεί βρίσκω ελπίδες. Η τελευταία ταινία του Νίκου ήταν βουτηγμένη στην απογοήτευση. Ελπίζω και θέλω να βγει ψεύτης, για το καλό μας...

    Πάντως θα σας συμβούλευα να δείτε όλες τις ταινίες του και να διαβάσετε το τελευταίο βιβλίο του που δεν πρόλαβε να το δει τυπωμένο, "Μια στεκιά στο μάτι του Μοντεζούμα".
     
    Last edited: 29 Ιανουαρίου 2008
  2. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Μια στεκιά στο μάτι...

    τι εννοεις Γιαννη μου?
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Εγώ αν και καθυστερημένα είδα το the zero years, καλό ήταν   για άλλες ταινίες του δεν θυμάμαι αν έχω δεί...
     
    Last edited: 29 Ιανουαρίου 2008
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συγνώμη δεν πρόλαβα να το βάλω κανονικά. Τώρα μπορείτε να το δείτε στο πρώτο ποστ. Σας ευχαριστώ.
     
  5. naida

    naida Regular Member

    Δυστυχώς δεν τον γνωρίζω.Θα προσπαθήσω να ενημερωθώ σχετικά.


    [Οφ δε ρεκορντ]Ουφ! Καλά που το διευκρίνησες και το έβαλες κανονικά john_slave96 γιατί βλέποντας το αρχικό σου πόστ άρχισα να ανησυχώ.Δεν καταλαβαίνω όλα τα θέματα ειδικά τα μεγάλα και βαθυστόχαστα σκέφτηκα, αλλα κι αυτό που είναι δυο λέξεις;Τέλος καλό όλα καλά[εντ οφ δε ρεκορντ, τερν ιτ]
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ξέχασα να αφιερώσω αυτό το μικρό ποστ στην SM_Art που δέχτηκε τον "ξένο", όπως λένε οι Κύπριοι, χτες. Γιατί τόσο πολύ της άρεσε ο Νίκος.