Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μυθος και Πραγματικοτητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος zinnia, στις 16 Φεβρουαρίου 2007.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Επεσε στα χερια μου ενα βιβλιο, της Ελισαβετ Μπαριγιέ, "Αναίς Νιν- Τοσο γυμνη πίσω απο τη μασκα της"., οπου μας παιρνει απο το χερι και μας πηγαινει να ζησουμε μεσα απο τις σελιδες της τη ζωη της Αναις, μεσα απο το ημερολογιο της οπως εκεινη το γραφει μερα τη μερα απο τα 15 της χρονια και μετα.. Σαραντα χρονια γραψιμο, σαραντα πεντε χιλιαδες σελιδες κρυμμενες πολυ καιρο σ' ενα υπογειο στο Μπρουκλιν. Η ζωη της και οι ερωτες της ..Ο Αντονεν Αρτό, ο Χενρι Μιλλερ, ο Μπρασαιγ, ο Αλλαντι, ο Οτο Ρανκ, ο Αντρε Μπρετον, οι γυναικες..περνανε απο τη ζωη της και τις σελιδες του ημερολογιου της.


    Μιλωντας στον Αλλαντι για τον αντρα της, τον τραπεζιτη Ουγκο Γκιλερ, λεει μεταξυ αλλων:


    "Δεν ειναι οι δυνατες γυναικες που κανουν τους αντρες αδυνατους, αλλα οι αδυνατοι αντρες που κανουν τις γυναικες πολυ δυνατες"..


    βεβαια σαν την κοτα με τ αυγο μου κανει εμενα αυτο.. ομως μου εκανε εντυπωση και γι αυτο σας το γραφω ν ακουσω και τις δικες αποψεις...
     
  2. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Οσμίζομαι καινούριο thread για την αέναη διαμάχη μεταξύ των φύλων (και πολλά flames μαζί με αυτό) ή κάνω λάθος;
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Στο χέρι μας είναι να μην το κάνουμε φλογισμένο το νήμα αυτό  

    Νομίζω ότι ειδικά στο θέμα ψυχικής δύναμης - αδυναμίας δεν είναι τα αντίθετα που (υγιώς) έλκονται αλλά τα όμοια.

    Τελείως αλλιώτικα όμως εκφράζεται η ψυχική δύναμη του Κυρίαρχου στοιχείου, τελείως αλλιώτικα του υποτακτικού.

    Από κει και πέρα, άνθρωποι που χρειάστηκε να στηρίξουν ψυχικά αδύναμο ταίρι χαμένοι βγήκαν απ ότι έχω δει στη ζωή μου και καμμιά φορά και εκμεταλλευμένοι.