Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νυχτερινές σκέψεις.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Darkreminder, στις 29 Οκτωβρίου 2008.

  1. Απάντηση: Νυχτερινές σκέψεις.

    οσες φορες και να πεσεις οσες και να γονατισεις, το να χασεις μια μαχη σου δινει την ευκαιρια να αναλογιστεις που εκανες λαθη και που εκανε κι ο εχθρος.. το να χασεις ομως ενα πολεμο εκει ειναι η δυσκολια. γιατι οταν χανουμε ενα πολεμο μπορει και να χασουμε και την ζωη μας.. καθε μερα μαχομαι με πολλα. ακομα πιο συχνα με τον ιδιο μου το εαυτο. αλλα ποτε δεν σταματω να πολεμαω. 
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Νυχτερινές σκέψεις.

    Οσο το βλεπεις σαν ''εχθρος'' τοσο θα πολεμας ...

    Ο μεγαλυτερος εχθρος μας ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος !
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Νυχτερινές σκέψεις.

     
     
  4. Απάντηση: Νυχτερινές σκέψεις.

    ο εχθρος μας ειναι ο εαυτος μας, αλλα ο εχθρος μου ειναι εγω και κοιμαμαι αγκαλια με τους δαιμονες και τους αγγελους μου καθως φιλαω τον καθρεφτη της ψυχης μου καθε βραδυ.. κι ετσι αλλη μια νυχτα κυλα
     
  5. hugger

    hugger Regular Member

    Παντα υπαρχουν λιγοτερο προνομιουχοι, λιγοτερο τυχεροι, λιγοτερο υγιεις, λιγοτερο ευτυχισμενοι απο εμας, ας χρησιμοποουμε αυτη τη σκεψη για να νιωσουμε καλυτερα σε πρωτη φαση. Μακαρι να προχωρησουμε και στη δευτερη, να παψουμε να ανησυχουμε μονο για εμας.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καταλαβαινω πως το εννοεις οτι θα νιωσεις καλυτερα με την σκεψη οτι καποιοι αλλοι βρισκονται σε χειροτερη θεση (εννοω οχι με την κακη εννοια) .......
    αλλα και παλι δεν πρεπει η συμπονια να σχετιζεται με της συγκριση της δικης μας ζωης διοτι τοτε γινεται αμφισβητισιμη και μη ειλικρινη συναισθηματα δεν φερνουν την ηρεμια μεσα μας