Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 9 Φεβρουαρίου 2007.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Μέρος 1ο

    Eίχε στηθεί μερόνυχτα πάνω στην πιο ψηλή γκρεµίλα της ακτής κι αγνάντευε το πέλαγος ο βασιλιάς Αιγαίας, Μονάχος του εκεί, άυπνος και νηστικός καρτερούσε το καράβι του γιου του, να το δει να φτάνει απ' το νότο με το σημάδι της νίκης, τα άσπρα του πανιά. Έτσι το 'χαν συμφωνήσει, να έβαζε άσπρα πανιά ο Θησέας αντί για μαύρα, αν εξόντωνε το τέρας του Λαβύρινθου. Κι όπως είναι γνωστό, το σκότωσε το τέρας ο Θησέας, αλλά απ' την πολλή χαρά του ξέχασε να βγάλει τα μαύρα πανιά και να βάλει τ' άσπρα στο ταξίδι του γυρισμού.
    Έτσι, ένα πρωινό αντίκρισε ο Αιγαίας ένα καράβι με μαύρα πανιά στον ορίζοντα και δεν άντεξε στη θέα του. Τα μάτια του γούρλωσαν τόσο που πετάχτηκαν από τη θέση τους, ενώ ο ίδιος ταράχτηκε τόσο που έχασε την ισορροπία του και γκρεμίστηκε στην αφρισμένη θάλασσα φωνάζοντας: «γιε μου!». Αλλά τα μάτια του, καθώς πετάχτηκαν χώρια απ’ το υπόλοιπο σώμα του, σταμάτησαν κάπου στη μέση του γκρεμού σ' ένα γουβωτό βράχο, και σπαρταρούσαν εκεί...
    Πριν από λίγο έτυχε να περνάει από ‘κείνα τα μέρη ο Ιχθυοκλής, ένας δοξασμένος ψαράς της εκείνης. Μόλις είδε το βασιλιά στην άκρη του γκρεμού, κρύφτηκε ο Ιχθυοκλής πίσω από ένα σκίνο και τον παρακολουθούσε από περιέργεια. Έτσι έγινε μάρτυρας του τραγικού συμβάντος. Μόλις πέσαν στο κενό και ο βασιλιάς και τα μάτια του, πετάχτηκε ο lθχυοκλής από το σκίνο κι έτρεξε στην άκρη του γκρεμού. Κοίταξε κάτω μα ο βασιλιάς δε φαινόταν πουθενά. Μόνο τα μάτια του σπαρταρούσαν στη γούβα ενός βράχου. Σταυροκοπήθηκε ο Ιχθυοκλής και τότε ακούστηκε μία μεγαλόπρεπη φωνή μέσα απ' τη θάλασσα.
    - Ιχθυοκλή! Εγώ ο βασιλιάς σου σε προστάζω να παραλάβεις τους δύο οφθαλμούς μου από τι γούβα του βράχου και να τους βαλσαμώσεις με μεγάλη προσοχή ....
    - Στις διαταγές σου αφέντη!
    - Να τους βαλσαμώσεις για να διατηρηθούν στους αιώνες και να μην ξεχαστεί ποτέ το όνομά μου. Το στόμα σου όμως κλειστό, Ιχθυοκλή, να μη μαθευτεί τίποτα και δεν γίνουν τα πράγματα όπως τα έχω σχεδιάσει!.
    - Μάλιστα, αφέντη! Μα τι να κάνω; Ψαράς είμαι, από βαλσαμώματα δεν έχω ιδέα. Αν μου 'λεγες όμως για πάστωμα!
    Σκέφτηκε λίγο η φωνή κι απάντησε:
    - Aς είναι, ΙχΘυοκλή! Κάνε τous παστούς λοιπόν! Και να δεις που ίσως δοξαστείς κι εσύ μαζί μου, όταν κάποτε αυτό το πέλαγος…
    - Αφέντη, αφέντη κοίτα! φώναξε τότε ο Ιχθυοκλήs, δείχνοντας μέσα στο πέλαγος. Κοίτα, άλλαξε πανιά το καράβι, έβαλε άσπρα, μα το Θεό. Ζει ο γιόs σου ...
    - Να τον κατουρήσω τώρα, χαμένος πήγα! Εσύ όμως Ιχθυοκλή μη λησμονάς όσα σου παράγγειλα. Έχε γεια!
    - Στο καλό, αφέντη, στο καλό!
    Μόλις έφυγε η φωνή, έμεινε μόνος του εκεί ο Ιχθυοκλήs κι έσπαγε το κεφάλι του να βρει τρόπο ν' ανεβάσει τα μάτια απ' το γκρεμό. Αποφάσισε να πάει ως το σπίτι να πάρει τα σύνεργα του, πετονιές, απόχες, σχοινιά. Και κίνησε τρέχοντας μην προλάβει κανένας γλάρος και χάψει τα μάτια.
    Σαν τον είδε η γυναίκα του να φτάνει λαχανιασμένος, τον ρώτησε με αγωνία:
    - Τι έπαθες Ιχθυοκλή; Έγινε κανα κακό;
    - Τίποτα, τίποτα Βραγχιόπη! Τα σύνεργά μου να πάρω και μη με καθυστερείς με ανόητες ερωτήσεις.
    - Ανόητες ερωτήσεις τις λες εσύ;
    - Καλά, μη συνεχίζεις, Θα σου πω μετά.
    -Τι;
    - Τίποτα! Τίποτα! Βραγχιόπη απάντησε νευριασμένος ο Ιχθυοκλης, καθώς έβαζε στο πανέρι τα σύνεργά του
    Γύρισε τρέχοντας πάλι στον γκρεμό. Τα μάτια ήταν στη θέση τoυς.
    Χωρίς να χάσει χρόνο, αμόλησε μία πετονιά με το πολυάγκιστρο. Μάταια όμως πάσχιζε τα μάτια δεν πιάνονταν. Συλλογίστηκε ο Ιχθυοκλήs ότι ούτε και τα ψάρια πιάνονται δίχωs δόλωμα. Του ήρθε τότε μια αλλόκοτη ιδέα, σα να του την έφερε ο δυτικός άνεμος που φύσαγε κείνη την ώρα. Έβγαλε από την κολότσεπη μία ζωγραφιά σε δέρμα, που του την είχε χαρίσει ο γνωστός ζωγράφος Παγγραφέαs, όταν κάποτε ο Ιχθυοκλήs τοωυ είχε χαρίσει πέντε θεριά σαργοσκάθαρα. Ο Παγγραφέαs είχε ζωγραφίσει ένα γυμνό κορίτσι σε πολύ προκλητική στάση, με ασυνήθιστο για την εποχή ρεαλισμό. Κοίταξε ο Ιχθυοκλήs καλά - καλά τη ζωγραφιά, κόλλησε το βλέμμα του κάπου στα μπούτια του κοριτσιού και μονολόγησε: μάτια μου! Σκέφτηκε λοιπόν ότι αν κρέμαγε τη ζωγραφιά σαν δόλωμα στ' αγκίστρι μπορεί να κόλλαγαν και τα μάτια του Αιγαία πάνω τουs. Το σκέφτηκε κάμποσο μα στο τέλος ντράπηκε, γιατί αν μαθευόταν θα σχολιαζόταν αρνητικά που οικογενειάρχης άνθρωπος κουβάλαγε μία τέτοια ζωγραφιά στην κωλότσεπη. Μετά σκέφτηκε κάτι πιο απλό να δέσει στο διπλανό του πουρνάρι την τριχιά που είχε φέρει μαζί του και βαστώντας τη να κατέβει ως το γουβωτό βράχο και να πάρει τα μάτια με τα χέρια του. Ήταν επικίνδυνο αυτό, αλλά το αποτόλμησε και τελικά τα κατάφερε. καταϊδρωμένος και πανευτυχής ξανά ανέβηκε επάνω κι αφού μάζεψε την τριχιά, κάθισε σ' ένα λιθάρι να καμαρώσει τous βασιλικούς οφθαλμούς με την ησυχία του. Εκεί όμως που τous καμάρωνε, κάποιος του φώναξε πέρα από τα σχίνια:
    -Εεε, Ιχθυοκλή, τι πολεμάς εκεί πέρα στο γκρεμό; Αυτός ο μαλάκας μας έλειπε τώρα, είπε από μέσα του ο Ιχθυοκλήs…..

    Συνεχίζεται.....
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Μας απειλεις???? 
     
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Για να δείτε τι κακοί άνθρώποι υπαρχουν μέσα στο forum σας δίνω τον παρακάτω διάλογο από το msn...

    thelma says:
    den tha erthw simera
    Sadal Melik says:
    why?
    thelma says:
    fovamai mipws einai kolitiki i logotexnia poy grafetai oloi kai kolisw kai egw kai arxisw na grafw oti mou katevei
    Sadal Melik says:
    xmmm
    kala re...
    ok....  
    kala....
    oloi grafoun grafoun kai tpt den lete
    kala...  
    amesos molis to anevasa egw na mou tin peite
    alla egw mia mera
    tha parw NOBEL gia auto pou vlepeis
    thelma says:
    dld den soy eftane pou timwrises emas poy to diavasame
    eprepe na timwriseis kai toys ypoloipoys
      
    Sadal Melik says:
    e nai
    thelmas says:
    ektos kai an varethikes ta session opws itan mexri simera kai eipes na ta ekselikseis se mia alli morfi
    Sadal Melik says:
    exw etoimo kai to deutro meros
    ande min to rikso tora
    kai sas apoteleiwsw
    pou tha mou miliseis kai esu gia session sklava (lol)


    Και επειδή είμαι ακόμα ποιο κακός σας δίνω και το e mail της thelma

    thelwnaginwsklava@otenet.gr

    Επίσης ίσως είδατε πως είναι και αγράμματη όπως για παράδειγμα το i logotexnia poy grafetai
     
    Last edited: 9 Φεβρουαρίου 2007
  4. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Καλα...βαλε μου ορθογραφια 9 
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Αχ είμαι αποσβολωμένη! Κοιτάζοντας το κέιμενο σου αξιοσέβαστε SadalMelik με καθήλωσε!
    Τόσο που ήθελα εγώ να αρπάξω τα μάτια του βασιλιά! Μα τι ταλαντούχος που είσαι!
    Με γοήτευσες ...σε θαύμαζα πάντα μα τώρα ξεπέρασες τον εαυτό σου! Μη μας στερήσεις ποτέ τη χαρά του του συγγραφικού σου ταλέντου!
    Αχ..αχ..αχ..αχ.αχ
    ωωω ναι..Εσύ όμορφος, ψηλός με τόσα χαρίσματα...μην τους ακούς καλέ μου...Συνέχισε!!!
     
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Και σου ειπα βρε ζουζου μου,
    ενα χαπι καθε 6 ωρες γιατι δημιουργουν παραισθησεις.
    Να τι επαθες τωρα!!!!
    Κουκλο τον βλεπεις..... 
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Η θέλμα είναι κακοπροαίρετη, μην της δίνεις σημασία. Κατά βάθος αγωνιά για τη συνέχεια: οι οφθαλμοί άραγε θα γίνουν μπεγλέρι; Ή μήπως chinese balls? Sadal Melik λύτρωσέ μας επιτέλους!
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Φταίμε εμείς που τολμάμε και περνάμε και καλά με το bdsm που έχουμε και παρόλα αυτά καθόμασταν και ταλανιζόμασταν να σου βρούμε μία άκρη στο "τί δίνεις"...  

    προτιμώτερο αυτό το νήμα, δίνει άλλη οπτική όπως και να το κάνεις      
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    από ποιόν να ζητήσω τα δικαιώματα για να το κάνω ταινία?
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Ε ναι,απο την αγωνια για την συνεχεια δεν μπορω να κοιμηθω.
    Ριχτην γρηγορα τωρα που ειμαστε ζεστοι.
    Και οποιος επιζησει!!  .
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Οι παστωμένοι οφθαλμοί του Βασιλία Αιγαία

    Από τον συνεργάτη μου Ευστράτιο Ομηριάδη. Τα αγόρασε, μόλις το ανέγνωσε και με διόρισε ατζέντη.
    Έχετε, πάντως, υπ' όψη σας ότι ως manager ουδέποτε χαρίζομαι.
    Δια τα κοινωνιολογικά και τα πολιτικά, στη διάθεση σας αφιλοκερδώς.
    Με τη δέουσα τιμή και εκτίμηση
     
  12. Πολύ ωραίο Sadal_Melik