Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παιχνίδια: το άπειρο κι η απειρία by synas

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 20 Απριλίου 2007.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όταν παίζεις, πρέπει πάντα να είσαι συγκεντρωμένος και σε πλήρη εγρήγορση.

    Να γνωρίζεις τους κανόνες του παιχνιδιού, τις τακτικές και τους σκοπούς του.

    Να παίζεις συχνά. Να ασκείσαι.

    Να σκέπτεσαι τη δική σου βέλτιστη κίνηση, να υπολογίζεις και τις κινήσεις των άλλων. Να προβλέπεις, να μπαίνεις στην ψυχολογία των αντιπάλων, να είσαι ένα βήμα μπροστά.

    Και παράλληλα να μένεις ατάραχος, ψύχραιμος, τίποτα να μην φανερώνει την πιθανή αγωνία σου, τη χαρά σου ή τη λύπη σου. Τα μάτια σου να μην αποκαλύπτουν καμία απ’ τις προθέσεις σου, παρά μόνο την επιθυμία σου να μείνεις στο παιχνίδι.

    Πέτρα - ψαλίδι – χαρτί: το απλούστερο παιχνίδι άπειρων επιπέδων

    Η τύχη παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο στο μυαλό των άπειρων παικτών.
    Ο συγχρονισμός, το timing, στο μυαλό των έμπειρων.

    Όλα σημαίνουν κάτι, όλα είναι ισότιμα, όλα έχουν τη δύναμή τους.
    Φτάνει να τα χρησιμοποιείς στον κατάλληλο χρόνο…

    Υ.Γ. Για όποιον τυχόν δεν γνωρίζει το παιχνίδι:
    View attachment 2179


    http://synas2006.blogspot.com/2006/12/blog-post_08.html
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τωρα δεν ξερω αν ειμαι μεσα στο πνευμα της lara αλλα καποτε μου συνεβει αυτο :
    Ειχα προκαλεσει εναν μεγαλο ταβλαδορο (περιπου 60χρ) και παλιο μπον βιβερ της εποχης του , για μια παρτιδα ταβλι ......
    στηνω τα πουλια οπως θα επρεπε για να ξεκινησει η παρτιδα και εκεινος τοτε μου λεει : "Πιστευεις οτι ειναι ενα παιχνιδι τυχης ετσι ? .... και πανω στην τυχη αυτη θα βασιστεις για να νικησεις ? .... στο βλεμμα σου εχεις μια αλαζονεια γι'αυτο και θα παιξω μαζι σου με ενα ορο ....θα ανταλαξω τον χρονο μου με την απολυτη ταπεινωση σου ...." ....
    "-τι εννοεις κυρ Γιαννη ? ..." .... απαντησα εγω
    "-δεν θα στησεις τα πουλια απο την αρχη , αλλα οπως νομιζεις εσυ οτι θα εισαι σε πλεονεκτηκοτερη θεση σε ενα παιχνιδι που εχει ιδη αρχισει ... πιασε τις γωνιες που θελεις ..βαλτα οπου θελεις ..."
    "-Ωχ ωχ ωχ ..." .. σκεφτηκα εγω ... "τουτος με τσακισε ακομα δεν ξεκινησαμε " ....
    ... περριτο βεβαια να πω οτι και πονεσε και ετσουξε η παρτιδα .... λες και μαντευε τι ζαρια θα του ερθει και τα κανονιζε ετσι ωστε παντα να του κανει οτι εφερναν τα ζαρια ....
    ενα εχω να πω .... το ταβλι ΔΕΝ ειναι παιχνιδι τυχης ... αουτς....
     
  3. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    lara[E-p] οι οδηγιες που δινεις πιο πολυ μιαζουν με οδηγο για χαρτοπαικτες  .Αν και προτειμω το σκακι που ειναι ενα παιχνιδι που τα ματια εστω και αν δειχνουν κατι εχεις "απειρες" επιλογες δρασης!!Το κακο ειναι πως δεν παιζει κανενας μαζι μου οχι γιατι ειμαι ιδιαιτερα καλος αλλα γιατι δεν εχουν υπομονη και βαριουνται