Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 12 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Εντός και εκτός φόρουμ υπάρχει η δικαιολογημένα σύνηθης έκφραση:
    "Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου" ή οτιδήποτε άλλο παρεμφερές.

    Για ποια μέλη το έχετε πει αυτό και αν θέλετε πείτε το γιατί..

    Ο σκοπός του νήματος δεν είναι "να πλέξουμε το εγκώμιο κάποιων μελών" ,εφ'όσον θεωρώ δεδομένο πως δεν παρακολουθούμε κάποια μέλη μόνο για τις όποιεσδήποτε απόψεις τους,αλλά για πολλούς και διάφορους λόγους..

    Αναμένω τις πρώτες απαντήσεις για να απαντήσω με τη σειρά μου  
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Θα προτιμούσα να είχες εστιαστεί αλλού (ναι γκρίνια, το ξέρω), π.χ. με ποιά σειρά διάφορα είδη από ποστς προκαλούν το ενδιαφέρον μας (και να είχες βάλει poll με επιλογές), και η παραπάνω σου ερώτηση να ήταν απλά μια παράμετρος σε όλες τις απαντήσεις  
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου..

    Η άποψη σου αυτή ήδη βοηθάει αρκετά  
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου..

    Παλια ( οταν εγραφαν εννοω ) παρακολουθουσα ολες τις δημοσιευσεις του Ντολμα , του Ντριμ , του Χαινριχ , της λαρας της τεντερ της Ευας , του Ντε Σαντ και αλλων 3-4 , δεν θυμαμαι ,
    ασχετα αν συμφωνουσα η οχι με τις αποψεις τους ,
    απλα ειχαν με το δικο τους τροπο να πουν πραγματα που γαν ,με κρταγαν
    Τωρα διαβαζω μονο νηματα και αυτα τα περισσοτερα στο οφ ,
    απο περιεργεια πιο πολυ και βαρεμαρα οταν ειμαι στο γραφειο η σπιτι
    και δεν εχω τι να κανω ,
    γιατι στις αλλες κατηγοριες δεν βρισκω τιποτα που να εχει ενδιαφερον για μενα .
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2008
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου..

    Παλιότερα διάβαζα σε μεγάλο βαθμό Χάινριχ και φανατικά Αστάρτυ..Τώρα διαβάζω φανατικά DocHeart και Κωνσταντίνο )) και προσπαθώ να παρατηρώ female,Fanshawe, thelma, G E,Elysium και cornilio και durcet .. (τους δύο τελευταίους για "σε δουλειά να βρίσκομαι "  )

    Σαφώς κοιτάω και απαντήσεις άλλων μελών μόνο και μόνο επειδή γράφουν αυτοί ,αλλά ανάλογα το νήμα..
     
  6. female

    female Contributor



    Των μελών που εκτιμώ τις απόψεις και τη γραφή, είτε συμφωνώ είτε όχι. Μπορεί και για το χιούμορ μόνο. Των ενδιαφερόντων χαρακτήρων. Χωρίς να κάνω ιγκνόρ ποτέ κανέναν, ψιλο-αδιαφορώ για τους ανθρώπους που έχουν αδιάφορο λόγο, αδιάφορη ή διαπιστωμένα κακοπροαίρετη στάση. Συνήθως περνάω με μια ματιά τις χαζο-κόντρες που μου χαλάνε τη ζαχαρένια, ή θέματα που βαριέμαι, όπως πχ. τακουνολατρεία, όπου πιστεύω πως ότι είχα να μάθω περί αυτού το έμαθα.

    Ονόματα; Σε απολύτως τυχαία σειρά... Απολύτως για άλλους λόγους τον καθένα...

    camera_obscura, llazouli, Georgia, tender lilly, lara[E-p], zinnia, Mikra_Psemata, soutzoukakia, elfcat, dora_salonica, zoyzoy_, sorriso, Emma, tinkerbelle, Syrah, Eri, atasai, Vermilion, sklava_epi8ymiwn, Geisha, adelina, anasia, sapfw, SM_Art_Lady, Mirella, thelma - και ίσως ξέχασα μερικές.

    MasterJP, Mavrobasilis, DreamMaster, Dolmance, LordDragonal, DeSade, Fanshaw, DocHeart, MindMaster, Heinrich, Sensual, Aldur, savra, L_Strike, cider, Ηλίας, G_E, isnogood, Maley, extreme32, echo, Zondag, Kits, Mesodo, blindfold - και ίσως ξέχασα μερικούς.

    Εσένα, Ίνκο, σε αποφεύγω γενικώς.

    (Δεν νομίζω να σε φώτισα.)

     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Eγώ, διαβάζω επιλεκτικά. Π.χ., σπάνια διαβάζω τους χαιρετισμούς των νέων μελών. Πηγαίνω στα new posts, και κοιτάω ποιοί έχουν απαντήσει. Έτσι διαβάζω σχεδόν ελάχιστους κι αν πέσω σε κανέναν καινούργιο που έχει για μένα κατι να πει, αρχίζω να τον παρακολουθώ κι αυτόν..

    Διαβάζω φανατικά τον Ντρημ, την κάμερα, τον Ντολμανσέ και την Μικρά πριν φύγουν, και απολαμβάνω τον under, τη φεμ, τον GE και τη θέλμα, τον γιατρό, τη λαζουλι, τη Συρά, την τεντερ, την ατασάι, τον ντυρσέ, τον μαιντ, τον σανταλ και την αλνερ, την ελφ, την εμμα, την δωρα και τον Fanshaw και εντελώς συμπτωματικα όλους τους άλλους που εμπλέκονται στα νήματα.
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    προσπαθώ να παρακολουθώ κάποια άτομα που είτε θεωρώ οτι γράφουν πολύ σωστά όσον αφορά στο bdsm(και οχι μόνο), είτε μου αρέσουν οι ιστορίες τους, είτε μου αρέσει το χιούμορ τους.
    δεν θα πω ποιοί είναι γιατί θα ξεχάσω τους μισούς και είναι κρίμα.

    πέρα από αυτά, αναδρομές σε παλιότερα ποστ κάνω συνήθως όταν με ενδιαφέρει κάποιο μέλος δια του πονηρού 
     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Παρακολουθώ τις δημοσιεύσεις σου..

    Εγω συνεχώς διαβάζω και ξαναδιαβάζω ότι έχω γράψει!Αυτό με καλύπτει απόλυτα!



    -διαβάζω ότι δεν περιέχει προσωπική αντιπαράθεση
    -ότι δεν είναι ιδιαίτερα κακογραμμένο
    -ότι δεν υπερβαίνει την οθόνη του υπολογιστή(κάπου τόχω ξαναδεί αυτό γραμμένο)
    -αυτά που γράφει καμιά κοπέλα που υποψιάζομαι ότι θα μπορούσε να έχει ενδιαφέρον για μένα
    -καμιά φορα το Introduce Yourself να λέω κανένα wellcome όπως μούπατε και μένα
    -τον Κορνίλιο όποτε παίζει θέατρο σκιών


    Υ.Γ. κάνα δυο άτομα τα προσπερνώ είτε γιατί δε καταλαβαίνω τι λένε είτε γιατί αυτά που λένε...Άλλα αυτό μάλλον δεν αφορά κανέναν
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2008
  10. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Διαβάζω αυτούς που γράφουν όταν έχουν να πουν κάτι, και όχι χρησιμοποιώντας τη γραφή ως αυτοσκοπό. Αυτούς που ο λόγος τους με κάνει πλουσιότερο, με προβληματίζει , μου ανοίγει καινούργιους δρόμους.
     
  11. Εφυγε και η μικρα ψεμματα????
    Τωρα που το λες...το ειδα. Γιατι?
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Μ' αρέσουν οι απορίες σου. Μάλλον για τους ίδιους λόγους που ετοιμαζόμαστε κι άλλοι.

    Υ.Γ. Άσε τις ερωτήσεις κι άρχισε να μου ετοιμάζεις τον "αποχωρητήριο" λόγο