Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nightheal, στις 30 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Nightheal

    Nightheal New Member

    Χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη της δικτυακής παρέας,

    Η ερώτηση μου είναι απλή και ταυτίζεται με τον τίτλο του topic:
    Τι θα ήθελες να κάνεις την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς?

    Είναι μια ευκαιρία να ξεδιπλώσουμε τα πιο κρυφά μας όνειρα για την στιγμή της αλλαγής του χρόνου...
    και παράλληλα να μοιραστούμε ιδέες για ένα πρωτοχρονιάτικο sesion   εεε…. Ρεβεγίον ήθελα να πω!!!!!!!!!!!! 
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    να εδινα ελπιδα σε ενα παιδι στην Αφρικη που το ιδιο βραδυ θα πεθανει απο πεινα ...
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    μολις το ρολοι χτυπησει 12, να κανω ερωτα, οπως ακριβως συνεβη περισυ.. Πανω στο χαλι, διπλα στο τζακι, παντου τελος παντων στο σπιτι..
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    εγω θα ηθελα να ημουνα στο Dubai , εκει με την "ανατολιτικη" κουλτουρα και "εθιμα"  
     
  5. female

    female Contributor


    ...ελπίδα, δηλαδή σιγά-σιγά λίγο-λίγο φαγητό για να μην πεθάνει. Και κάθε μέρα, όχι μόνο τις γιορτές... κάθε μέρα είναι γιορτή. Και όχι μόνο στα παιδιά. Και όχι μόνο φαγητό και ελπίδες.

    Αυτή είναι η αληθινή αίσθηση αδυναμίας, το οτι δεν μπορώ να είμαι ο ...Schindler, παρά μόνον να παρατηρώ - διαρκώς... Αδυναμία και θυμός.

     
  6. Nightheal

    Nightheal New Member

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    Αν ισχύει ότι: Ότι κάνεις την πρωτοχρονιά το κάνεις όλο το χρόνο,
    Τότε θέλω να περάσω την μέρα αυτή με όλους όσους αγαπώ και πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι το ίδιο νοιώθουν και αυτοί…
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οχι ακριβως δεν το εννοω ετσι ... θα ηθελα μονο να ειμαι εκει , να χαραξω στο μυαλο μου την πραγματικη εικονα απο το αποτελσμα του αφελεστατου και αδιαφορου "πολιτισμου" μας .. για μια και μοναδικη φορα να μην ειμαι τοσο πολυ μακρια που να λεω : "και τι μπορω να κανω εγω" ....
    Βουλωσανε τα αυτια ολων με τα χαρμοσυνα τραγουδια και δεν ακουμε πια το δακρυ που πεφτει μαζι με το αψυχο κορμι στο χωμα ...
    νιωθω μοναχα οτι πρεπει να το δω , να ξερω ... γιατι κανεις ποτε δεν πρεπει να πιστεψει ουτε λεπτο πως γνωριζει ....
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ...τίποτα το ιδιαίτερο..δεν με συγκινει τίποτα..ειμαι στα κατω μου..
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    μία φορά να μην είμαι αναγκασμένος να την περάσω με την οικογένια ,σιχαίνομε τις παραδόσεις

    υ.γ. όχι δεν είμαι αναρχικός απλά μοναχικός  
     
  10. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    Όταν τα ρολόγια σημάνουν 12 θά 'θελα να τσουγκρίζω ένα ποτήρι κρασί Αρχάνες με Έναν Μaster που γνωρίζω ότι του αρέσει αλλά που επίσης γνωρίζω ότι δεν του αρέσω εγώ..Δεν πειράζει...η ζωή δεν κάνει θαύματα αλλά εμείς είμαστε ελεύθεροι να πιστεύουμε σ'αυτά.

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    πριν λιγους μηνες η μητερα αντιμετωπισε ενα σοβαροτατο προβλημα υγειας .. Η αδερφη μου , ειπε σε καποιον γνωστο οτι ποιο πολυ στεναχωριεται για μενα που ειμαι πολυ δεμενος μαζι της ... η αληθεια ειναι πως οτι και να συμβει .... τους εχω χαρει του γονεις μου .. δεν εχω κενα οτι ισως να επρεπε να τους ειχα δει περισσοτερο ..... ο χρονος με τους γονεις ειναι ο μοναδικος που δεν παει χαμενος ..
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Γύρω στις 11, να μπαινα σε μία εκκλησία ν άναβα ένα κερί για όλους μου τους αγαπημένους και για τον χρόνο που μπαίνει... μία νοερή μόνο προσευχή με ασχημάτιστα λόγια.

    Μετά, για λίγη ώρα να μπορούσα ν ατενίσω έναν ανοιχτό ορίζοντα.

    Αργότερα, ν ακούω τζαζ αυτοσχεδιασμούς σε υγρά, σκοτεινά υπόγεια. Στις δώδεκα, ένα μόνο φιλί, μ έναν μόνο άνθρωπο κι ένα χαμόγελο, αυτός ο άνθρωπος θα συμβόλιζε όλη την οικουμένη.

    Και μετά πολύ έρωτα, με σεξ, με ιδρώτα, με δάκρυα...