Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περιοδικό Domina;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος sub20, στις 21 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Μόνο εδώ μέσα δε θα ανεχθώ ηθικιστές   Καλή συνέχεια για την προσπάθεια με το περιοδικό! Να βρεις κάποιο περίπτερο που θα το στέλνεις στη Θεσσαλονίκη και να μας ενημερώσεις. Αν σου έμειναν στείλε και το πρώτο τεύχος. Θέλω τη διεύθυνση των κλαμπ.. Αν δεν έχεις, βάλε και διαφημίσεις απο επαγγελματίες. Κάποτε θα χρειαστούν   Αγγελίες πότε θα βάζουμε;
     
  2. alkis_sub

    alkis_sub New Member

    Δεν πιστευω οτι υπαρχουν τετοιου ειδους λεσχες παρα μονο μπορντελα με ειδικα προγραμματα τα οποια δεν μου προκαλουν καμια ελξη ή περιεργεια.
     
  3. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    alkis_sub ο καθένας μπορεί να τα ονομάζει όπως θέλει. Το θέμα είναι οτι υπάρχουν και άρα: πρέπει ή όχι να γίνονται ευρύτερα γνωστά ή ακόμα και να διαφημίζονται ή να προβάλλονται; Ασχετα αν στο DOMINA δεν κάναμε τίποτα από αυτά.
    slave withasoul έχεις δίκαιο να μιλάς για ηθικιστές, μου αρέσει ο όρος. Για το περιοδικό δεν έχουμε τεύχη για την ώρα, καθώς είμαστε σε διαδικασία να τα μαζέψουμε από την περιφέρεια. Στείλε μου ένα mail στο periodikodomina@yahoo.gr στα μέσα Οκτώβρη
     
  4. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Και βέβαια πρέπει να γίνονται γνωστά ή ακόμα και να διαφημίζονται ή να προβάλλονται. Δεν χρειάζεται στρουθοκαμηλισμός, ούτα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται με αυτά τα club. Που είναι το πρόβλημα;
     
  5. cuckold_slave

    cuckold_slave New Member

    Συγχαρητηρια για την προσπαθεια οσο για τις ελλειψεις η τις ατελειες νομιζω οτι πρεπει να περιμουνουμε να δουμε και τα επομενα τευχη
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κατ'αρχήν να πω πως το περιοδικό DOMINA δυστυχώς δεν το έχω διαβάσει.
    Μόλις γίνει η επανέκδοση του θα το διαβάσω αλλά και πάλι δεν πιστεύω πως το πρώτο τεύχος θα είναι και το πλέον αντιπροσωπευτικό μια και ξέρω πως ο εκδότης ενδιαφέρεται να συμπεριλάβει εκ νέου αξιόλογο υλικό.
    Τώρα εάν διαφημίζονται ή όχι εκεί επαγγελματίες αυτό είναι θέμα του εκδότη και πιθανό κάποια στιγμή να έχει να κάνει και με την βιωσιμότητα του περιοδικού.
    Ως moderator τou Greek BDSM Community θα σημειώσω πως το περιοδικό το ίδιο, το ύφος, η ύλη κλπ είναι ανεξάρτητα με την κοινότητα μας και η συζήτηση για το περιοδικό δεν έχει διαφημιστικό χαρακτήρα αλλά μόνο σχολιασμό όπως και με οποιοδήποτε άλλο έντυπο υλικό που αφορά τον χώρο του BDSM.
    Προσωπικά εύχομαι το περιοδικό όντως να έχει επιτυχία και να διαφέρει ως προς την ποιότητα του.
     
  7. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    ok, αφου δεν υπάρχει πια στην αγορά το 1ο τεύχος που έγραφε για τα κλαμπ αυτά, μπορεί κάποιος που το διάβασε να περάσει εδω τις διευθύνσεις (2 Αθήνα, 1 Θεσ/νίκη αναφέρθηκαν).
    Αν κάποιος το θεωρεί ανάρμοστο για το thread, με προσωπικό μνμ παρακαλώ;
     
  8. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Καλη επιτυχια στο περιοδικο!! (αυτο εχω να πω)  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για όσους ενδιαφέρονται το 2ο τεύχος του περιοδικού "DOMINA" θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες (μέσα στην εβδομάδα).

    Θα το βρείτε εκτός από τα μεγάλα κεντρικά περίπτερα της Αθηνάς και της Θεσσαλονίκης όπως επίσης και σε κεντρικά περίπτερα των μεγάλων πόλεων της επαρχίας.

    Αν παρόλα αυτά δεν το βρείτε, στείλετε e-mail με τα στοιχεία σας και ζητήστε το στο periodikodomina@yahoo.gr και θα σας αποσταλεί ταχυδρομικός με αντικαταβολή.


    Επίσης μπορείτε να το παραγγείλετε στο τηλ 6973 092365
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Λυπάμαι ή καλύτερα θα έλεγα θυμώνω που διαβάζω κακόβουλα σχόλια για το περιοδικό "DOMINA".
    Ορισμένοι είσαστε μίζερα και πικρόχολα άτομα με αποτέλεσμα να μην επικροτείτε καμία προσπάθεια.
    Εκπλήσσομαι που διαπιστώνω ότι όλα τα βλέπετε από ένα πρίσμα απαισιοδοξίας κακίας και κατινιάς...
    Δεν σας καταλαβαίνω ειλικρινά.
    Θα έπρεπε να παροτρύνετε και να ενθαρρύνετε τον εκδότη να συνεχίσει αυτό που κάνει και μάλιστα με την βοήθεια όλων μας.
    Αντ΄ αυτού εσείς τον πυροβολείτε μέσω των σχολίων σας για το περιοδικό με ακατανόητη μανία.
    Ο άνθρωπος υλοποίησε και έκανε πραγματικότητα το όνειρο του- κάτι και που πολλοί απο εδώ μέσα απλά το επιθυμούσαν ή το ευχόντουσαν να υπήρχε.
    ... Αυτός ο άνθρωπος μάλιστα το χρηματοδότησε και με το υστέρημα του... (Μπράβο Γιώργο)
    Δώστε βρε συγχαρητήρια στον άνθρωπο που έβαλε ακόμα και το όνομα του εκθέτοντας το ... Ευθέως λεει εκδίδοντας αυτό το περιοδικό «είμαι ο τάδε και ασχολούμαι με το BDSM. Και όχι μόνο ασχολούμαι αλλά και το δημοσιοποιώ κιόλας.»
    Το κάνει αυτό ο καθένας από εσάς? Έχει κανένας τ’ α...α?

    Προτιμάτε να κρίνετε κάθε προσπάθεια πίσω από τις οθονούλες του υπολογιστή σας καθισμένοι αναπαυτικά στο καναπεδάκι σας, κρυμμένοι πίσω από την ανωνυμία σας και υπογράφοντας τα φαρμάκια σας με ένα nick...
    Μόνο να σχολιάζετε (και κακοπροαίρετα) ξέρετε,... Α... δεν είναι καλό αυτό, δεν είναι το άλλο .... θα έπρεπε να έχει αυτό ... θα έπρεπε να έχει το άλλο ή εγώ αν ήμουν στην θέση του θα έβαζα αυτό...κλπ
    Κατινιές δηλαδή ... Ε γιατί δεν το κάνατε και εσείς και μάλιστα τέλειο?
    Ένας υπάλληλος είναι το παιδί..., όπως και σε σας αποκάλυψε.
    Έβαλε τα δυνατά του (και τα ευρούλια του) να κάνει ότι καλύτερο μπορούσε ...
    Και τι πείραξε μερικούς ηθικολόγους σεμνότυφους - μη χ.....ω?
    Οι αναφορές του στο άρθρο του για τις επαγγελματίες Mistress.
    Υποπτεύομαι ότι μερικοί δεν πατε καλά ... Γιατί να μην ασχοληθεί με τις Κυρίες?
    Λίγοι πανε στις επαγγελματίες? Και φυσικά καλά κάνουν και πανε προκείμενου να ικανοποιήσουν τις επιθυμίες τους.
    Τι σας κόφτει εσάς? Τώρα αν τα λενε μπουρδέλα ή dungeon ή studio που είναι το πρόβλημα σας?
    Γιατί αγαπητοί μου μήπως έχετε διαπιστώσει ότι υπάρχουν real Mistress? Και αν υπάρχουν σας πληροφορώ ότι είναι ελάχιστες (οι συνειδητοποιημένες). Αλλά και μήπως και αυτές είναι υποχρεωμένες να προσφέρονται να ικανοποιήσουν τους απανταχού Έλληνες sub (εγώ όχι φυσικά). .

    Καλά κάνει και να βάλει στην θεματολογία του ότι του αρέσει και έχει σχέση με τον «χώρο» (αρκεί να μη μας θίγει)... Στην τελική ανάλυση βοηθήστε τον να βάλει πιο καλές φωτογραφίες ή πιο καλά θέματα ... Δώστε ιδέες και ότι άλλο ...
    Που κολλήσατε και τρελαθήκατε να πετροβολάτε?
    Άντε και βάλτε το χεράκι σας για να βελτιωθεί η ποιότητα...
    Αυτό να είναι το θέμα σας.
    Ένας σημαντικός λόγος για την ύπαρξη του περιοδικού στον Ελλαδικό χώρο, θεωρό ότι : Είναι ο καλύτερος τρόπος μέσο του περιοδικού να εξοικειωθεί και το μάτι του αναγνώστη στα περίπτερα με το BDSM και τα φετίχ μπας και οι υποτιθέμενοι vanila (που δεν έχω τίποτε εναντίον τους - αυτοί έχουν) μας αφήσουν ήσυχους να απολαύσουμε αυτή την ιδιαίτερη ερωτική μας έκφραση και να μη μας βλέπουν σα μιάσματα ή στην καλύτερη περίπτωση σα διεστραμμένους ( ... Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει και η έκφραση διαστροφή... διότι η διαστροφή όπως υποστήριζα και θα υποστηρίζω πάντα , είναι και θέλει τέχνη!).

    Φυσικά φίλοι μου σας δικαιολογώ ... Είμαστε Έλληνες! Και σα καλοί Έλληνες κάθε τι νέο το βλέπουμε καχύποπτα και με επιφύλαξη.
    Όμως γκρινιάρηδες μου ξεπεράστε την καρμιριά και την μουρμούρα
    Στηρίξατε και βοηθήστε το περιοδικό να σταθεί αντάξια άλλων.
    Κάντε το «δικό μας» περιοδικό...
    Τροφοδοτήστε το με ιδέες και θέματα!
    Δουλέψτε και εσείς γι αυτό...Τότε θα έχετε και λόγο και άποψη
    ... Είμαι σίγουρη ότι στο τέλος ότι θα κάνετε το περιοδικό «DOMINA» φετίχ.
    Κάνετε το σωστό...

    Γιώργο χάρηκα που γνώρισα ένα sub (arseniki_kamariera) τόσο "μεγάλο"!!!
    Έτσι γουστάρω τους sub εγώ "μεγάλους" και αξιόλογους, είναι το βίτσιο μου  
    Συνέχισε !!!!!
    Γέμισε την Αθήνα και την επαρχεία με τα Τεύχη σου
    Πολλοί είμαστε κοντά σου και για εμάς αξίζει τον κόπο (βλέπε leopoldos).
    Kλεισε τα μάτια και τα αυτιά σε ότι βλάπτει την πορεία σου...
    Kρατα ότι καλό και ότι σε βοηθά να συνεχίσεις αυτό που με καμάρι έδωσες στα χέρια μου να διαβάσω... κοιτώντας τα πόδια μου  
    Περιμένω να πάμε όπως μου είπες οπωσδήποτε για φαγητό.
    Οι καφέδες ήταν λίγοι (χεχε)

    ΥΠΟΚΛΙΘΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ "DOMINA"
    Και....
    Άντε συμμορφωθείτε μην αρπάξω το βούρδουλα και σας αρχίσω εκεί που σας πονά και όπου σας σφάζει!
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το εξώφυλλο του 2ου Τεύχους του "DOMINA" που κυκλοφορεί αρχές Οκτωβρίου! 
     
  12. makisli

    makisli New Member

    ειναι πολυ ενδιαφερον να μας πληροφορησει κανεις αν πραγματι ισχυει το περιοδικο και που το βρισκει κανεις.ακομα καθε ποτε βγαινει.τι θα λεγατε να κοινοποιουνται αν υπαρξουν lclubs bdsm σε ολους?