Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περιοδικό Domina;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος sub20, στις 21 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    makisli

    μαλλον μας δουλευεις. εδω εχει γινει ο κακος χαμος με το περιοδικο, εχουν γραφει τοσα και εσυ μας ρωτας αν ισχυει?
    τεσπα. λοιπον το 2o τευχος του DOMINA κυκλοφορει τις επομενες ημερες. περιμενουμε απο στιγμη σε στιγμη τα DVD για να τα ενθεσουμε στο τευχος που λογικα θα κυκλοφορησει πεμπτη, παρασκευη.
    Κυρια SM_Art LADY ευχαριστω για τα καλα Σας λογια. Νομιζω πως πλεον εχουμε αντιληφθει τι παιζετε. πιστευω πως δεν αξιζει τον κοπο να τσακονωμαστε διαρκως. Για μενα το θεμα εχει ληξει. Οποιος θελει ας αγορασει το περιοδικο. Οποιος δεν θελει γιατι δεν του αρεσει, παλι φιλοι ειμαστε.
     
  2. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    SM_Art LADY, τι το κάνεις τόσο ζήτημα; Τους δίνεις το attention που λαχταράει το σύστημά τους  
    Η παθολογική γκρίνια είναι απλά σύμπτωμα των αγ****ων ή στραβογ****ένων.
    Στην Ελλάδα έχουμε μπόλικους τέτοιους.
    Σκέφτομαι να πάρω κι εγω μια πρωτοβουλία σύντομα σε σχέση με το χώρο, και, αν το κάνω, θα θεωρήσω τη γκρίνια ως επισφράγιση  
     
     
  3. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    makisli

    ξαναγράφω το post επειδή είναι σε greeklish. Έλεγα λοιπόν πως μαλλον μας δουλεύεις makisli καθώς έχει γίνει ο κακός χαμός -κυριολεκτικά και μεταφορικά- έχουν γραφεί τόσα και τόσα κι εσύ μας ρωτάς αν ισχύει ότι κυκλοφορεί τέτοιο περιοδικό. Τέλος πάντων.
    λοιπόν το 2ο τεύχος θα κυκλοφορήσει εντός της εβδομάδας. Περιμένουμε τα dvd για να τα ενθέσουμε στο τεύχος που έχει ήδη τυπωθεί. Λογικά Πέμπτη, Παρασκευή θα είμαστε περίπτερο.
    Θέλω να ευχαριστήσω την Κυρία SM_Art LAdy για τα καλά της λόγια και την ηθική στήριξη. Πιστεύω πως ό,τι έγινε έγινε και για μενα το θεμα έχει κλείσει. Όποιος θέλει ας αγοράζει το περιοδικό, όποιος νομίζει ότι κάνει το άλφα ή το βήτα που δεν ταιριάζει στην φιλοσοφία του ας μην το αγοράζει. καλώς ή κακώς δεν μπορούμε να τους ευχαριστήσουμε όλους.
    Οι στήλες του πάντως, θα είναι ανοιχτές σε όλους...
     
  4. Tattoo

    Tattoo New Member

    Γεια σας.Αν και δεν βρηκα το 1 τευχος ωστε να εχω πιο επεριστατωμενη αποψη, πιστευω πως μονο και μονο ,που καποιος ανθρωπος ειχε την ορεξη,το μερακι,με οποιο κοστος κι αν συνεπαγεται αυτο,χρηματικο , κοινωνικο κλπ ,να βγαλει ενα τετοιο περιοδικο με σκοπο να βοηθησει με τον τροπο του τον χωρο,θα επρεπε αν μη τη αλλω,να σταθουμε τουλαχιστον θετικα σ αυτη του την προσπαθεια. Σας ευχαριστω.
     
  5. τασος0

    τασος0 Regular Member

    συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπε η Κυρια SM_Art_Lady
     
  6. minDSgame

    minDSgame Guest

    "«είμαι ο τάδε και ασχολούμαι με το BDSM. Και όχι μόνο ασχολούμαι αλλά και το δημοσιοποιώ κιόλας.»
    Το κάνει αυτό ο καθένας από εσάς? Έχει κανένας τ’ α...α?"

    SM_Art_Lady εχεις απολυτο δικιο.Οχι δεν εχουμε τ'α....α!Εδω πολλοι απο εμας θα διστασουν και να το αγορασουν.Μπραβο και πολλα συγχαρητηρια λοιπον στον Γιωργο,γιατι αυτην την προσπαθεια του μονον απιστευτη θα την χαρακτηριζα!Εδω σε καθε αγωνιστικη σεζον,οι προπονητες πρεπει να κρινονται στην ληξη της,κι εμεις θα κρινουμε αρνητικα μια προσπαθεια που ξεκιναει απο το μηδεν και με απειρα εμποδια?Ολοι πρεπει να στηριξουμε ενεργα αυτην την προσπαθεια,με την αγορα του περιοδικου,διοτι στην τελικη,ολοι μας θα οφεληθουμε.

    Και μια ερωτηση.Εαν καταλαβα σωστα,το 2ο τευχος του περιοδικου θα ειναι στην Θεσ/νικη τον Νοεμβριο?
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ευχαριστώ όλους σας που συμφώνησαν μαζί μου για την ύπαρξη και την βελτίωση του περιοδικού.

    Μου συνέβη όμως το εξής παράδοξο και επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι ούτε και να θίγομαι διότι έχω την ευθύνη τον λόγων μου και τον πράξεων μου θα σας παραθέσω κάποια μηνύματα που πήρα από ένα πρόσωπο εδώ μέσα...

    Δεν θα σας αναφέρω το nick (άλλωστε δεν είναι αυτό το μέλημα μου δηλαδή να τον/την εκθέσω – αν θέλει ο ίδιος/α ας το κάνει)
    Το κάνω θέμα διότι το post για το περιοδικό από το συγκεκριμένο άτομο θεωρήθηκε διαφήμιση και μάλιστα πληρωμένη...
    Οπως ξερετε και οπωσ μπορειτε να διαπιστοσετε δεν ξεκίνησα εγώ καμία συζήτηση για το Domina .... Απλά άδραξα την ευκαιρία να πω δυο λόγια γι αυτό, μια που είχα διαβάσει το περιοδικό όπως επίσης είχα γνωρίσει και τον εκδότη.
    Δεν θα αρνηθώ να παραδεκτό ότι είναι αλήθεια ότι του έκανα "διαφήμιση"....
    Έκανα ότι έκανα για να ενημερωθείτε εσείς, να επικροτήσετε, να επιβραβεύσετε και να στηρίξετε αυτή την κίνηση που έγινε στο χώρο μας ... όπως επίσης να δώσουμε κουράγιο στον εκδότη (Γιώργο) να συνεχίσει να το εκδίδει!

    Κανένας όμως δεν με πλήρωσε να το κάνω ... Όπως και κανένας δεν μου το ζήτησε, απλά προσφέρθηκα να κάνω ότι μπορώ αφού ενθουσιάστηκα με την ιδέα!
    Και σιγά τι έκανα?
    Ότι έκανα εδώ το έκανα και στα clubs που διατηρώ στο pathfinder δηλαδή ενημέρωσα 500 μέλη μου.

    Ήταν το λιγότερο που μπορούσα να κάνω γι αυτή την δυνατή προσπάθεια που γίνετε στο χώρο «μας»

    Δυστυχώς μου ζητήθηκε να μη συνεχίσω να γράφω για το περιοδικό διότι θεωρείτε διαφήμιση... εγώ το λεω ενημέρωση αλλά τέλος πάντων. (ε, και?)
    Φυσικά και δεν θα το κάνω
    Ότι είπα είπα ... σεβόμενη το χώρο αυτόν και τις επιθυμίες του/της .... αυτααααααααα!

    Διαβάστε μηνύματα που αντάλλαξα από το «Άτομο»....

    Το «Άτομο» : “afilokerdos anelaves tin diafimisi tou periodikoy ? ligo xlomo to kovo.”

    Aπάντηση SM_Art_Lady:
    «Xlomo xexlomo etsi einai ...
    An eperna estw kai ena euro den tha to elega dhmosia dioti tha mporousa na diapsefstw ...
    Gi ayto kai to dieukrinisa opos eipa gia tis kakes glosses kai oxi gia thn eforia edw mesa!» Kalhnixta ...

    Το «Άτομο» επιμένει με άλλο πρόσφατο μήνυμα ξανά: «posa soy dinei o ekdotis gia to Domina»

    Απάντηση SM_Art_Lady: Καμία απάντηση δεν έδωσα
    ... και ούτε πρόκειται να κάνω άλλο διάλογο για το θέμα ....

    Μερικοί/ες δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κάποιοι άνθρωποι δουλεύουν αφιλόκερδος για μια ιδέα ....
    Ας είναι καλά ....

    Πως τα κρίνετε όλ‘ αυτά ?
     
  8. minDSgame

    minDSgame Guest

    Μου κανει εντυπωση.Υπαρχει ΕΝΑ περιοδικο τετοιου ειδους στον χωρο μας,ΕΝΑΣ ανθρωπος που απ'οτι καταλαβαινω παλευει μονος του,και καποιοι θιγονται για το αν θα θα ενημερωθουν οι ενδιαφερομενοι,διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα νομιζω οτι ειμαστε ολοι μας.Εξαλλου για να κανεις ενημερωση δεν πρεπει και να διαφημισεις ενα ειδος?Εκτος και εαν διαθετουμε τηλεπαθητικες ιδιοτητες και δεν το ξερω.Στην περιπτωση μας δε,αυτο δεν εγινε καθολου προκλητικα και ειμαι απολυτα σιγουρος αφιλοκερδος.Ειλικρινα απορω.Τι να πω?Ελλας το μεγαλειο σου...?
     
  9. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    Χαιρετώ και πάλι όλους τους φίλους (και "φίλους"). Θέλω να ξεκαθαρίσω για μια και μοναδική φορά πως η SMART ΔΕΝ (δεν) μου ζήτησε τίποτα και γι' αυτό αισθάνομαι υποχρεωμένος απέναντί της, όπως και σε όλους όσοι με την αναφορά τους στο περιοδικό του κάνουν έμμεση διαφήμιση.
    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, όμως, ακόμα κι αν μου έκανε κάποιος διαφήμιση γιατί αυτό θα ήταν κακό.

    Θέλω, όμως, όλοι να ξέρουν πως σε λίγο καιρό το περιοδικό ΔΕΝ θα χρειάζεται διαφήμιση από κανέναν. Σε λίγο καιρό το θέμα του πρώτους τεύχους του περιοδικού για τα BDSM club θα γίνει γνωστό σε όλη την Ελλάδα. Παρ' όλα αυτά εγώ ό,τι έχω συμφωνήσει με όποιον το έχω συμφωνήσει θα το τηρήσω.

    Σε ό,τι αφορά την ερώτησή σου φίλε minDSgame (και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια) πράγματι το δεύτερο τεύχος θα κυκλοφορήσει επαρχία τον Νοέμβριο. Από εκεί και μετά θα κυκλοφορεί κυκλικά κάθε μήνα. Για πρώτη και τελευταία φορά θα υπάρχει μία καθυστέρηση.
     
  10. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    Θέλω να ζητήσω συγνώμη από τους φίλους του περιοδικού ΄στην ΑΘήνα στους οποίους είχα πει ότι το περιοδικό θα κυκλοφορήσει Πέμπτη - Παρασκευή. Δυστυχώς από καθυστέρηση στην εταιρεία που μου ανατυπώνει τα DVD πήγα λίγο πίσω. Έτσι θα βγουμε στα περίπτερα είτε την Δευτέρα (κατά 99,99%) είτε την Τρίτη (κατά 0,01%).
    Και πάλι συγνώμη...
     
  11. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    A, να μην το ξεχάσω. Στο τρίτο τεύχος του περιοδικού θα έχω ένα μεγάλο αφιέρωμα στο greekbdsmcommunity. Με την άδεια του Κων/νου φυσικά και με τη βοήθεια όλων όσοι είναι μέλη του...
     
  12. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Όλα καλά κι ωραία και μακάρι να πάει το περιοδικό όσο καλύτερα γίνεται και αν θέλεις να βοηθήσω σε κάτι. Αλλά να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου λίγο. Να δεχτώ ότι δεν προσπαθείτε να διαφημίσετε το περιοδικό και προσπαθείτε απλά να μας ενημερώσετε, αλλά εμφανίστηκες εδώ μετά την έκδοση του περιοδικού και στα 14 ποστ σου μόνο με αυτό ασχολείσαι. Αφού σου αρέσει τόσο πολύ ο χώρος μας και έκανες μια τέτοια κίνηση δείξτο μας εκθέτοντας τις απόψεις σου στις συζητήσεις μας, τις οποίες σκοπεύεις και να συμπεριλάβεις στο περιοδικό σου.