Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πινετε Κρασι? Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος urolagnos, στις 22 Νοεμβρίου 2007.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    isnogood και Malev αφήστε θα οδηγήσω εγώ που πίνω μόνο νερό και χυμούς  
    Σύμφωνοι?
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μαλαματινα
     
  3. nina_simon

    nina_simon Regular Member

    πινω σπανια αλλα μου αρεσει το λευκο του Χατζημιχαλη. το ροζε Καρας και το Ναμα της σαντορινης αναλογα με την ωρα , την διαθεση και με τι συνοδευεται.
     
  4. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Πινετε Κρασι? Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

    ροζε κ κοκκινο κατα προτιμηση Νεμεας. ολα τα λεφτα... 
     
  5. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: Πινετε Κρασι? Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

    Bad Habits

    Εκτος απο την μαλαματινα υπαρχει ακομα ο κοκκορας και η εκαβη στην Θεσ/νικη;
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οτι γινεται απο εκλεκτο σταφυλι χεχεχε
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Ξυδι... 
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    να είναι το αμπέλι κοντά σε θάλασσα ή ξηρό κλίμα ,πως γίνετε αυτό δεν ξέρω
     
  9. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Mια φορά κι έναν καιρό όταν ήμουνα φοιτητής, το Tesco's πούλαγε ένα Χιλιανό Chardonnay για 3.99 λίρες το μπουκάλι. Εξαίρετο, καλύτερο από πολλά Αυστραλέζικα και Καλιφορνέζικα, καταπληκτικό σκέτο ή με μέτριας ωρίμανσης τυρί τσένταρ, και για όλα τα βαλάντια. Έχω πολλά χρόνια να το πιω και μου φαίνεται οτι είναι το πιο ωραίο Chardonnay που δοκίμασα ποτέ, αλλά ίσως αυτό να έχει να κάνει και με το γεγονός οτι θυμάμαι με τόση αγάπη εκείνα τα απροσδόκητα απολαυστικά φοιτητικά χρόνια.

    Χαιρετισμούς,
    DocHeart
     
  10. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Πινετε Κρασι? Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?

    O,τι υπαρχει στην κουζινα διαθεσιμο. Aυτο που πινω τωρα εχει περιεργο χρωμα και ψιλοαηδια γευση, ελπιζω να μην ξερναω αυριο  
     
  11. timandra

    timandra Regular Member

    Κρασι... και ταβλι, ο κοινος τοπος μεταξυ εμου και του παππου μου... μια ιεροτελεστια μονο για μας... ιερες στιγμες που μου λειπουν πολυ...

    Το αγαπημενο μου λευκο ειναι το Trebbiano του Λαζαριδη... αλλα για κακη μου τυχη αυτος που εχει και ... του πουλιου το γαλα (λεμε τωρα)... σταματησε να το φερνει...
    Για κοκκινο θα συμφωνησω με τη Μιρελλα για το Κατωγι Αβερωφ και θα προσθεσω το Μαγικο Βουνο του Λαζαριδη.

    Υ.Γ. Αυτο που με μαγευε παντα ηταν οταν ο παππους μου πριν γευτει την πρωτη γουλια του κρασιου του, χτυπουσε το ποτηρι στο τραπεζι. Ενας κοφτος, δυνατος ηχος ακουγοταν, και μετα εσταζε λιγο απο το κρασι του στο τραπεζι στη μνημη αυτων που εχουν φυγει.
     
  12. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Έχεις δίκιο, timandra, το κρασί είναι το ποτό που συνδέουμε περισσότερο με τα συναισθήματα και τις μνήμες.

    Πολύ όμορφη η ανάμνηση που μοιράστηκες, και πολύ προσωπική, και γι'αυτό σπεύδω να σε ευχαριστήσω.

    Χαιρετισμούς,
    DocHeart