Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 10 Οκτωβρίου 2006.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τον Κυρίαρχο?
    Πρέπει να κόψει το κάπνισμα ένας Κυρίαρχος και εάν ναι, γιατί;
    Απο την εμπειρία μου και μόνο ξέρω ότι ένα 97% των υποτακτικών δεν καπνίζει.
    Υποδηλώνει κάτι αυτό ;
    Εγώ καπνίζω 27 χρόνια και ποτέ δεν σκέφτηκα να το κόψω, απλά μου έβαλε ιδέες ο Incomplete_  
     
  2. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Το καπνισμα ειναι κάπνισμα.

    Δεν νοιαζεται ουτε για BDSM oυτε για τιποτα αλλο. Ειναι ενα συνήθειο που οσοι το
    ακολουθουν δεν χρειαζεται να ανήκουν σε κανένα κυκλο.
    Απλά το ακολουθούν ή το κόβουν. Αμα γινει εξαρτηση , οι Domines γινονται
    slaves του ανθυγειηνού αυτού συνήθειου.

    Ισα ισα, που θα επρεπε οι Dominant persons να δειχνουν ΔΥΝΑΜΗ χαρακτηρα
    και να το κοβουν. Αλλα οπως ειπες εγω δεν ειμαι καπνιστης και ειμαι sub.
    αρα το 97% πρεπει να ισχυει.

    Παντως η μαγκια ειναι να το κοψεις. Θελει πολυ πειθαρχημενο και επίμονο χαρακτηρα.
    πρεπει να επιβληθείς στην ίδια σου την σκέψη.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Όχι παλιόπαιδο Pain.Δεν είναι δείγμα αδυναμίας.Ίσα ίσα πολλές λάγνες στιγμές σε M/D/s ,kinky και anal παιχνίδια γίνονται συνοδεία τσιγάρου.Κάποιοι subs/slaves στο εξωτερικού(κυρίως Β.Ευρώπη) λένε " I dont smoke.Only Masters got to smoke.So,I can t have the same habits" ..Το θέμα δεν είναι αν υφίσταται αυτό(οπότε μην κριθεί σε επίπεδο αληθοφάνειας).Το θέμα είναι ότι και σα σκέψη ακόμα υπάρχει..

    Απλά όταν κάποιος δεν μπορεί να πειθαρχήσει στον εαυτό του και δεν μπορεί να μανουβράρει τις όποιες εσωτερικές-έστω οργανικά- αλλαγές και διαταραχές,(ώστε να κόψει το γμμνο το τσιγάρο πχ),πως θα μπορέσει να να κυριαρχήσει ολοκληρωτικά σε κάποιον s/s;

    Πρόχειρη αντίληψη;Ίσως..Αλλά είναι δική μου  
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Εμάς των femsub δεν μας πέφτει λόγος για τον αν καπνίζουν ή όχι οι Κύριοί μας  
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Kαι γω νόμιζα πως από το να πηγαίνετε ή να κρατάτε το τασάκι ,μέχρι να ικανοποιείτε ποικιλότροπα τον Κύριο σας,όταν αυτός παράλληλα απολαμβάνει το τσιγάρο με το ποτό του ή χωρίς ,αποτελούσε και για σας μια ευχαρίστηση  

    Εκτός αν αγχώνεστε πιο πολύ για την κιτρινίλα στις κουρτίνες(σε πειράζω lilly μας   )
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    ..στο μονο πραγμα που δεν μπορω να επιβληθω στον εαυτο μου ειναι το τσιγαρο..πηγα σε βελονιστες, πηγα σε ιατρεια διακοπης του καπνισματος..τίποτα..η ιδεα που μου εβαλες incomplete με κεντρισε..ναι θα το κοψω το γαμημενο..
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ενας απο του λογους που εχω χρονια να βγω για ποτο-καφε , ειναι το τσιγαρο ... Σιγουρα ολοι εχουμε τα παθη μας και το προσωπικο μας εθισμο , ολοι μα ολοι μηδενος εξαιρουμενου , αλλα το τσιγαρο ειναι ανυποφορο
    Ειναι εμπαιγμος της νοημοσυνης να υπαρχουν προστιμα 700 ευρω για κρανος και ζωνη ενω το τσιγαρο να ειναι ελευθερο ....
    Ομως σιγουρα το τσιγαρο δεν ειναι δειγμα αδυναμιας
     
  8. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Η έξη του καπνίσματος είναι δείγμα αδυναμίας.
    Αντίθετα, το πρεπισμένο κάπνισμα γνώρισμα μερακλή.

    Και φυσικά δε ξανοίγω να παντονιάρω τα τσιμπούκιά μου για χάρη κιανενός δυσανεκτικού φασίστα.
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Δε χαίρομαι που καπνίζω (αλλά μην παίρνεται θάρρος οι αντικαπνιστές γιατί αρκετά μας τα πρήξατε) γιατί από τις πολλές καταχρήσεις και αδυναμίες μου, είναι η μόνη που δεν προσφέρει τίποτα και με δυσκολεύει.

    Αλλά αυτός ο Master που έχει τόσο καλό έλεγχο στα πάντα, είναι αποτελεσματικός, δεν καπνίζει, δεν πίνει, δεν τρώει λιπαρά, δεν παρασύρεται, προνοεί, προβλέπει, αντιλαμβάνεται, αναλύει, κρίνει, αποφασίζει, ψυχολογεί, δημιουργεί ασφάλεια, μιλάει λακωνικά και επί της ουσίας…………, είναι με αλλά λόγια ο Μaster Perfect, γιατί στο καλό δεν ελέγχει κι αυτή την αναθεματισμένη συνήθειά του να θέλει να δένει, να δέρνει, να ταπεινώνει, να υποτάσσει γκόμενες; Ε; Για πέστε μου;
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Γιατί να την ελέγξει ; Γιατί να μην καπνίζει ; Και τέλος πάντων για ποιο τσιγάρο μιλάμε ;
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    (αλλά μην παίρνεται θάρρος οι αντικαπνιστές γιατί αρκετά μας τα πρήξατε) ....
    ...   .... ευτυχως που δεν εχουμε συναντηθει .... συνηθως απαιτω αμεσως να σβυστει τσιγαρο κατω απο ταμπελα "ΜΗ ΚΑΠΝΙΖΟΝΤΕΣ" ....
    Μια φορα ειχα παει σε ενα καφενειο να αλαξω ενα φεγγιτη .. απο κατω στο τραπεζακι ο κυρ Γιωργης γειτονας , μεγαλος μπον βιβερ της εποχης του σημερα 80+ ...
    "εεε κυρ Γιωργη ... δεν το σβυνεις το ρημαδι λιγακι να βλεπω και τι ξεβιδωνω εδω περα ? ..." , " - θα τα βρεις εσυ δεν εχεις αναγκη εισαι παλικαρι .." , "- καλα .. στασου μισο ... Ναι .. ελα κυρα Μαρια ? ... εγω ειμαι απο απεναντι ... ναι .. ειμαι εδω στο καφενειο με τον κυρ Γιωργο ... ναι .. 4 εχει κανει κυρα Μαρια .. θα τον τρεχετε παλι ... ελα κυρ Γιωργο καποιος σε θελει στο τηλεφ. ... " ... 5 λεπτα τον επρηζε ... απο τοτε αμα με βλεπει κρυβει τα τσιγαρα του ... 
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...


    Αν ειχε τοσο καλο ελεγχο....αλλοιμονο μας!!!
    Πως θα εβγαιναν τοσα θεματα!!
    Τι θαχαμε να λεγαμε!!
    Πληξη!!! 

    Οποιος βρει τον τροπο να ελεγχει τα παθη του ας μου τον πει και μενα.
    αχ...αχ....αναθεματισμενα παθη!!!