Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποια είναι η γνώμη σας για το φόρουμ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος seirhna, στις 2 Απριλίου 2006.

?

Ποια είναι η γνώμη σας για το φόρουμ?

  1. Είναι συνολικά πολύ καλό – ισάξιο αντίστοιχων ξένων φόρουμ – από άποψη θεματολογίας, μελών, οργάνωση

    23 vote(s)
    44,2%
  2. Είναι συνολικά αρκετά καλό – δε συγκρίνεται με ξένα φόρουμ, αλλά για τα ελληνικά δεδομένα είναι πολύ

    14 vote(s)
    26,9%
  3. Είναι αρκετά καλό από άποψη οργάνωσης και λειτουργίας, υστερεί όμως σε θεματολογία και σε ποιότητα σ

    9 vote(s)
    17,3%
  4. Είναι αρκετά καλό από άποψη θεματολογίας και ποιότητας συμμετεχόντων μελών, υστερεί όμως σε οργάνωση

    2 vote(s)
    3,8%
  5. Είναι μέτριο με πολλές ελλείψεις σε θεματολογία, με μικρό ενδιαφέρον εγγραφών και ανεπαρκή λειτουργί

    2 vote(s)
    3,8%
  6. Είναι ελλιπές και προχειροφτιαγμένο χωρίς κανένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    2 vote(s)
    3,8%
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για ολα φταιει το forum....Μα για ολα....!!!!

    Ημαρτον δηλαδη...
    Δεν λετε, που υπαρχει και αυτο και εκτονωνετε εδω, τις οποιες μυχιες BDSM και φετιχιστικες διαθεσεις...
    Δεν λετε ευτυχως που υπαρχει και ετσι μερικοι-ες Μ/μας δειχνουν το ποσο καλοδιαβασμενοι ειναι!
    Τελεια γραμμενα αρθρα, σκεψεις με απολυτη συνοχη.
    Πρσοσεχουν το που θα μπουν τα κομματα, την ορθρογραφια, εχουν τις καλυτερες θεωρητικες προσεγγισεις στα θεματα.
    Ειδημονες σε ολα...στα παντα...

    Αν δεν υπηρχε θα Ε/εισασταν και κατα συνεπεια και μερικοι που δεν το θελουμε, θα ειμασταν ακομα, στην πρωτογονη κατασταση των chat rooms.
    Ασε που και σε Μ/μερικους-ες ασχετους η ανεγκεφαλους, τους εχει ανοιξει και τα ματια και ετσι μπορουν να καταλαβουν οτι το BDSM τελικα δεν ειναι μονο το "βαρατε με και ας κλαιω".

    Απο την αλλη εδω, απλα παρτυ η συναντησεις γινονται, οπου ολοι Ε/εμεις, μπορουμε να συναντηθουμε...ετσι για να πιουμε ενα καφε, η ενα ποτακι βρε αδελφε, να ανταλλαξουμε αποψεις, να δουμε καταφατσα ο ενας τον αλλον και ολοι (οι περισσοτεροι-ες) κρυβεστε πισω απο τις πιο αστειες δικαιολογιες για να μην ερθετε.

    Καλα κανετε λοιπον....
    Βολευτειτε με το forum και κανετε και την προσευχη Σ/σας που υπαρχει...
    Απολαυστε την χαρα Μ/μας να συμμετεχουμε σε real συναντησεις, να διασκεδαζουμε Ε/εμεις οι τολμηροι και Ε/εσεις, συνεχιστε να κοιτατε απο την κλειδαροτρυπα.
    Μονο που θα πρεπει να ειναι εις γνωση Σ/σας οτι τα παραμυθια Σ/σας τα γνωριζουμε πια!

    Το BDSM αρχιζει....αλλα τι κριμα....για Π/πολους απλα, τελειωνει ΕΔΩ!
     
    Last edited: 12 Νοεμβρίου 2006
  2. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member



    SM_Art_Lady, μη κρίνεις τους λόγους για τους οποίους μερικά μέλη συμμετέχουν και εκτός forum και μερικά προτιμούν να συμμετέχουν μόνο σε αυτό. Καλά κάνετε και διασκεδάζετε και συμμετέχετε σε real συνατήσεις, όσοι επιλέγετε να είστε πιό ενεργά μέλη..Δικαίωμά σας.Αλλά ισάξιο δικαίωμα είναι και εκείνο της μη συμμετοχής.Και επίτρεψέ μου να πω, οτι δεν τίθεται θέμα ''τολμηροσύνης'' όπως λες, να συμμετέχει κάποιος πιο ενεργά, και κάποιος άλλος όχι. Αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός είναι, να βλέπει από την κλειδαρότρυπα για χ,ψ λόγους-'εστω και αν αυτοί είναι όντως παραμύθια.Μπράβο σου που συμμετέχεις ενεργά και διατυμπανίζεις την ιδιότητά σου-για επαγγελματικούς και προσωπικούς λόγους-αλλά άσε και εμάς τους υπόλοιπους-που ήμαστε ''βολεμένοι'' όπως λες, στο forum,να είμαστε παρατηρητές και να συμμετέχουμε μόνο από εδώ,-όποτε μπορούμε. Δικαίωμά μας και όχι επικριτέο.Οι γενικεύσεις περί παραμυθιών κτλ ποτέ δεν οφέλησαν κανένα.
    Αυτά είχα να πω, μιας και ανήκω στην κατηγορία των forumοριστών
     
  3. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Δεν καταλαβα γιατι η απορια ΣΜ λειντι. Αφου δεν διαφωνεις οτι η προσωπικη επαφη ειναι καλυτερη. Αυτο ειπα και εγω. ¨Παντως συμφωνω απολυτα με την Lady Selene οτι δεν υπαρχει και ουτε πρεπει να υπαρχει καποια κλιμακα στην αξια μας, δλδ ειμαστε καλυτεροι οταν παμε σε συναντησεις κτλ. Νομιζα οτι η θα συμφωνουσαμε ολοι εδω μεσα οτι δεν υπαρχει σωστες ή λαθος σεξουαλικες προτιμησεις.

    υγ και το κεφαλαιο μικρο στις αντωνυμιες που χρησιμοποιεις, εκτος οτι κανει την προταση δυσαναγνωστη, ειναι παραβαση του σεβασμου προς καποιον που δεν σε θεωρει εσενα αφεντρα του. Εγω πχ το κεφαλαιο θα το χρησιμοποιουσα μονο για την Αφεντρα μου οταν "παιζουμε"
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Το περί παράβασης σεβασμού ξέχνα το!

    Δεν είναι. Το Κεφαλαίο/μικρό είναι σταθερό στον χώρο των BDSM ιντερνετικών επικοινωνιών. Κάποια απειροελάχιστα ίχνη πρωτοκόλλων που κάποιοι κρατάμε ακόμα ή που ήδη κρατάμε, ανάλογα πώς θα το δει κανείς.

    Για το θέμα του δυσανάγνωστου, του σολοικισμού όταν γίνεται αυτή η χρήση να γράφουμε π.χ. Ε/εμείς, μπορεί κανείς να το δεχτεί, εκτός αυτού δεν είναι πάντα εύκολο στην πράξη, έχει ανοίξει σχετικό νήμα με πρόταση να το καταργήσουμε ο Χαινριχ φον Κλαιστ και εμένα μ έπεισε και πήρα άδεια να σταματήσω την χρήση του.

    Όταν "παίζεις" με την Αφέντρα σου και με δεδομένο ότι, απ ότι γράφεις παραπάνω δεν έχεις σε μεγάλη υπόληψη τις ηλεκτρονικές επικοινωνίες, άρα κρίνω, ενδεχομένως αυθαίρετα, ότι "παίζετε" πρόσωπο με πρόσωπο στην πραγματικότητα, τότε μάλλον της μιλάς, έτσι δεν είναι; Άρα τί θα το κάνεις το κεφαλαίο σ αυτήν την περίπτωση;  
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Lady_Selene...Ευχαριστώ για την διαφήμιση που αφορά την ιδιότητα μου που προσωπικά ποτέ δεν αναφέρθηκα σε αυτήν ....Να’ σαι σίγουρη ότι την σέβομαι και το αυτό επιθυμώ και από Ο/όλους.

    ...και η απάντηση μου στο replay για να μη κουράζομαι κιόλας.
    ...και καλά κάνετε ...
    Φυσικά είναι και αναφαίρετο δικαίωμα Σ/σας!
     
    Last edited: 16 Νοεμβρίου 2006
  6. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    χαίρομαι που συμφωνείς με αυτά που έγραψα Lady Eua  
     
  7. kali crow

    kali crow Guest

    ειναι πλουσιο σε θεματολογια .
    θελει οργανωση οσο αφορα στις θεματικες ενοτητες.κανονισμους για να ακολουθουν τα μελη και καθαρισμο... 
     
  8. Vicky

    Vicky Regular Member

    Αν και είμαι new member προς το παρόν
    το βρίσκω αρκετα ικανοποιητικό.  
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ειναι υπεροχο, τελειο και πολυ καλα δουλεμενο!!!
     
  10. spartaristo marouli

    spartaristo marouli Regular Member

    Απάντηση: Ποια είναι η γνώμη σας για το φόρουμ?

    αν και δεν έχω μπει σε άλλα εμένα με καλύπτει   good job!!!
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Για την ελληνικη νοοτροπια ειναι αψογο.Καλυπτει την ψυχολογια του Ελληνα σε ολους τους τομεις.Θα μπορουσε να γινει και καλυτερο.
     
  12. lorelei

    lorelei Regular Member