Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προβληματισμός!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Glass, στις 7 Δεκεμβρίου 2019.

  1. Αυτοί που εμπλέκονται μέσα σε αυτό....
    Αυτούς που επιρεαζει...

    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου αλλά σέβομαι την άποψη σου και εκτιμώ που έδωσες το στίγμα σου στο νήμα μου...
     
  2. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Οι παλιοί του χώρου δεν γράφουν κάν... έχουν αφήσει τους "νεότερους παλιούς" να ξεκατινιάζονται στα νήματα.
    Ενιότε πετάγονται και ρίχνουν λίγο φώς στο τούνελ.

    Είμαι περίεργη να δώ πόσοι παλιοί θα γράψουν.
     
  3. estarian

    estarian New Member


    Θα σου απαντήσω εγω: Ότιδηποτε μετράται, βελτιωνεται.
    Οπότε μεχρι να βρούμε το φορουμόμετρο να μετρήσουμε ας το αφήσουμε ως έχει.

    Όσο για τα υπόλοιπα, ως νέο μέλος που είμαι θα απαντήσω στο νήμα οτι εξαρτάται απο τις προσδοκίες που έχεις και τι περιμένεις απο μια κοινότητα.
    Αν περιμένει καποιος να γαμήσει απο το ιντερνετ, (ή απο το γυμναστήριο θα συμπλήρωνα) το βλέπω λιγάκι δύσκολο. Δεν λέω μπορεί και να συμβαίνει αλλα δεν το εχω επιδιώξει και ποτέ....

    Απο την αλλη για μια στοιχειώδη "κοινωνικοποίηση", για παρέα, συζήτηση και να περνάμε κάποιες ωρες (στην δουλειά κυρίως) μια χαρά ειναι το forumακι.
    Αντε καλημέρα
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Σαν να λέμε:
    "Πολύ κακός". Με βάση την άποψη σου βελτιώνεται η "κακία";
    "Της μαλακίας σου το μέγεθος". Βελτιώνεται και η "μαλακία";
    "Τον έχει 25cm". Βελτιώνεται το μήκος;
    "Φοράει 25 Νο παπούτσι". Βελτιώνεται το νούμερο του παπουτσιού;

    Σαφώς είναι ειρωνικό το ότι είσαι "νέο μέλος", μια και βρίσκεσαι εδώ από 2014. Αλλά αφού είσαι 'νέο μέλος", για πες μας που την συνάντησες της "κοινότητα" να την δούμε κι εμείς τα ακόμη νεότερα μέλη;
     
    Last edited: 10 Δεκεμβρίου 2019
  5. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Κοινότητα, με την κυριολεκτική σημασία της λέξης, δεν υπάρχει, και δεν δύναται να υπάρξει.
    Διαδικτυακοί χώροι για ανταλλαγή εμπειριών, απόψεων, κλπ, ευτυχώς υπάρχουν.
    Και πέρα από το διαδίκτυο, στην Αθήνα τουλάχιστον, υπάρχουν πάρα πολλά δρώμενα. Πολύ περισσότερα από ότι στο παρελθόν.

    Γενικότερα, το σίγουρο είναι πως όλα αλλάζουν και μετασχηματίζονται .. άλλα με γρήγορο και άλλα με αργό ρυθμό.
    Η έννοια της εξέλιξης όμως, δλδ το πρόσημο εάν θα είναι θετικό ή αρνητικό (που αναφέρθηκε και προηγουμένως), είναι καθαρά προσωπικό θέμα.
    Όποιος αντιμετωπίζει το BDSM ως τρόπο ζωής, έχει τη διαδρομή του μέσα σε αυτό, και με την πάροδο του χρόνου κάνει συχνά-πυκνά την αυτοαξιολόγησή του.
    Όποιος το αντιμετωπίζει εφήμερα, σαν ένα ολιγοήμερο ταξίδι στο εξωτερικό, μπορεί ενδεχομένως να δει κάποια πράγματα,
    αλλά σίγουρα δνε πρόκειται να εξελιχθεί ο ίδιος (ή το περιβάλλον του) μέσα από ένα τέτοιο ταξίδι.
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν μπορώ να κατανοήσω την άποψη που εκφράζεται ότι δεν υπάρχει κοινότητα.
    Ασφαλώς και υπάρχει. Και είναι πιο εξελιγμένη από ποτέ, όπως όλα τα πράγματα που μεταφέρθηκαν online.
    Με λίγα κλικ, μπορείς να κάνεις μια γνωριμία, να μιλήσεις ή να δεις μια φωτογραφία ή και να κανονίσεις από κοντά. Αυτό δεν υπήρχε παλιά.
    Επίσης συχνά πυκνά γίνονται συγκεντρώσεις όπου μπορείς να κοινωνικοποιηθείς.
    Το άθλημα ζει την κορυφαία του εποχή και έχει και μεγάλη.. διασποράβ για πιο πολλά γούστα.